go life realco
Realco nuotr.

Sostinėje naujam gyvenimui prikėlė Neries senvagės dalį – žalioji miesto oazė atvira visuomenei


Vystydama „Go Life“ projektą nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovė „Realco“ išvalė ir naujam gyvenimui prikėlė šalia buvusią apleistą teritoriją – Neries senvagės dalį su ežerėliais.

„Ši teritorija – ypatinga, mažame plote galima atrasti gamtos lopinėlį. Neries senvagės likučiai ir kūdros darė didelę įtaką visam projektui.

Reikėjo ne tik išvalyti apaugusių vandens telkinių pakrantes, bet ir iš vandens ištraukti šiukšles, kurių buvo išties nemažai: tai ir automobilių dalys, buities prietaisai ir įvairios atliekos.

Suskaičiavome, kad iš vandens telkinių buvo ištraukta apie kelis šimtus padangų“, – komentuoja bendrovės vadovas Julius Dovidonis.

Teritorijoje šalia projekto suformuotos poilsio vietos ir įrengtos vaikų žaidimų aikštelės.

Augalai teritorijai parinkti atsižvelgiant į jų funkciją, dekoratyvumą ir atsparumą klimato pokyčiams. Skaičiuojama, kad iš viso pasodinta daugiau nei 6 tūkst. augalų.

realco go life

Didelis dėmesys natūralumui

Projektuojant „Go Life“ supantį kraštovaizdį, buvo nuspręsta palikti maksimaliai natūralias pakrantes, kuriose buvo suformuotos integruotos poilsio zonos miestiečiams.

„Šiuo metu pasaulyje vyraujanti tendencija – grįžimas prie gamtos. Vystomuose projektuose nebeužtenka pasodinti paprastos vejos, mat iš visų gyvų dangų jos ekologinis naudingumas yra pats mažiausias.

Todėl šioje teritorijoje buvo pasiūlytos žydinčios pievos, krūmų masyvai ir medžiai. Žydinti pieva ne tik kuria estetinį vaizdą, bet ir vėsina orą, gerina dirvos kokybę.

realco go life

Specialiai parinkti ir nauji vandens augalai – vieni labiau dėl vizualinio patrauklumo, kiti dėl vandens valymo funkcijos, kuri yra labai svarbi vandens kokybės palaikymui“, – pasakoja „Go Life“ kraštovaizdžio architektė Dėja Želvienė.

Anot jos, natūralios gamtos plotai, tokie kaip dabar gyventojų reikmėms pritaikyta Neries senvagės dalis, mieste palaiko kokybiškesnį mikroklimatą, o naujo projekto ir aplinkinių mikrorajonų gyventojai turi galimybę ilsėtis gamtoje arti namų.

„Gerai, kai šalia gyvenamosios aplinkos yra galimybė turėti žalią erdvę. Augalai ir vanduo sukuria geresnį mikroklimatą, o sukurta poilsio infrastruktūra suteikia galimybę mieste tuo džiaugtis kiekvieną dieną“, – pažymi D. Želvienė.

Bendrovė „Realco“ taip pat iš viso nutiesė beveik 300 m dviračių ir 200 m pėsčiųjų tako atkarpą palei Ozo gatvę, o prie V. Gerulaičio gatvės papildomai įrengė 72 automobilių stovėjimo vietas.

realco go life realco go life


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Estijos statybos bendrovė žengia į Lietuvą

Trečia pagal dydį Estijos statybos bendrovė „Mapri Ehitus“ įsigijo 72 proc. Lietuvos statybos bendrovės „Bauschmidt“ akcijų. Statybos bendrovė, iki šiol…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų