„Ryterna Modul“ architektūrinis iššūkis 2019: priemiesčio namas“


UAB „Ryterna Modul“ profesionalų sukaupta patirtis ir gamybinė bazė ne tik leidžia projektuoti ir gaminti aukštos kokybės gaminius, atitinkančius Europos standartus, bet ir vykdyti architektūrinius konkursus, keliančius sąmoningumą apie namų statymo galimybes.

Šiemet „Ryterna Modul“ – įmonė, kurios specializacija yra modulinių pastatų, konteinerių ir mobiliųjų statinių gamyba, – skelbia jau penktąjį tarptautinį architektų konkursą „Ryterna Modul“ architektūrinis iššūkis 2019: priemiesčio namas“ (angl. Ryterna Modul Architectural Challenge 2019 Suburban House).

Pernai įmonės skelbtame konkurse „Mažas namas“ (angl. Tiny House) architektai savo žinias ir įgūdžius demonstravo dirbdami su itin mažu plotu. Modulinis namas turėjo būti ne didesnis nei 25 m2, tačiau puoselėti keturias svarbias zonas: virtuvę, vonią, miegamąjį ir gyvenamąjį plotą. Vienintelė prieinama išorinė komunikacija buvo elektra. Kūrėjams teko iššūkis, kaip, laikantis tvarumo principų, tiekti geriamąjį vandenį.

2019 m. konkurso pagrindinis iššūkio objektas vis dar lieka tas pats – modulinis namas, atitinkantis tam tikrus specifinius poreikius. Šį kartą poreikiai ir sprendimai susiję net su keturiais išgalvotais šeimos nariais, kuriems reikia sukurti erdves visavertiškai gyventi moderniuose namuose. Kadangi šeima negalėjo sau leisti nusipirkti žemės ar pastato miesto centre, tačiau norėjo nuosavo namo, jie įsigijo žemės miesto priemiestyje, apie 20 km iki miesto centro. Jų būsimi namai yra maždaug 15 min. kelio automobiliu nuo vaikų darželio ir mokyklos. Svarbiausia, kad naujuose namuose sukurtos erdvės ne tik atitiktų kiekvieno šeimos nario poreikius, bet ir sudarytų vientisą sistemą – būtų kartu ir tarpusavyje susijusios, ir individualios.

Didžiausias architektų iššūkis – itin skirtingos šeimos narių asmenybės. Mama dirba namuose, todėl juose turi būti erdvė, kurioje ji galėtų priimti klientus. Tėtis po darbo mėgsta būti gamtoje ir užsiimti meistravimo darbais, pilnėjantis priemiestis ir naujai dygstantys namai jo nedžiugina. Jam svarbi ramybė ir gamta. Vaikai – vienas intravertas, kitas ekstravertas – taip pat trokšta turėti savo atskiras erdves (kuriant namą, kambarių skaičius neribojamas, namas gali būti projektuojamas vieno arba dviejų aukštų).

Įdomu, kad projektuojamas priemiesčio namas išsiskiria ne tik moduline konstrukcija, kurią įmanoma gabenti sunkvežimiu, bet ir tuo, kad šis architektūrinis iššūkis bus įgyvendinamas faktiniame 12 arų žemės sklype Vilniaus miesto priemiestyje. Lietuvoje – viskas realu ir autentiška! Taip pat, remiantis naujausiais ES reikalavimais, namas turi būti suprojektuotas vadovaujantis pasyviojo namo standartais, o tai reiškia, kad jam šildyti ir vėsinti naudojama energija turi būti kuo mažesnė arba, pavyzdžiui, saulės ar vėjo energija.

„Ryterna Modul“ architektūrinio iššūkio 2019“ nugalėtojai bus skelbiami vasario pabaigoje. Kaip visada, laimėtojai galės džiaugtis ne tik įdomia patirtimi bei galimybe išvysti įgyvendintą savo projektą, bet ir piniginiais prizais, kuriuos įsteigė įmonė „Ryterna Modul“.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų