akropolis vingis infrastruktura
„INHUS Engineering“ vizual.

Pristato naujo Vilniaus „Akropolio“ infrastruktūrą: daug žalumos ir dėmesio dviratininkams bei pėstiesiems


Vilniaus miesto savivaldybei pateikti Vilkpėdėje, šalia planuojamo daugiafunkcinio komplekso „Akropolis Vingis“, numatomų infrastruktūros objektų gerinimo sprendimų projektiniai pasiūlymai, susiję su šalia komplekso esančių Eigulių g., Geležinio Vilko g., Gerosios Vilties g. ir M. K. Čiurlionio g. būsimais pokyčiais.

Projektinius pasiūlymus parengė bendrovė „INHUS Engineering“, juose siūlomi sprendiniai parinkti atsižvelgiant į Vilniaus miesto savivaldybės rekomendacijas, platesnį aplinkinių rajonų kontekstą ir sprendinių tęstinumą bendrame miesto infrastruktūros tinkle.

Ketinama Gerosios Vilties g. pradžioje įrengti žiedinę sankryžą, po Geležinio Vilko g. – požeminę pėsčiųjų ir dviratininkų perėją bei požeminį įvažiavimą į komplekso automobilių stovėjimo aikštelę, taip pat numatoma rekonstruoti dalį Eigulių g. ir sutvarkyti dalį M. K. Čiurlionio g. prieigų. Visi darbai bus vykdomi „Akropolis Group“ valdomos bendrovės lėšomis.

akropolis vingis vilnius
Vaizdas į Gerosios Vilties gatvę.
akropolis vingis vilnius
Savanorių pr. ir Gerosios Vilties g. sankryža.

„Patogus pėsčiųjų, dviratininkų ir vairuotojų atvykimas į ir išvykimas iš būsimo daugiafunkcinio komplekso – vienas iš svarbiausių mūsų siekių. Optimalių sprendimų paieškai skyrėme daug dėmesio, konsultavomės su ekspertais ir Vilniaus miesto savivaldybės specialistais.

Svarbiausias būsimų infrastruktūros pokyčių siekis yra užtikrinti patogų atvykimą į būsimą kvartalą visomis transporto rūšimis ir didinti šalia jo esančių gatvių ir sankryžų pralaidumą“, – sako „Akropolis Group“ direktorius Manfredas Dargužis.

akropolis vingis vilnius
Pėsčiųjų jungtis – kokybiška viešoji erdvė.

Visų eismo dalyvių patogumui – žiedinės sankryžos

Iš esmės pertvarkant Geležinio Vilko g. ir Gerosios Vilties g. sankryžos infrastruktūrą numatyta įrengti žiedinę sankryžą Gerosios Vilties g. ties Geležinio Vilko g., požeminį lengviesiems automobiliams skirtą įvažiavimą į daugiafunkcinio komplekso požeminę automobilių saugojimo aikštelę ir požeminę pėsčiųjų bei dviračių perėją po Geležinio Vilko g.

akropolis vingis vilnius
Viešosios erdvės šalia žiedo vaizdas iš viršaus.

Įgyvendinus šiuos sprendinius sankryža taps nepertraukiamo eismo, tai turėtų padidinti eismo pralaidumą ir užtikrinti saugų bei patogų susisiekimą visiems eismo dalyviams. Gerosios Vilties g. atsiras ne tik žiedinė sankryža, bet ir papildoma kairio posūkio juosta į Savanorių prospektą.

Keisis ir Savanorių žiedinės sankryžos eismo organizavimas dalyje iš Geležinio Vilko g. į Tūkstantmečio g. Šiuo metu ties įvažiavimu į šią žiedinę sankryžą yra dvi eismo juostos: dešinė, skirta važiuoti tiesiai ar į dešinę, ir kairė, važiavimui kitomis kryptimis.

akropolis vingis vilnius
Jungtis su M. K. Čiurlionio gatve

Projektiniuose pasiūlymuose numatyta, kad žiedinėje sankryžoje, posūkiui tik į dešinę, atsiras papildoma eismo juosta. Geležinio Vilko g. taip pat numatoma įrengti papildomą eismo juostą atkarpoje nuo M. K. Čiurlionio g. link Savanorių žiedinės sankryžos.

Eigulių gatvės infrastruktūros projektinių pasiūlymų sprendiniai apima esamos Eigulių gatvės atkarpos tarp Tūkstantmečio g., Geležinio Vilko g. ir Savanorių pr. žiedinės sankryžos rekonstrukciją.

Čia numatyta įrengti žiedinę sankryžą, pačią Eigulių g. pertvarkyti įrengiant papildomą eismo juostą nuo Neries upės pusės link daugiafunkcinio komplekso, dviračių taką taip pat patogius šaligatvius ir perėjas pėstiesiems.

akropolis vingis vilnius
Plati atvira erdvė ties srautų susikirtimu.

Nauji želdynai – greta senų medžių

Tvarkant ir atnaujinant susisiekimo infrastruktūrą projektiniuose pasiūlymuose taip pat numatoma rekonstruoti gatvių apšvietimą, įrengti daugiau nei 2,5 km naujų pėsčiųjų ir dviračių takų, žaliuosius plotus.

Itin didelis dėmesys skiriamas tiek esamų medžių išsaugojimui, tiek naujų želdinių sodinimui. Teritorijoje planuojama išsaugoti kuo daugiau jau augančių brandžių medžių.

akropolis vingis vilnius
M.K. Čiurlionio g. plati perėja šalia tuopų alėjos.
akropolis vingis vilnius
Skirtingų aukščių ir tūrių želdiniais formuojamas šlaito apželdinimas.

Planuojama, kad tobulinant infrastruktūrą aplinkinėse gatvėse ir teritorijose bus pasodintas 491 naujas medis, įrengta beveik 9 tūkst. kv. m krūmų plotų, virš 10 tūkst. kv. m tvariai šienaujamų pievų, 941 kv. m žolinių augalų plotų ir 389 kv. m šlapbalių.

Visi infrastruktūros projektai bus įgyvendinami vystytojo lėšomis, vadovaujantis su savivaldybe sudarytomis sutartimis. Remiantis galiojančiais teisės aktais leidimas multifunkcinio komplekso eksploatavimui (statinio pripažinimo tinkamu naudoti aktas) galės būti išduotas tik vystytojui  pilnai užbaigus infrastruktūros gerinimo projektų įgyvendinimą.

akropolis vingis vilnius
Aukštais medžiais formuojamas erdvės perimetras.

Numatoma, kad buvusioje pramoninėje teritorijoje iškilsiančiame daugiafunkciniame komplekse „Akropolis Vingis“ veiks prekybos ir paslaugų teikimo erdvės, 2500 sėdimų vietų arba iki 4000 stovimų vietų koncertų salė, konferencijų bei kino centrai, biurų ir ilgalaikei gyvenamajai nuomai skirtų apartamentų erdvės, didelė maisto halė bei rekreacijos erdvės.

Komplekso dviejų aukštų požeminė automobilių stovėjimo aikštelė talpins apie 3500 automobilių, dar apie 1000 automobilių bus galima statyti dviejų aukštų aikštelėje šalia prekybinės paskirties patalpų bei komplekso prieigose.

Pačioje kvartalo „Akropolis Vingis“ teritorijoje prioritetas bus teikiamas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimui – jiems numatyta įrengti naujus dviračių bei pėsčiųjų takus.

akropolis vingis vilnius
Pakelta perėja, miško augalais apsodinti pomedžiai, detalizuojama želdinių dalyje.
akropolis vingis vilnius
Autobusų sustojimo vieta prie koncertų salės – viešoji erdvė.
akropolis vingis vilnius
Vaizdas į Gerosios Vilties stotelę Savanorių prospekte.
akropolis vingis vilnius
Gerosios Vilties g. pjūvis.
akropolis vingis vilnius
M. K. Čiurlionio gatvės pjūvis.
akropolis vingis vilnius
Jungtis su M. K. Čiurlionio gatve.

akropolis vingis


Dalintis:

5 komentarai. Leave new

 • Viskas kaip ir gerai, bet reik narkologini isgrust is ten iskart visos problemos susitvarkys su rajonu.

  Atsakyti
 • Laba diena, ar nebūtų logiškiau pakelti žmones ant žemės ir mašinas nuleisti po žeme? Norėtųsi mažiau automobilių gatvėse, ypač miesto centre.
  Ačiū.

  Atsakyti
 • Žilvinas
  2023-01-11 12:31

  Laba diena.
  Esu Geležinio vilko g. 13 gyventojas ir įdomu, kaip bus apsaugota aplinkinių namų gyventojų rimtis ir gyvenimo kokybė šių statybų metu? Ar numatytos priemonės?
  Ačiū

  Atsakyti
  • NT brokeris
   2023-01-11 16:22

   Sveiki, Žilvinai, parašykite buto numerį ir su Jumis susisieks mūsų NT brokeris.

   Atsakyti
 • Ar tikrai reikalingas dar vienas prekybos centras Vilniuje, o dar prie judriausios miesto gatvės, kurioje netrūksta kamščių.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų