Pristatyta, kaip atrodys daugiabučių kvartalas greta autobusų stoties


Dar prieš m etus buvo kalbama, kad autobusų stoties pašonėje planuojama įgyvendinti viešbučio ir daugiabučių kvartalo projektą. Nors tuo metu projektinių siūlymų svarstymas įvyko, tačiau jiems pritarta nebuvo. Pakoreguotuose projektiniuose siūlymuose, kurie lapkričio pabaigoje vėl bus aptariami viešajame susirinkime su visuomene, numatomas dviejų statybos etapų atskyrimas: I etapas – pastatų B ir C rekonstravimas su aplinkos sutvarkymo darbais ir II etapas – viešbučių paskirties pastato A tvarkybos ir statybos darbai.

„Projektu numatoma administracinio pastato (pastatas A) rekonstrukcija keičiant jo paskirtį į viešbučių. Pastatas yra kultūros paveldo objektas – nuomojamasis namas. Pastato rekonstrukcijos statybos rūšis numatoma tik dėl planuojamų tūrinių stoglangių, kurie būtų įrengiami tokios pat stilistikos ir dydžio kaip ir esami tūriniai stoglangiai nustatyti kaip objekto vertingosios savybės. Visas pastatas iš principo tik remontuojamas. Garažų paskirties pastato (toliau pastatas B) rekonstravimas į daugiabutį gyvenamosios paskirties pastatą. Garažų paskirties pastatų (toliau pastatas C) rekonstrukcija į daugiabutį gyvenamosios paskirties pastatą“, – apie būsimus darbus rašoma projektiniuose siūlymuose.

Siūlymuose nurodoma, jog projektuojamo pastato B aukštų skaičius būtų kaip ir rekonstruojamo pastato A – trys su mansarda. Antrasis pastatas (C) projektuojamas žemesnis, neviršijant gretimo pastato (Sodų g. 21). Numatomas maksimalus pastato C aukštingumas – trys aukštai su mansarda.

Pastatų funkcinė sandara

Projektiniuose pasiūlymuose trumpai aprašoma pastatų funkcinė sandara.

Pastatas A: Esamas trijų aukštų su mansarda ir rūsiu pastatas būtų pritaikomas viešbučių paskirties funkcijai. Pirmame aukšte planuojamos registratūros ir restorano patalpos, o likusiuose aukštuose projektuojami viešbučio apartamentai. Vertikali komunikacija tarp aukštų numatoma esama laiptine ir naujai įrengiamu liftu.

Pastatas B: Po pastato dalimi projektuojamas rūsys, kuriame įrengiamos techninės ir inžinerinių tinklų įvadinės patalpos. Antžeminė dalis – dviejų aukštų su mansarda ir cokoline dalimi, kurioje projektuojama antžeminė automobilių saugykla.

Vidine laiptine ir liftu jungiančiu požeminę pastato dalį su antžemine būtų patenkama į antrą ir mansardinius aukštus, kuriuose numatomos gyvenamosios paskirties patalpos.

Pastatas C: Projektuojama trijų aukštų su mansarda antžeminė dalis. Cokoliniame pastato aukšte projektuojama maitinimo paskirties patalpa su patekimu nuo Sodų gatvės pusės. Antrame, trečiame ir mansardiniame aukštuose projektuojami butai. Į juos būtų patenkama vidine laiptine su atskiru įėjimu iš kiemo pusės.

Projekto techniniai parametrai

 • Planuojamų statinių adresas – Sodų g. 23, Senamiestis;
 • Sklypo plotas – 2 029 m2;
 • Apželdintas sklypo plotas – 330 m2 (16% sklypo ploto);
 • Pastatų bendras plotas – 3 280 m2;
 • Statinių aukštis – 3 aukštai su mansarda (iki 17,10m aukščio);
 • Pastatų energetinio efektyvumo klasė – A++ (pastatai B ir C) ir F (pastatas A);
 • Butų kiekis – 32 vnt.;
 • Viešbučio kambarių kiekis – 21 vnt.;
 • Automobilių parkavimo vietų skaičius – 13 vnt. (cokolinis parkingas);
 • Dviračių parkavimo vietų skaičius –  17 vnt. (sklype ir parkinge);
 • Vaikų žaidimo aikštelės plotas – 50 m2;
 • Projekto vystytojas – UAB „Statpromas“;
 • Projektinius siūlymus ruošė UAB „Aketuri Architektai“, projekto vadovė – Rimantė Vaitekonytė – Mačiulienė.

Vilniaus miesto sav. nuotr.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų