DCIM100MEDIADJI_0161.JPG

Siekiama sukurti sporto, sveikatingumo ir rekreacijos kompleksą, kuris tarnautų visam rajonui


Vilniaus rajono savivaldybė siekia pokyčių teritorijoje, esančioje Nemenčinės miesto pietrytinėje dalyje. Teritorija, kaip ir visas miestas, yra apsupta pušynų, dėl to Neries pakrančių centrinėje miesto dalyje pritaikymas rekreacijai, atraktyviam poilsiui būtų paklausus ne tik vietos gyventojams, bet ir keliautojams.

Dėl to šioje teritorijoje norima numatyti sporto paskirties pastatą su baseinu, futbolo stadioną, amfiteatrą ar daugiabučių kompleksą su komercinėmis patalpomis. Pasak savivaldybės, būtent šie miesto vartai galėtų tapti vizitine atviro bendrauti miesto kortele ir įgautų aiškios formos architektūrinę išraišką.

Ši teritorija patraukė architektų komandos „Šiaunava“ dėmesį, kurią sudaro Paulius Vestfal, Robertas Šimkūnas, Rūta Pelenytė, Kamilė Jarukaitytė ir Gabija Vinikaitė. „

Planuojame atnaujinti ir tobulinti teritoriją Vilniaus rajone, Nemenčinėje. Manome, kad šalies sostinė yra jos veidas, o priemiesčio tobulinimas ne mažiau svarbus tiek gyventojams, tiek turistams. Planuojame sukurti sporto, sveikatingumo ir rekreacijos kompleksą Nemenčinėje – projektuosime baseino ir sporto pastatą, futbolo stadioną ir lauko aktyvaus laisvalaikio zoną. Tačiau šis kompleksas bus šiuolaikiškas, su integruotomis technologijomis (pavyzdžiui, „IoT“ ir DT)“, – sako projekto dalyviai.

Jau ne pirmą kartą projekte „Išmanusis miestas“ dalyvaujanti komanda atkreipia dėmesį, kad miesto rajonui svarbu atsižvelgti į vietinių gyventojų sveikatingumą, gerovę ir patogumą, kuriant svarbiausias erdves kaimynystėje.

„Ne mažiau svarbu pritraukti iš kitur turistus ir gyventojų svečius, pasiūlant patrauklias susibūrimo ir sveikatingumo vietas. Infrastruktūra žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių, taip pat svarbi ir dažnai yra pamirštama arba suprojektuojami nepatogūs sprendiniai. Svarbu atsižvelgti į ekologiją, žaliąją statybą, panaudojant vietinių verslų siūlomas paslaugas ir produktus, pastatų energinio


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų