Šiuolaikinių stoglangių galimybės nustebins: taupo energiją ir gerina sveikatos kokybę


Pandemija žmones privertė dirbti iš namų ir ši nauja tendencija įsivyravo ilgesniam laikui. Dirbantiems namuose išsivystė poreikis susikurti sveikatai draugišką aplinką ir susimąstyti apie darbo sąlygas biuruose.

 

Prieš pandemiją atlikto tyrimo duomenimis buvo nustatyta, kad žmonės vidutiniškai 90 proc. laiko praleidžia savo namuose. Prasidėjus koronaviruso pandemijai namai tapo vieta, kur žmonės dar daugiau praleidžia laiko, ne tik miega ir ilsisi, bet ir dirba.

Tačiau, kaip užtikrinti pakankamą dienos šviesos ir gryno oro kiekį patalpoje, kurioje dirbama? Apie tai daugiau papasakojo tarptautinės stogo langų gamintojų kompanijos VELUX direktorius Baltijos šalyse Dmitrijs Astašonoks.

„Atliktoje sveikų pastatų tyrimo ataskaitoje matome, jog vienas iš trijų Europoje gyvenančių žmonių pastatuose yra paveikiami sveikatai žalingų veiksnių: šalto oro, dienos šviesos trūkumo ir triukšmo. Statistikoje atsispindi, jog 44 proc. Lietuvos gyventojų yra paveikti vieno iš šių neigiamų veiksnių. Pavyzdžiui, Latvijoje 36 proc., Estijoje 24 proc.

 

velux stoglangiai

velux stoglangiai

 

Tyrimas taip pat atskleidė, jog žmonės gali stipriai pakeisti į gerąją pusę savo fizinę ir emocinę būklę. Pokyčiai ypač prisideda prie miego kokybės bei produktyvumo gerinimo.

Labai svarbu tai, kad būtų galima reguliuoti apšvietimą ir patalpų temperatūrą. Tai galima daryti su specialiais stoglangių priedais. Stoglangiai dar ypač naudingi tuo, jog juos atidarius, galima itin greitai išvėdinti patalpas“, – teigia D. Astašonoks.

Dirbant namuose yra labai svarbu turėti pakankamai dienos šviesos. Skaičiuojama, jog net 47 proc. Europos žmonių dirba be natūralios šviesos arba be pakankamo jos kiekio.

Su stoglangiais yra užtikrinamas pakankamas dienos šviesos patekimas į patalpą. Taip pat užtikrinamas vaizdas, kurio reikia akims pailsinti. VELUX siūlo ir tokius stoglangių priedus, kurie gali reguliuoti kambario temperatūrą.

 

velux stoglangiai

 

„Yra vienas labai inovatyvus mūsų produktas VELUX Active. Tai pirmasis toks produktas ne tik stoglangių, bet ir visų langų rinkoje. Jis turi sensorius, kurie matuoja temperatūrą, drėgmės lygį ir gali patys automatiškai atsidaryti. Tai padeda užtikrinti nuolatinį gryno oro patekimą į patalpas. Ši protinga sistema taip pat turi prieigą prie orų prognozės ir pagal ją gali nuspręsti, kokių veiksmų imtis. Kai kuriais atvejais tokių išmanių stoglangių turėjimas padeda apsieiti netgi be oro kondicionieriaus arba maksimaliai sumažinti jo naudojimą.

Dar viena įdomi šios stoglangių technologijos savybė – ji gali padėti sutaupyti energiją. Tačiau labai svarbu dar pastato projektavimo etape numatyti, kurioje vietoje bus įrengiami stoglangiai. Juos geriausia numatyti pietinėje namo pusėje“, – sako D. Astašonoks.

Pandemijos laikotarpis VELUX kompanijai lėmė tai, jog buvo patobulintos stoglangių sistemos. Rinkai buvo pasiūlyti geresnio energinio efektyvumo stoglangiai už labiau prieinamą kainą.

„Sukūrėme naują stoglangių seriją specialiai plokštiems stogams. Šie stoglangiai padidina dienos šviesos kiekį patalpoje net iki 50 proc. Tai labai svarbu ne tik namuose, bet ir viešuosiuose pastatuose, ypač universitetų, mokyklų pastatuose, kur jaunimas semiasi žinių ir jiems būtina gauti pakankamai dienos šviesos. Tai ypač svarbu, nes tai atsiliepia jų mokymosi rezultatais“, – teigia D. Astašonoks.

 

velux stoglangiai

 

Stoglangiai vis labiau užima reikšmingą vaidmenį šiuolaikinėje architektūroje, nes erdvės pastatuose tampa vis labiau atviresnės ir šviesesnės. Stoglangis 2-3 kartus suteikia daugiau dienos šviesos, negu įprastas langas ir padeda, kad ji pasklistų kuo giliau į pastato patalpas.

Pagrindinė medžiaga, iš kurios pagaminami VELUX stoglangiai yra mediena. 99 proc. jos sudaro sertifikuota mediena. Jeigu stoglangis yra įmontuojamas tinkamai, jis gali „tarnauti“ 25-35 metus.

Mediniams langams skiriame 10 metų garantiją, o mediniams langams su poliuretano sluoksniu skiriame 15 metų garantiją. „Nemanau, kad vertikalių langų rinkoje būtų galima rasti ilgiau galiojančią garantiją“, – sako VELUX atstovas D. Astašonoks.

VELUX taip pat daug dėmesio skiria tvarumo strategijos vystymui: kompanija turi ambicingą tikslą iki 2030 m. produktus gaminti tik iš atsinaujinančių šaltinių. Jau dabar 90 proc. VELUX produkcijos gamyboje nenaudojama plastiko.

 

velux


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų