Prieš diskusijas dėl klimato kaitos – įspūdinga instaliacija, vaizduojanti didėjantį CO2 lygį


Lapkričio 8-ąją vykusios COP26 (Klimato pokyčių konferencija) konferencijos metu Glazge, Škotijoje pristatytas ir Beatie Wolfe projekcinis meno kūrinys – becementis betonins bokštas ir tvarios architektūros ekspertės Maria Smith pokalbis.

Beatie Wolfe projektuoja klimato kaitos meno kūrinius

Muzikantė ir menininkė Beatie Wolfe savo kūrinį „Nuo žalios iki raudonos“ suprojektavo į „SEC Armadillo“ – 3000 vietų areną, kurią sukūrė „Foster + Partners“.

Projekcija, kurios aukštis siekia 34 metrus ir apima visą išskirtinio pastato fasadą, vaizduoja didėjantį CO2 lygį atmosferoje, tai paremia NASA surinkti pastarųjų 800 000 metų duomenys.

„Norėjau, kad žmonės matytų tai, ką dažnai sunku įsivaizduoti – didėjantį CO2 lygį – ir kad tai suaktyvintų sąmoningumą taip, kad jis giliai įsišaknytų“, – sako B. Wolfe. „Ir COP26 yra pati įspūdingiausia aplinka šiam didelio masto aplinkosaugos protesto kūriniui.“

JK neketina duoti „nulinių įsipareigojimų“

Pasak Kembridžo universiteto inžinerijos profesoriaus Juliano Allwoodo, Junginės Karalystės nulinio balanso strategija yra tokia pat nereali, kaip „stebuklingosios pupelės, patręštos vienaragio krauju“, todėl nepavyks pasiekti žadamo išmetamųjų teršalų kiekio sumažinimo iki 2030 m.

Tuo tarpu inžinerijos studijos „Buro Happold“ tvarumo ir fizikos direktorė Maria Smith ruošiasi kalbėti diskusijoje, kurioje bus nagrinėjama kaip įmonės gali pažvelgti ne tik į savo veiklą, kad įgyvendintų mažai anglies dioksido į aplinką išskiriančius sprendimus.

Šį ketvirtadienį ne pelno organizacijos „Aldersgate Group“ organizuojama diskusija vyks aukščiausiojo lygio susitikimo metu vyksiančią Miestų, regionų ir sukurtos aplinkos dieną.

Pristato viešą meno instaliaciją

Inžinerijos ir aplinkosaugos konsultacijų įmonė „Ramboll“ bendradarbiavo su menininku Steuartu Padwicku, kad sukurtų „The Hope Sculpture“ – trijų dalių meno kūrinį, kuris buvo sumontuotas įvairiose Glazgo vietose.

Sukurta demonstruoti tvaresnius statybos metodus, pagrindinė instaliacija yra 23 metrų aukščio bokštas, pagamintas iš becementinio betono, jo viršuje yra vaiko figūra.

Prie to pridedama pora keturių metrų aukščio konstrukcijų, pagamintų atitinkamai iš eglės ir regeneruoto plieno lakštų, kurios buvo sumontuotos Glazgo centrinėje stotyje ir Strathclyde universitete.

Rengia pokalbį su „Google“ ir „World Green Building Council“.

Tuo tarpu lapkričio 11 d. CLT gamintojas Stora Enso surengs pokalbį pavadinimu „Kaip statyba gali prisidėti sprendžiant klimato krizę?“

Pokalbio, kuris bus transliuojamas internetu, grupės nariai yra Joe Van Belleghem, vyresnysis „Google“ nekilnojamojo turto direktorius, „Lillease Europe“ generalinis direktorius Neilas Martinas ir Cristina Gamboa, Pasaulio žaliųjų pastatų tarybos generalinė direktorė.

„Esame istorijos lūžio taške“, – sakė Stora Enso. „Nuo pramonės revoliucijos statybos neturėjo struktūrinių pokyčių. Tačiau šiandien turime galimybę ką nors pakeisti.“


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų