Rąstiniai namai pagal kanadietišką technologiją – laukinis kokybės skonis


Unikali, nepakartojama, atitinkanti aukščiausius kokybės standartus ir provokuojanti išskirtinį požiūrį į autentiškus objektus bei jų realizavimo galimybes – tokia yra bendrovės „Zaskov-Grup“ siūloma laukinė kokybė!

Norėdama pabrėžti veiklą su natūraliu medžiu, bendrovė „Zaskov-Grup“ rastinių namų statybą pagal kanadietišką technologiją apibūdino „Laukinis rąstas“. Toks išskirtinis pavadinimas gimė siekiant reprezentuoti statybos pobūdžio ir naudojamos medienos autentiškumą bei kokybę. Tradicijas ir inovacijas jungiančios bendrovės specializacija – įvairaus dydžio, konfigūracijos ir sudėtingumo individualių rąstinių namų, šalė ir pirčių statyba. Objektai įgyvendinami remiantis kanadietiško kirtimo technologija bei standartais.

Pasak bendrovės „Zaskov-Grup“ direktoriaus Karolio Cieminio, niekas negamina tokių kokybiškų namų kaip kanadiečiai. „Prieš 12 metų susidūrėme su dilema. Kolega pasistatė medinį namą, kurį vėliau reikėjo nugriauti. Tuomet pradėjome ieškoti klaidų ir praktiškai visai atsitiktinai susitikome su kanadiečių delegacija, atvykusia į Ukrainą. Jų specialistai pasidalijo žiniomis, vėliau keli komandos nariai nuvyko pasisemti patirties į Kanadą. Išmokome atpažinti klaidas ir radome naujų galimybių, tad antrąjį namą, pastatėme tikrai gerai“, – apie veiklos pradžią rąstinių namų statybos srityje pasakoja K. Cieminis.

Kanadietiškos technologijos subtilybės

„Zaskov-Grup“ specialistai unikalius namus gamina pagal Kanados kirtėjų senovines tradicijas, taip užtikrindami medžio autentiškumo išsaugojimą. Visi rąstai parenkami itin kruopščiai bei preciziškai, o naudojama „kanadietiška jungties spyna“ yra trapecijos formos. „Spyna“ – tai milimetro tikslumu padarytos kampinės rąstų jungtys. „Kanadietiškos spynos“ praktika (kitaip nei, pavyzdžiui, „rusiškos spynos“) padeda išvengti plyšių tarp rąstų atsiradimo – rąstams visiškai išdžiūvus ir susėdus, plyšių kampuose nebelieka, jų neatsiranda net ir po daugelio objekto eksploatavimo metų. Būtent dėl šios priežastis „kanadietiška spyna“ laikoma rąstinio namo ilgalaikiškumo bei tvirtumo garantija. Beje, maksimalus rąsto storis, iš kurio statomi prabangūs, išskirtinio grožio namai, gali siekti net 90cm ir daugiau.

Tačiau įspūdingo dydžio rąstai bei milimetro tikslumu sujungti kampai – ne vienintelės išskirtinės ypatybės. Reikšmingiausias natūralumo faktorius kyla iš tinkamai statybai pasirinktų rąstų. „Laukinis rąstas“ naudoja tik kokybiškiausią medieną iš aukštutinių Karpatų kalnų rajonų. „Kalninė mediena – eglė – 6–7 mėnesius auga minusinėje temperatūroje, apsupta sniego, tai teigiamai veikia jos kokybines charakteristikas, todėl ji yra geresnės kokybės nei ta mediena, kuri auga šiltesnėmis klimato sąlygomis, tokia mediena mažiau mėlynuoja, ją mačiau veikia įvairūs vabzdžiai, grybelis ir panašiai“, – sako įmonės direktorius ir priduria, kad naudojamas medis išsiskiria ne tik grožiu, bet dėka atšiauresnių augimo sąlygų kamieno metinės rievės yra glaudesnės, toks rąstas yra stipresnis, geriau prisitaikęs atsispirti išoriniams gamtos poveikiams. Eglė auga aukštai kalnuose. Pušis kalnuose neauga. Todėl tik kalnuose augantis medis turi fantastišką šaknų vainiką, kuris papuoš bet kokį medinį namą. Kalnuose augančios eglės kamienas bus lygesnis ir ilgesnis, negu apačioje augančios pušies. Taip pat eglė mažiau mėlynuoja.

Medinis namas – ekologija ir ilgalaikiškumas

Medinis būstas palaiko idealią oro drėgmę, jis „kvėpuoja“, jame nesudėtinga sukurti ramybės oazę, leidžiančią pabėgti nuo chaoso ir, susiliejus su gamta, atgauti dvasinę, emocinę bei fizinę pusiausvyrą. Teigiamą įtaką kuria ne tik didingas gamtos grožis. Spygliuočių medžiai išskiria medžiagas – fitoncidus, eterinius aliejus, vitaminus, kurie pozityviai veikia žmogaus organizmą. Be to, mediena turi gerų bioenergetinių savybių.

Rankomis apdirbtas laukinis rąstas sukuria ypatingą atmosferą, siejančią laukinės gamtos grožį ir šiuolaikišką komfortą. Tokie namai pagal ilgalaikiškumą prilygsta mūriniams konkurentams (juk vienas seniausių medinių statinių – pagoda Sakyamuni, esanti Kinijoje ir pastatyta be modernių įrankių, jau skaičiuoja 900 metus). Pagal kanadietišką technologiją pastatytas namo karkasas kasmet tampa atsparesnis ir stipresnis, nes džiūdami bei sėsdami rąstai darosi vis hermetiškesni.

Didesnė gaisro tikimybė rąstiniuose namuose – dar vienas klaidingas stereotipas. Uždegti 30 cm storio rąstą labai sudėtinga. Be to, net kilus gaisrui, pirmiausia dega ne sienos, o baldai, užuolaidos ir t. t. Kad medinis ar mūrinis namas būtų apsaugotas nuo gaisro, turi būti tinkamai įrengta elektros instaliacija.

Individualūs sprendimai

Pirmieji individualių sprendimų žingsniai prasideda nuo eskizo ir tik vėliau tai, kas gimsta popieriuje, yra įgyvendinama realybėje.

Klientų norų ir užgaidų būna įvairių, tačiau komanda visuomet yra pasiruošusi realizuoti net pačių įnoringiausių užsakovų lūkesčius. „Zaskov-Grup“ specialistai gali pastatyti bet kokio sudėtingumo statinį iš rąstų, be to, projektu rūpinasi nuo pradžios iki pabaigos (projektas, sienojų paruošimas, transportavimas, surinkimas). „Štai turime klientą, kuris nori, kad rąstas būtų bent 70 cm skersmens, kad pirties aukštis būtų sudėtas iš 4–5 rąstų. Tokių rąstų nėra lengva rasti“, – pasakoja įmonės direktorius, prisimindamas įdomius projektus. Medinių namų statyba iš laukinių rąstų namui suteikia didingumo ir unikalumo. Vis dėlto, anot specialisto, kartais pernelyg įnoringi poreikiai prasilenkia su estetika, todėl visada svarbu išlaikyti pusiausvyrą.

Išskirtinumas, kurį lietuviams reikia prisijaukinti

Pasak bendrovės „Zaskov-Grup“ direktoriaus K. Cieminio, kalbant apie rąstinių namų statybą, Lietuvoje juntamas žinių ir sąmoningumo stygius. „Daug ką lemia ir lietuvių konservatyvumas, nenoras per daug girtis savo materialiniais ištekliais bei sėkme. Kanadoje, JAV, Ukrainoje, ir daugelyje kitų šalių žmonės gyvena truputį kitaip, juos žavi galimybė išsiskirti“, – skirtumus įvardija K. Cieminis ir teigia, kad kaina nėra pagrindinis dalykas, atbaidantis Lietuvos žmones nuo rąstinio namo statybos. „Laukinio rąsto namo kainos nereikia bijoti. Ji tikrai nėra didesnė už pvz. mūrinio namo ploto kvadratinio metro kainą. Būstui iš laukinio rąsto beveik nereikia vidinės apdailos. Taip pat, priešingai nei manoma, jis yra energiškai efektyvus ir ekonomiškas. Tačiau, aišku, tai galima pasakyti tik apie kokybiškai pastatytus rąstinius namus, bei teisingai parinktą sienojų rąsto storį.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų