Klaipėdos miesto sav. vizual.

Savivaldybė tęsia Atgimimo aikštės konkurso procedūras


Šiandien atplėšti vokai su pasiūlymais konkursui dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos su požeminės automobilių saugyklos įrengimu. Gauti 5 dalyvių pasiūlymai. Maždaug po mėnesio paaiškės, ar pateikti pasiūlymai atitinka visus reikalavimus ir ar bus pasirašyta sutartis su rangovu dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos.

Pirmuosius du kartus savivaldybės paskelbtas  konkursas dėl reprezentacine vadintos Atgimimo aikštės rekonstrukcijos buvo nutrauktas potencialių rangovų iniciatyva. Savivaldybė atsižvelgė į gautas pastabas, pakoregavo pirkimo dokumentus ir konkursą paskelbė trečią kartą.

Teismas prieš savaitę atmetė Klaipėdos miesto savivaldybei pateiktą statybų bendrovės ieškinį, kuriuo prašyta pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas ir nutraukti pirkimą dėl miestui svarbaus objekto ­– uostamiesčio centre esančios Atgimimo aikštės rekonstrukcijos ir požeminės automobilių saugyklos po ja įrengimo.

„Nėra pagrindo išvadai, kad pirkimas turi būti nutrauktas“, – rašoma Viešųjų pirkimų tarnybos rašte, kuris buvo pateiktas teismui.

Klaipėdos apygardos teismas konstatavo, kad ieškinį tenkinti nėra pagrindo, atmetė Vilniaus statybos bendrovės ieškinį, priteisė iš jos atlyginti 4277,35 Eur bylinėjimosi išlaidų savivaldybei ir, svarbiausia, panaikino 2024 m. sausio 3 d. nutartimi taikytas laikinąsias apsaugos priemones. Panaikinus jas, Savivaldybė susigrąžino galimybę pratęsti viešojo pirkimo procedūras.

„Gera žinia, kad galime tęsti pirkimą dėl Atgimimo aikštės rekonstrukcijos. Pirkimo procedūrų „įšaldymas“, tegu ir laikinas, atėmė nemažai brangaus laiko, per kurį būtume priartėję prie miesto vizijos išsipildymo. Tikiuosi, kad trypčiojimas vietoje baigėsi, visi darbu suinteresuoti rangovai viską išsiaiškino, tad dabar nekantriai lauksime žinios, kas vykdys šį tikrai ambicingą Klaipėdos projektą“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Anksčiau ieškinį su reikalavimais pripažinti neteisėtomis konkurso sąlygas ir nutraukti konkursą buvo pateikusi ir Kauno statybos bendrovė. Dėl šio teismui pateikto ieškinio Klaipėdos apygardos teismas taip pat buvo pritaikęs laikinąsias apsaugos priemones ir praėjusių metų gruodžio 15 d. buvo sustabdęs pirkimo procedūras iki bus išnagrinėta byla. Teismas ir tąsyk nurodė panaikinti laikinąsias apsaugos priemones, sprendimo dalį dėl jų panaikinimo vykdyti skubiai.

Atgimimo aikštėje ketinama pastatyti požeminę dviejų aukštų parkavimo aikštelę, kurioje numatyta įrengti 231 automobilių stovėjimo vietą. Įgyvendinti šį projektą Savivaldybei svarbu ir dėl turimų įsipareigojimų išspręsti parkavimo vietų klausimą šalia aikštės įsikūrusiam Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų