„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyviai Ema Kančauskaitė, Eigilė Rudytė, Liudas Česnulis ir Karolina Bybartaitė.
„Išmanusis miestas 9“ projekto dalyviai Ema Kančauskaitė, Eigilė Rudytė, Liudas Česnulis ir Karolina Bybartaitė.
  1. Structum.lt
  2. Išmanusis miestas
  3. Šiuolaikiška Eišiškių miesto vizija – skatinanti kultūrinę saviraišką ir kūrybiškumą

Šiuolaikiška Eišiškių miesto vizija – skatinanti kultūrinę saviraišką ir kūrybiškumą


Šalčininkų rajonas išsiskiria gausiu kultūriniu potencialu. Čia siekiama plėtoti kultūrinių industrijų sektorių ir taip susikurti tiek naują ekonominės veiklos nišą, tiek ir naujas laisvalaikio ir visuomenės užimtumo formas bei įveiklinti esamas teritorijas kūrybinių industrijų pristatymui. Viena jų – daugiau nei 6 ha teritorija Eišiškių mieste.

Atsižvelgdami į vietos problemas ir lūkesčius, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos antro kurso interjero dizaino studentų komanda „Aura design“ sieks įgyvendinti savo šiuolaikišką Eišiškių teritorijos viziją.

„Aura design“ sudaro jauni kūrybingi dizaineriai – Ema Kančauskaitė, Eigilė Rudytė, Liudas Česnulis, Karolina Bybartaitė. Kartu su darbo vadove – lektore Vilija Malevičiene, jie ryžosi imtis Eišiškių miesto teritorijos atnaujinimo ir ten sukurti multifunkcinę laisvalaikio erdvę.

„Lietuvoje matome visuomeninių laisvalaikio erdvių trūkumą, todėl siekiame sukurti erdves, kuriose būtų galima užsiimti įvairiomis veiklomis: rengti pasibuvimus, užsiimti sportu, atskleisti savo kūrybišką pusę, atsipalaiduoti ir turiningai praleisti savo laisvą laiką su draugais ar artimaisiais“, – sako projekto dalyviai.

„Aura design“ komanda neabejoja, kad atsinaujindami Lietuvos miestai ir miesteliai vienareikšmiškai turėtų orientuotis į žaliąsias erdves, kurios žmonėms yra tokios svarbios.

„Daugelis miestų po rekonstrukcijos ir atnaujinimų dažnai tampa tariamai „betono džiunglėmis“. Mūsų manymu, miestai ir miesteliai turėtų daugiau dėmesio skirti žaliųjų erdvių kūrimui, kurios skirtos visiems norintiems atsikvėpti nuo miesto šurmulio“, – sako E. Kančauskaitė, E. Rudytė, L. Česnulis ir K. Bybartaitė.

Nemažiau svarbiu aspektu jaunieji dizaineriai įvardina ir žmonių keliavimo mieste įpročius ir galimybes juos supaprastinti kuriant daugiau dviračių, el. paspirtukų takų, prieinamesnį viešąjį transportą.

„Taip pat, didesniuose miestuose dažna problema yra automobilių parkavimo vietos. Šiai problemai spręsti reikėtų galvoti apie požemines automobilių stovėjimo aikšteles arba automobilių parkavimo vietas priemiesčiuose, kuriuose žmonės palikę savo automobilius galėtų naudotis viešuoju transportu“, – teigia projekto dalyviai.

Būdami aktyvūs ir smalsūs, „Aura design“ patys mielai įsitraukia į miesto organizuojamas veiklas, tad su dideliu entuziazmu kurs kultūrinę saviraišką ir kūrybiškumą skatinančią erdvę Eišiškėse, o pagrindinis  komandos siekis dalyvaujant „Išmanusis miestas 9“ projekte yra pademonstruoti praktiškai pritaikomas idėjas bei įgyti dar daugiau patirties ir žinių kuriant kokybišką aplinkos dizainą.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų