Aurelija Stefanovič

Šalčininkų mieste ketinama atnaujinti pramogų ir poilsio erdves


Šalčininkų rajonas išsiskiria gausiu kultūriniu potencialu. Čia siekiama plėtoti kultūrinių industrijų sektorių ir tam pasitelkti ir įveiklinti esamas teritorijas. Viena jų – daugiau nei 6 ha apimanti teritorija Eišiškių miestelyje.

Atsižvelgdama į vietos problemas ir lūkesčius, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos antrojo kurso interjero dizaino studentė Aurelija Stefanovič sieks įgyvendinti savo šiuolaikiškos Eišiškių teritorijos projektą.

Kartu su darbo vadove lektore Vilija Malevičiene ji ryžosi imtis Eišiškių miesto teritorijos atnaujinimo ir ten sukurti daugiafunkcę laisvalaikio erdvę.

Projekto autorė A. Stefanovič pastebi, kad nors Šalčininkų rajono švietimo įstaigos dažnai organizuoja meninius renginius, kuriuose dalyvauja moksleiviai ir iš kitų savivaldybių, tokio tipo priemonės neskatina šiuolaikinio jaunimo užimtumo didinimo, socialinės atskirties mažinimo, vietos ekonominės plėtros, gyvenimo kokybės didėjimo.

Turime inicijuoti ir vystyti naujas kūrybines ir kultūrines jaunimo iniciatyvas. Šalčininkų rajono kultūrinis potencialas – tautodailininkų gausa, moksleivių susidomėjimas šiuolaikinėmis meno ir saviraiškos formomis – indikuoja galimybę regione plėtoti kultūrinių industrijų sektorių ir taip susikurti tiek naują ekonominės veiklos nišą, tiek ir plėtoti naujas laisvalaikio ir visuomenės užimtumo formas bei įveiklinti esančias teritorijas kūrybinių industrijų pristatymui po atviru dangumi.

„Esu įsitikinusi, kad šis projektas suteiks man naujos patirties ir kartu taps puikia proga panaudoti jau turimas savo žinias. Dalyvaujant šiame projekte mano tikslas – išpildyti savivaldybės poreikius, išskleisti visas savo idėjas ir padėti sukurti žmonėms funkcionalią, gražią aplinką. Išnagrinėjus esamą miestelio planą, iškart kilo nemažai idėjų, kaip patobulinti aplinką, jau žinojau, kokie sprendimai padės įgyvendinti mano viziją.

Be to, maždaug 3 500 gyventojų turinčiam miesteliui reikalingi žmonių poreikiams skirti modernūs objektai. Daug dėmesio kreipsiu tam, kad inovatyvūs sprendimai darniai įsilietų gyvenamojoje aplinkoje ir gyventojai jaustųsi patogiai“, – sako projekto dalyvė.

Šalčininkų savivaldybė kelia ambicingus tikslus – visus turimus urbanistinius ir / arba nematerialius, intelektinius, meninius produktus, kūrybinius ir kultūrinius objektus pritaikyti, aktualizuoti, patobulinti ir atiduoti gyventojams naudoti. Savivaldybės siekis – skatinti gyventojų aktyvumą laisvalaikio, sporto, kultūrinėse ir kūrybinėse veiklose, įtraukti kuo įvairesnes visuomenės grupes.

Eišiškės yra vietovė, kuri, pasak jos, per pastarąjį dešimt metų labai atsinaujino, išgražėjo, atsirado veiklos jaunimui miestelyje, tad norisi prisidėti prie didesnių šios vietovės pokyčių.

Dėl to projekte siūloma teritoriją tikslingai pritaikyti jaunimo kultūrines saviraiškas ir kūrybiškumą skatinančiai erdvei. Dalyvė siūlo suplanuoti renginiams ir pramogoms skirtą erdvę, kurioje vasaros savaitgaliais galėtų vykti kino seansai po atviru dangumi ir įvairūs (kultūriniai, gatvės maisto ir pan.) renginiai.

Taip pat ir pramogų zoną, kurioje pramogos būtų orientuotos į šeimas su vaikais (pramogos, aktyvus laisvalaikis, basų kojų takas ir laipiojimo bokštas, dviračių nuoma ir pan.). Pateiktame projekte išties gausu inovatyvių idėjų, pavyzdžiui, vieta, skirta parodoms po atviru dangumi, ir t. t.

A. Stefanovič pastebi, kad šiandien mažesniuose miesteliuose neretai pritrūksta investicijų sukurti naujas, kokybiškas rekreacines erdves, vaikų / jaunimo / sporto aikšteles arba atnaujinti jau esamas, taip pat pasigendama efektyvios infrastruktūros.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų