Sandėliavimo apšvietimo sprendimai – mes žinome kaip sutaupyti


Apie kokybiško apšvietimo svarbą patalpose kalbame daug ir išsamiai, tačiau konkretūs sprendimai yra tokie pat individualūs kaip baldų, suplanavimo, inžinerinių įrenginių pasirinkimo ar bet kuris kitas funkcinis sprendimas. Individualūs apšvietimo sprendimai vis dažniau pasirenkami ne tik pagrindinėse įmonių darbo erdvėse, bet ir gamybos ar sandėlio patalpose, o tai apgalvojusios įmonės naudojasi didžiulio energijos taupymo ir mažesnių priežiūros išlaidų pranašumais.

 

Naudojant tikslingai įrengtą LED apšvietimą, ne tik užtikrinamas darbuotojų komfortas, ergonomiškos darbo sąlygos, bet ir sutaupomas didžiulis elektros energijos kiekis. Tai ypač aktualu ne tik biuruose ar prekybinėse erdvėse, bet ir neretai didžiausią įmonės patalpų dalį užimančiuose sandėliuose. Siekiant optimizuoti darbo procesus, vis daugiau sandėliuose vykstančių darbų automatizuojama, robotizuojama ir kuo mažiau sandėlyje dirba žmonių, tuo labiau apgalvotai suprojektuotas apšvietimas atsiperka. Jau 30 metų veikianti įmonė „Ardena“ turi sukaupusi ilgametės sėkmingo darbo patirties visose srityse – mažmenoje, didmenose, projektavime  ir yra įsitikinusi, kad technologiškai pažangių apšvietimo sprendimų diegimas yra neišvengiamas bet kurioje įmonėje, tad geriausia nelaukti ir taupyti pradėti jau šiandien.

Tinkamiausias laikas – dabar

Apšvietimo sprendimai nuolat tobulėja, atsiranda vis pažangesnių gaminių ir jų sistemų. Nepaisant didelio sujudimo dėl pasikeitusių elektros energijos kainų, vis dėlto retas kuris turi sandėliuose įsidiegęs išmaniausių sprendimų ir technologijų. Įmonės, padariusios reikiamas investicijas, elektros suvartojimui išleidžia mažiau, be to, modernūs sprendimai tarnauja iki kelių kartų ilgiau.

„Geriausias laikas yra dabar“, – sako „Ardenos“ projektų vadovas Rimas Grigas. Jis įsitikinęs, kad, priėmus sprendimą investuoti į profesionalų suprojektuotą apšvietimo sistemą, pradėsite taupyti iškart, turėsite greitą atsiperkamumą, ilgus garantinius terminus ir, be abejo, geresnį apšvietimą.

„Investicija į efektyvų sandėlio apšvietimą yra viena pigiausių ir greičiausiai atsiperkančių investicijų. Turėjome atvejį, kai buvo keičiami senos kartos LED šviestuvai į naujausios kartos šviestuvus su būvio jutikliais – investicija atsipirko per einamuosius metus“, – sako R. Grigas.

uab-ardena

Svarbiausia – profesionalų užtikrinta kokybė

Tam, kad apšvietimo sprendimai būtų tikrai ilgaamžiai ir atsiperkantys, svarbu kreiptis į patikimus, ilgamečius tos srities ekspertus, gauti apšvietos skaičiavimą ir kokybiškus gaminius. Mes susiduriame su problematika, kai, parengus itin atidžiai sudėliotą apšvietimo projektą, dėl nežymiai aukštesnių kainų klientas pasirenka kitą, pigesnį pasiūlymą su vizualiai panašiais, tačiau efektyvumo prasme visiškai nelygiaverčiais šviestuvais ir įmonė negauna laukiamo rezultato. Tikrieji skirtumai gali atsiskleisti tik po 3 ar 5 metų.

„Dažnai iš Azijos šalių įvežtų šviestuvų efektyvumas per trejus metus gali sumažėti net iki 50 proc. Tuomet klientas, nors ir sutaupė įsirengdamas pigesnį sandėlio apšvietimą, po trejų metų kreipiasi į mus, nes apšvietimo sąlygos tampa netinkamos dirbti. Tada paaiškėja, kad pigius šviestuvus tenka keisti, o patikimi sprendimai tarnauja nuo 7 iki 10 metų“, – teigia R. Grigas.

„Ardena“ išsiskiria tuo, kad teikia ne tik konsultacijas, bet ir projekto priežiūrą, jog pasirinkta sistema tarnautų ilgai. Įmonės siūlomi produktai turi net iki septynerių metų garantiją, o tai reiškia, kad visu garantiniu laikotarpiu energinis šviestuvų efektyvumas išliks tokio lygio, koks buvo numatytas ir aptartas su klientu.

Individualūs sprendimai

Pagal Europos Sąjungos normatyvus (EN 12464-1:2011), sandėliavimo vietose numatomas nuo 100 iki 300 lx vidutinis apšvietimas. Apšvietos lentelė – sandėlių, tarp jų ir šaldomų, apšvietimo normos.

Daugeliu atvejų didelių krovinių ruošimo vietose pakanka 100 lx vidutinio apšvietimo, bet ar to pakanka jūsų sandėlyje, kur, pavyzdžiui, krautuvų vairuotojai turi skaityti etiketes ant aukštų stelažų? Kitas svarbus klausimas – ar būtina visą dieną įjungta šviesa, jei patalpose ilgesnį laiką beveik niekas nevyksta?

„Ardenos“ apšvietimo ekspertai gali suteikti reikiamų patarimų ir pasiūlyti tinkamiausius sandėlio apšvietimo sprendimus, atsižvelgdami į jūsų konkrečią situaciją bei turimą biudžetą.

Apšvietimo sprendimai orientuoti tiek į šviesos poreikį, tiek į patalpų dydį, tiek į daugiausia rezultatų duodančią išmaniąją valdymo sistemą. „Ardena“ siūlo kelias pasirinkimo galimybes. Pirmoji – kai sandėlyje yra daug dienos šviesos, žmonės dirba tik tam tikromis valandomis arba yra nuolatinis žmonių darbas. Tokiose patalpose daugiausia dėmesio skiriama pačių efektyviausių šviestuvų parinkimui ir išdėstymui.

Jeigu sandėlyje dirbama zonose arba užimtumas būna trumpalaikis, tampa aktualūs judesio jutikliai, kurie išsijungia, kai patalpoje niekas nejuda, o užfiksavus judesį įsijungia šviesa visoje zonoje. Tai yra efektyviau, nei palikti visas zonas nuolat apšviestas, bet mažiau efektyvu nei trečiasis tipas – išmanesni būvio ir šviesos jutikliai, kurie matuoja, ar žmogus tik įėjo, ar pasilieka darbui, ar užimta tik viena darbo vieta, ar didesnis sandėlio plotas. Kiekvienas šviestuvas gali turėti integruotus būvio ir šviesos daviklius ir būti valdomas individualiai, šviesti nevisiškai, tik tiek, kiek atitinkama zona reikalauja apšvietos, o tai padeda tiek geriau matyti, tiek komfortiškiau dirbti. Mes rekomenduojame pasirinkti DALI valdymo sistemą, kuri reaguoja ne tik nuo būvio, bet ir nuo pro langus patenkančio natūralaus (saulės) apšvietimo.

„Sistema su išmaniuoju valdymu, be abejo, yra brangesnė, bet mes visuomet atliekame skaičiavimus remdamiesi realistiniu arba pesimistiniu variantu tam, kad parinktume optimaliausią variantą.

Jeigu skaičiuojant pesimistinį variantą klientas mato, kad investicija atsiperka, greičiausiai realybėje sutaupymas bus didesnis ir atsiperkamumas greitesnis“, – sako „Ardenos“ atstovas R. Grigas.

Bendrovė „Ardena“ yra bene vienintelė Lietuvoje įmonė, kurios specializacija – platus produktų (tiek buitinio, tiek pramoninio apšvietimo) spektras, ji taip pat turi tam dedikuotus ekspertus, aptarnavimo salonus ir didžiausius palaikomų prekių sandėlius Lietuvoje. Didžioji dalis atstovaujamų gamintojų – tai Europos gamyklos. Šiandien ji atstovauja žaliuzių, šviestuvų, el. instaliacijos asortimentui iš daugiau kaip 200 gamintojų, kuriuos atsirinko per 30 veiklos metų. „Ardenos“ komanda skatina keisti požiūrį į Jūsų įmonės sandėliavimo patalpų apšvietimą jau šiandien ir neapsigauti renkantis momentinį sutaupymą. Tik patyrusių apšvietimo ekspertų ir projektuotojų komanda leis džiaugtis tvariais, ilgalaikiais rezultatais.

uab ardena

PASTABOS:

* Vidutiniškai individualūs būvio jutikliai sumažina el. sąnaudas iki 50%;

* Atnaujintas LED apšvietimas  atsiperka per 1 metus;

* Po 5 metų eksploatacijos galite sutaupyti virš 20 000 Eur.

Lentelėse pateiktas pavyzdinis 1 000 m2 sandėliavimo ploto modelis, kuriuo remiantis galima numatyti proporcingai mažesnio ar didesnio ploto investicijas ir jų atsiperkamumą. Šis sandėliavimo modelis gali būti pritaikomas ir gamybos patalpoms, papildomai darbo vietose įrengus lokalų apšvietimą. Numatytas apšvietos kiekis sandėliuose – vidutiniškai 300 lux (tinkamas dirbti su skeneriais ir dokumentais).

 

uab ardena

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Šiaulių karinis miestelis jau atidarytas

Šiauliuose iškilmingai atidarytas naujausias ir didžiausias Lietuvoje karinis miestelis, kuris tapo Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų