Šis pastatas taps medinės architektūros pavyzdžiu Lietuvoje: skelbia Vievyje iškilsiančio VMU biuro konkurso nugalėtojus


Valstybinių miškų urėdijos administracinio pastato Pylimų kaime, Vievio seniūnijoje, architektūrinio projekto konkursą laimėjo ir naująjį biurą projektuos architektų komanda AFTER PARTY ir Išora x Lozuraitytė studio for architecture. Planuojama, kad projektavimo darbai truks metus.

 

„Džiaugiamės, kad urėdijos biuro architektūrinio projekto konkursas susilaukė didelio architektų bendruomenės dėmesio ir sulaukėme net 12 projektų, kuriuos vertino profesionalių architektų komisija, – sako Valstybinių miškų urėdijos generalinis direktorius Valdas Kaubrė. Vieni pagrindinių uždavinių architektams buvo integruoti pastatą į gamtinę miškingą aplinką, sukurti viešąsias bei edukacines erdves, kuriančias atvirumą visuomenei, biuro pastatui naudoti tik tvarias medžiagas, modernias technologijas ir atsinaujinančios energetikos sprendimus“.

Taip pat – pastatas turi tapti medinės statybos pavyzdžiu Lietuvoje, jo konstrukcijoms turi būti naudojama tik mediena.

 

VMU medinis biuras vizualiacija afterparty isora lozuraityte

 

Kaip teigė AFTER PARTY studijos įkūrėjai Giedrius Mamavičius ir Gabrielė Ubarevičiūtė, šiandieniniame klimato iššūkių kontekste VMU būstinės konkursas itin svarbus kaip pilotinis medinio visuomeninio pastato projektas, pradėsiantis tvarios ateities architektūros etapą Lietuvoje. „Mūsų komandos pasiūlytas projektas siekia sukurti įvairialypę, betarpiškai su gamta susiliejančią, sveiką, socialinius ryšius skatinančią darbo aplinką ir tuo pačiu atskleisti medžio, kaip atsinaujinančios ir žmogui artimos medžiagos, grožį bei privalumus, kurie paskatintų platesnį tokių konstrukcijų naudojimą architektūroje“.

„Džiugu, kad be administracinio pastato numatyta sukurti ir viešą, lankytojams atvirą erdvę su miško pažintiniu taku bei edukaciniais elementais, lankytojų centrą, kuriame visuomenė galės susipažinti su urėdijos miškininkų veikla. Žmonės kasdien praktiškai galės susipažinti ir pajausti, koks yra kasdienis miškų urėdijos darbas“, – apie pastato platų funkcionalumą kalba aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

 

VMU medinis biuras vizualiacija afterparty isora lozuraityte

VMU medinis biuras vizualiacija afterparty isora lozuraityte

 

Administraciniame pastate, be darbo kabinetų, taip pat bus sukurtos neformaliojo bendravimo erdvės, pasitarimų salės bei dengtos terasos. Į naują centrinę būstinę po statybų persikels visi centrinės administracijos darbuotojai, šiuo metu įsikūrę Vilniuje ir Kaune – iš viso apie 180 žmonių – ne tik miškininkai, bet ir daug bendrųjų kompetencijų specialistų.

Pasak V. Kaubrės, po urėdijų reformos 2018 metais, kuomet į vieną įmonę buvo apjungtos 42 buvusios urėdijos ir Miškotvarkos institutas, VMU prioritetą skyrė sukurti ir centralizuoti veiklos procesus, investavo į naują techniką bei darbo priemones.

„Per ketverius metus praėjome įvairių pokyčių laikotarpį, visi bendrai su komanda padėjome modernios ir efektyviai veikiančios įmonės pamatus, todėl investicijos į modernų biurą – nuoseklus mūsų įmonės žingsnis kuriant dar labiau telkiančią mus – miškininkus – darbo vietą, kuri atspindės miškininkystės tradicijas bei vertybes“, – pabrėžė urėdijos vadovas. Pasak V. Kaubrės, modernaus biuro išlaikymo kaštai mažės, įmonė, galėdama pasiūlyti darbą tvariame ir moderniame biure taps konkurencingesnė ir darbo rinkoje.

 

interjeras vmu biuras

 

„VMU pastatų ir teritorijos ansamblis sukurtas siekiant sinergijos tarp viešų ir privačių erdvių bei išryškinti šios teritorijos esamas gamtines vertybes. Pabrėžiant progresyvios institucijos požiūrį į miško svarbą šiandien, pastatų architektūra projektuojama betarpiškame gamtiniame dialoge su esamu mišku ir esamais medžiais – siekiant lauko bei vidaus nuolatinio ryšio. Į mišką-parką įsiterpiantis VMU lankytojų paviljonas bei buvusio pamiškės sodo medžių alėjas apgaubiantis administracinis pastatas sukurti dviem kompoziciniais principais – aplink mišką ir aplink miškas. Čia miško pažinimas persipynęs su medinės architektūros pažintimi“, – apie projektą pasakojo Išora x Lozuraitytė studijos įkūrėjai Ona Lozuraitytė ir Petras Išora.

 

VMU medinis biuras vizualiacija afterparty isora lozuraityte

 

Planai įkurdinti VMU biurą Vievio seniūnijoje perėjo į įgyvendinimo etapą Vyriausybės nutarimu urėdijai perdavus Turto bankui priklausiusią ir nenaudojamą buvusią moksleivių stovyklą šalia Vievio. Vertinant būstinės vietą buvo atsižvelgta ir į tai, jog VMU – viena regioniškiausių Lietuvos įmonių, turinti 26 regioninius padalinius, todėl būstinė Vievyje šalia automagistralės Vilnius-Klaipėda ir kitų svarbių kelių susikirtimo taps patogesnė susisiekiant su regioniniais įmonės padaliniais. Jau dabar dalis Valstybinių miškų urėdijos darbuotojų į darbą Vilniuje kasdien važinėja iš Kauno, Alytaus.

Šiuo metu Valstybinių miškų urėdijos centrinė administracija įsikūrusi nuomojamose patalpose.

Visus konkurso projektus rasite čia.

 

VMU medinis biuras vizualiacija afterparty isora lozuraityte

VMU medinis biuras vizualiacija afterparty isora lozuraityte

VMU medinis biuras vizualiacija afterparty isora lozuraityte


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų