Šiauliuose atidaryta nauja amerikietiškų langų gamykla – jau kuria planus statyti antrąją


Šiaulių pramoniniame parke ketvirtadienį atidaryta nauja JAV polimerinių langų gamintojos „Intus Windows“ antrinės bendrovės „Ltintus“ gamykla – ji yra viena didžiausių Baltijos šalyse. Į naują gamyklą investuota 12 mln. eurų, įdarbinta 170 naujų žmonių.

„Ltintus“ direktorius Karolis Grigalius sako, kad bendrovės planuose yra dar bent vienos tokios gamyklos statybos.

„Dabartinis pastatas yra 13 tūkst. kv. metrų, įmonėje dabar dirba 300 darbuotojų, (…) vienas trečdalis darbuotojų yra aukštos pridėtinės vertės, apie 100 darbuotojų dirba administracijoje, apie 200 – gamyboje“, – teigė K. Grigalius.

Anksčiau įmonės nuomojamos patalpos buvo 4 tūkst. kv. metrų. Pasak įmonės vadovo, dabar ji turi beveik 7 ha ploto sklypą ir numatė tris augimo etapus.

„Suprojektavom du pastatus, pastatėm vieną, bet esant poreikiui kad ir rytoj galim pradėt statyti antrą ir tęsti augimą. (…) Penkių metų bėgy planas toks yra (pastatyti antrą gamyklą – BNS)“, – pasakojo K. Grigalius.

„Ltintus“ direktoriaus teigimu,  bendrovė didžiąją dalį lėšų (60 proc.) investicijoms pasiskolino iš „Swedbank“, 30 proc. investavo pati, o likusius 10 proc. gavo iš Europos Sąjungos (ES).

K. Grigalius teigė, kad gamyklą nusprendė statyti būtent Šiauliuose, nes miesto savivaldybė pasiūlė geras sąlygas.

„Šiaulių savivaldybė dėjo dideles pastangas, siūlė geras sąlygas, sklypą pastatui suteikė industriniam parke (…) Mes turime pakankamai didelį sklypą, kad galėtume tris etapus įsigyvendinti, mes turim 10 metų lengvatą nemokėti nekilnojamojo turto (NT) mokesčio ir žemės mokesčio“, – teigė įmonės vadovas.

Anot jo, įmonės gaminiai skirti dideliems statybų projektams.

„Mūsų gaminiai būna montuojami į didelius pastatus – bažnyčias, mokyklas, daugiabučius. Ne individualūs namai, mūsų mažiausias projektas gali būti nuo konteinerio dydžio. (…) Pernai mes išvežėm apie 600 konteinerių pagamintos produkcijos (…) viename konteineryje gali būti nuo 100 iki 300 langų“, – pasakojo K. Grigalius.

JAV „Intus Windows“ įkurta prieš 13 metų, o Lietuvoje jos padalinys įkurtas prieš 5 metus. Visus pagamintus langus bendrovė eksportuoja į JAV.

K. Grigaliaus teigimu, įmonės akcininkai yra emigrantai iš Lietuvos.

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų