Šiluvos koplyčia. A. Pališkio nuotr.

RASEINIAI – modernus piligrimystės centras, patrauklus gyventi, investuoti ir svečiuotis


Raseiniai – miestas Lietuvos vidurio vakarinėje dalyje, Kauno apskrityje. Tai miestas, įsikūręs visai šalia pagrindinės Lietuvos automagistralės, todėl yra laikomas itin patogiu susisiekimo prasme. Raseinių rajonas garsėja savo gamtos grožiu ir miesto kultūrine veikla. Raseiniai yra laikomi istorine Žemaitijos sostine, todėl čia yra išlikę nemažai istorinės reikšmės paminklų ir unikalių architektūros kūrinių.

Raseinių meras Arvydas Nekrošius atkreipia dėmesį, kad turint omenyje Raseinių urbanistinę viziją siekiama, jog Raseinių mieste būtų sudaromos sąlygos kokybiškų būtinų pirmaeilių ir antraeilių poreikių paslaugų plėtrai, taip formuojant esamų miesto gyventojų ir žmonių, gyvenančių miesto periferijoje, aukštesnę gyvenimo kokybę. Didinant miesto, kaip urbanistinio centro, patrauklumą, pritraukiami nauji potencialūs miesto gyventojai, svečiai, investuotojai.

Per pastarąjį dešimtmetį Raseinių mieste buvo įgyvendinti net keli svarbūs ir reikšmingi projektai: autobusų stotis, du pagrindiniai miesto parkai (Maironio ir Rasupio) bei Nepriklausomybės gynėjų aikštė. Tačiau vienas reikšmingiausių įgyvendintų projektų – tai rekonstruota turgaus aikštė.

„Prieš pradedant įgyvendinti šį projektą tai buvo aptverta, izoliuota erdvė visai šalia miesto centro. Šioje teritorijoje turėjome senus, pavojingus ir susidėvėjusius pastatus, kurie buvo naudojami vos vieną kartą per savaitę. Po rekonstrukcijos tai tapo nauja, atvira kultūrinė ir socialinė erdvė miesto širdyje, kur nuolat vyksta ne tik prekybos procesas, bet ir veikia kavinė, čia organizuojami meniniai ir pramoginiai renginiai“, – pasakoja A. Nekrošius.

Pasak jo, artimiausiu metu Raseinių rajonas yra numatęs įgyvendinti kelis pagrindinius projektus. Pats svarbiausias ir prioritetiniu laikomas – tai miesto centre esančio Kultūros centro rekonstrukcijos užbaigimas. Šiuo metu būtent jam skiriamos visos lėšos ir dėmesys, o vėliau planuojama atnaujinti centrinę Žemaičio aikštę ir Prabaudos parką. Pradedami svarstymai ir dėl naujo Atviro jaunimo centro pastato statybos. Nekantraujama greitu metu patvirtinti ir naująjį bendrąjį miesto planą, kuris padės suformuoti ateities teritorijų funkcines plėtros kryptis ir suplanuoti miesto teritorijos urbanistinę struktūrą, socialinę ir inžinerinę infrastruktūrą.

Raseinių rajono savivaldybė, planuodama bet kokį architektūrinį urbanistikos objektą, stengiasi nepamiršti ir pritaikyti tvaraus miesto principus. Ant viešųjų įstaigų pastatų montuojamos saulės elektrinės, planuojama įsigyti ne vieną elektra varomą viešojo transporto priemonę, prie naujai atgimstančių miesto objektų kuriamos elektros įkrovimo stotelės, nuolat investuojama į energiją taupančią gatvių apšvietimo infrastruktūrą.

„Atsižvelgdami į tai, kad Raseinių rajono savivaldybės teritorijoje ateityje numatoma įgyvendinti nemažai svarbių viešųjų erdvių rekonstrukcijos projektų, nusprendėme dalyvauti konkurse „Išmanusis miestas 10“. Jau turėjome naudingos patirties šioje srityje, nes Raseiniai dalyvavo konkurse „Išmanusis miestas 8“. Tuomet sulaukėme tikrai vertingų pasiūlymų ir architektūrinių idėjų, net patekusių tarp populiariausių 10 idėjų to meto vertinimuose. Tad ir šiemet tikimės sulaukti vizijų, kurios bus inovatyvios, atskleis naują požiūrį į Raseinių miesto veidą, o savivalda turės galimybę jas įgyvendinti realybėje“, – pabrėžia Raseinių miesto meras.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų