Raseinių stoties teritoriją gali papildyti naujas statinys


Skirtingų studijų pakopų Kauno technologijos universiteto architektūros studentai susibūrė tam, kad Raseinių miesto centre sukurtų unikalų žmonėms patrauklų ir reikalingą objektą. Projekto idėja buvo pateikta nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 8“

 

Projekto autoriai teritorijoje įžvelgia neišnaudotą potencialą: pastato sklypas yra pačiame Raseinių miesto centre, judrioje teritorijoje, iš visų pusių apsuptoje kelių. Sklypas ribojasi su pagr. miesto gatve, naująja autobusų stotimi, turi puikų susisiekimą naudojant automobilį, viešąjį transportą arba einant pėsčiomis, apstu rekreacinės funkcijos (prekybos centras, parkas). Šios savybės paskatino jaunuosius architektus imtis išskirtinių idėjų ir pasiūlymų šio sklypo vystymui.

 

 

Pasirinkta teritorija yra centrinėje Raseinių miesto dalyje, autobusų stoties prieigose, tarp Stoties, Vilniaus ir Tiesos gatvių. Teritorijoje yra du valstybiniai sklypai: Vilniaus g. 85 ir 91. Sklypai ribojasi su pagrindine miesto Vilniaus gatve. Naudojimo būdas – komercinės paskirties objektų teritorijos, visuomeninės paskirties teritorijos. Leistinas pastatų aukštis 16 m. Kiti parametrai Raseinių miesto centrinės dalies detaliajame plane.

Bendras sklypų plotas – 5558 kv.m. Tarp sklypų įrengta rekreacinė zona – Rasupio alėja, su fontanu ir upelio vagos imitacija. Gretimybės: Teismo rūmai, autobusų stotis, PC „Maxima“. Bendras teritorijos plotas apie 1,0 ha.

 

 

Projekto idėja

Siekiant išvengti erdvės trūkumo viduje bei išorėje, pėščiųjų srautų užkirtimo, pastato struktūra padalinta į dvi dalis: kompaktišką pastatą, kuriame yra visos pagrindinės funkcijos ir išorinę erdvę, kurioje yra žaidimų aikštelės. Masyvų tūrį kerta aikštelės erdvė, kuri padalina objektą.

 

 

„Tai puiki vieta verslo, komercinėms, konferencijų, parko, ar reakreacijos tipo patalpoms. Tad mūsų projektas – viskas viename. Mūsų projektuojamas pastatas maksimaliai išnaudoja sklypą sukurdamas kuo daugiau vertės Raseinių gyventojams. Pastatas yra dvilypis, viena dalis yra skirta verslo centrui kita dalis yra parkas, visuomenės, sporto centras, smulkus verslas. Abi šias dalis apjungia konstruktyvinis kolonų ir sijų tinklas. Pagrindins akcentas yra spiraliniai laiptai kylantys iki pat pastato lubų ir virš jų, kur tarnauja kaip apžvalgos bokštas, Raseinių centrui apžvelgti“,– sako autoriai.

 

Išmanusis miestas konkursas raseiniai

Išmanusis miestas konkursas raseiniai

Išmanusis miestas konkursas raseiniai

 

Siekiant pilnai išnaudoti sklypo erdvės potencialą, kuriamas stačiakampis tūris. Naudojama grid sistema. Sujungiami visi kvartalo sklypai, pritaikomas parametrinis užstatymo tipas. Išryškinami ryšiai tarp miesto centro, „Nepriklausomybės gynėjų“ aikštės ir autobusų stoties.

Fasadų struktūra atvira taip suteikiant objektui daugiau integralumo į projektuojamą erdvę. Gatvės išklotinėje toks sprendinys tampa lyg pereinamas: tarp žalių erdvių bei gana tankaus užstatymo užimamas centriškumas.

Projekto autoriai: Bardane (Tautvydas Zykevičius, Džiugas Urbonas, Gustė Janušauskaitė, Kristina Marcinkutė, Martynas Stakvilevičius, Gediminas Viliūnas, Juras Jurgelionis).

Daugiau apie projektą rasite čia.

„Išmanusis miestas“ – tai analogų Lietuvoje neturintis projektas, kuris apjungia savivaldybes bei architektūros, urbanistikos, inžinerijos, kraštovaizdžio architektus profesionalus ir studentus, kurie projekto metu drauge siekia atkurti mažuosius šalies miestus ir padidinti jų konkurencingumą Lietuvos miestų kontekste.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų