Seime vyks 9-ojo „Išmanusis miestas“ projekto atidarymo ceremonija


Rugsėjo 26-ąją startuoja jau 9-tą kartą „STRUCTUM“ organizuojamas nacionalinis architektūrinių ir urbanistinių idėjų konkursas „Išmanusis miestas“. Analogų Lietuvoje neturintis projektas bus atidarytas oficialioje ceremonijoje Lietuvos Respublikos Seime.

 

Konkursas kaip ir kasmet sutrauks geriausius Lietuvos architektus, urbanistus, kraštovaizdžio, infrastruktūros ir miestų planavimo specialistus bei kylančius talentus ir patyrusius profesionalus.

Specialų renginį moderuos ir savo įžvalgomis dalinsis Lietuvos architektų sąjungos pirmininkė Rūta Leitanaitė. Atidarymo renginyje dalyvaus ir sveikinimo kalbas tars kviestiniai svečiai – aplinkos ministras Simonas Gentvilas, vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė, kultūros viceministras Rimantas Mikaitis, Seimo narys ir atidarymo renginio globėjas Antanas Čepononis, „Išmanusis miestas” projekto autorė Ignė Dutova ir kiti.

Renginio metu bus pristatytos 9-ios projekte dalyvausiančios Lietuvos savivaldybės: Anykščių, Jurbarko, Molėtų, Tauragės, Druskininkų, Mažeikių, Lazdijų, Šalčininkų ir Vilniaus rajonų savivaldybės. Kiekviena jų pristatys savo vizijas, tikslus bei teritorijas, kurias pateikė „Išmanusis miestas 9“ projektui. Partneriai pristatys inovatyvius sprendimus, skirtus projektams įgyvendinti.

Šių metų konkurso šūkis – „Išmanusis miestas – tvarumo ir technologijų sinergija“, tad konkurso dalyviai bus kviečiami kurti projektus, remiantis darnaus miesto principais, kurie dera su inovatyviomis technologijomis, ekologiškumu, taršos mažinimu bei energetinių resursų taupymu. Taip pat bus pažvelgta į ateities miestų plėtrą per esamų pastatų konversiją. Pranešimą tema „Transformuoti esamą. Ką miestui dovanoja konversija“ skaitys DO ARCHITECTS bendraįkūrėja ir vadovaujanti partnerė Sabina Grincevičiūtė.

9-us metus iš eilės vykstančio projekto tikslas – sukurti žmogaus poreikius atitinkančias miesto koncepcijas, pasitelkiant Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų komandas ir Lietuvos architektūros, urbanistikos, kraštovaizdžio, miestų planavimo profesionalus. Konkurso dalyviai rengs savivaldybių poreikius atitinkančius priešprojektinius pasiūlymus.

Projektas „Išmanusis miestas 9“ truks iki 2023 metų birželio. Jame gali dalyvauti komandos, suformuotos iš Lietuvos aukštųjų mokyklų studentų ar profesionalių savo srities specialistų, vykdančių projektus Lietuvoje ar užsienyje. Geriausi ir išmaniausi konkurso projektai ne tik turės galimybę būti įgyvendinti Lietuvos rajonų savivaldybėse, bet ir pasidalins įspūdingą prizinį fondą – net 10 tūkst. eurų.

„Išmanusis miestas“ projektą globoja LR aplinkos, vidaus, kultūros ir susisiekimo ministerijos. Per 8-is metus buvo sukurti 206 projektai – ateities vizijos savivaldybių teritorijoms. Dalis jų jau yra realizuoti: Elektrėnuose įrengtas rekreacinis parkas, Kuršėnuose – išmanusis tiltas. Ignalinoje planuojamas įgyvendinti sporto ir sveikatingumo centro „Šuolis“ projektas, Tauragėje – arena.

 

Renginys bus tiesiogiai transliuojamas LR Seimo kanalu: https://www.youtube.com/watch?v=EstoirYCUHY

 

Architektai, urbanistai, kraštovaizdžio, infrastruktūros, miestų planavimo specialistai jau gali registruotis ir pristatyti savo vizijas „Išmanusis miestas 9“ konkurse.

Visas šių metų teritorijas rasite čia.

Turite klausimų? Susisiekite el. paštu ismanusismiestas@structum.lt arba telefonu +370 6111 79 62


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų