Sostinės Pašilaičiuose – modernus ir inovatyvus verslo viešbutis „Meraki“


Nekilnojamojo turto fondas „Baltic Horizon“ Vilniuje pastatė administracinio komplekso „Meraki“ pirmąjį korpusą. Sostinės Pašilaičiuose iškilusio modernaus ir inovatyvaus objekto vystytojai pasirinko jau pasiteisinusią biurų viešbučio (angl. office hotel) koncepciją, kai verslams siūloma išsinuomoti autonomiškus, visiškai įrengtus įvairaus nedidelio ploto biurus su bendromis erdvėmis. Ši koncepcija tapo itin aktuali pandemijos metais, darbuotojų saugumui teikiant daug dėmesio.

UAB „BH Meraki“ direktorė Laura Kurtinaitytė sakė, kad verslo namai „Meraki“ vystomi turint viziją pasiūlyti aukštos A klasės biurų ir prekybines patalpas vietos ar užsienio įmonėms, kurios neturi biurų Vilniuje, nori lankstumo arba planuoja plėtrą. Šiuos poreikius užtikrina apie 16 000 kv. metrų ploto 7 aukštų verslo namai „Meraki“.

Meraki verslo centras

Integruotas į aplinką

Administracinį kompleksą „Meraki“ projektavusios „Architektūros kūrybinė grupės“ vadovas, architektas Remigijus Bimba pasakojo, kad projekto sprendinius lėmė objekto vieta gana suspaustoje erdvėje šalia Ukmergės gatvės. Šis sostinės rajonas formavosi gana chaotiškai, pasak architekto, kvartalas gerokai išdrabstytas. Todėl projektuojant nuspręsta pasirinkti esminį urbanistinį sprendimą – kvartale suformuoti naują viešąją erdvę.

Šalia naujai plėtojamo verslo centro įsikūręs kitas „Baltic Horizon“ fondui priklausantis objektas – biurų ir prekybos parkas „Domus PRO“. Tad naujasis verslo centras sklype buvo labiau paslinktas prie kitų šio kvartalo administracinių pastatų, o tarp „Meraki“ verslo namų ir prekybos centro atsirado erdvė viešajai aikštei įrengti – tarpusavio jungtis tarp dviejų objektų.

Įrengta didesnė nei 2 000 kv. metrų atvira poilsio erdvė, į kurią puikiai integravosi ir prekybos centras su laiko kavine, ir verslo centras. Ji skirta ir pastato darbuotojams, ir vietos bendruomenei. Tai viena didžiausių tokio tipo lauko poilsio erdvių mieste su žaliosiomis zonomis, lauko treniruokliais, krepšinio aikšte, vaikų žaidimo aikštele.

Neutralus statinys su vizitine detale

Kaip teigė architektas R. Bimba, kaimyniniai kvartalo pastatai padiktavo naujojo objekto koncepciją: siekiant suniveliuoti gatvės išklotinę, naujas pastatų kompleksas suprojektuotas neutralus, architekto žodžiais, „kad jis netaptų dar viena rakštis toje gatvėje“.

Investuotojo interesus atitiko pasiūlytas architektūrinis sprendimas sklype kurti dviejų korpusų verslo kompleksą, o ne vieną didelį tūrį. Du verslo centro „Meraki“ korpusai suprojektuoti ne tik derinantis prie aplinkoje esamų kitų kvartalo administracinių pastatų tūrių išdėstymo. Toks sprendimas logiškas šioje miesto dalyje, kur neaktualu nuomoti labai didelio ploto prestižinius biurus, bet yra didelis modernių, inovatyvių ir energiškai efektyvių nedidelio ploto biurų poreikis.

Meraki verslo centras

Iškilęs neutralus „Meraki“ pastatas iš kitų išsiskiria pagal architektūrinę idėją sukurta vizitine detale: tarp dviejų pastato korpusų suprojektuota lyg prakirsta erdvė, išraiškingais išoriniais laiptais galima pakilti į viršutinę automobilių statymo aikštelę ir kiaurai pereiti tarp dviejų administracinio pastato korpusų.

Šiuo metu užbaigtos pirmojo pastato korpuso statybos, antrojo korpuso statybos planuojamos, bet jau pastatytas ir funkcionuoja jo pirmasis aukštas: jame netrukus veiks restoranas, po statiniu įrengta požeminė automobilių statymo aikštelė.

Ekonomiškas ir inovatyvus

„Meraki“ pasižymi inovatyviais inžineriniais sprendimais, aukščiausios kokybės technologijomis bei funkcionalumu. Pastate įrengta efektyvi šildymo, vėsinimo ir vėdinimo sistema, pakeliamos grindys, užtikrinamos komfortiškos darbo sąlygos tausojant tiek gamtą, tiek darbuotojų sveikatą.

Verslo namuose prie pastato pagrindinio įėjimo suformuota didelė erdvė – pagrindinis vestibiulis, iš kurio centriniais laiptais ir liftais patenkama į biurus kituose septyniuose aukštuose. Laisvo planavimo erdvėse yra galimybė viename 1 000 kv. metrų ploto aukšte įrengti nuo vieno iki keturių tiek atviro, tiek ir kabinetinio tipo biurų. Universali suprojektuota inžinerinė sistema leidžia padalyti aukšto plotą ir komunikacijų apskaitą bet kokiam suplanavimui pagal poreikius.

Meraki verslo centras

Pastate įrengtos bendro naudojimo konferencijų salės, persirengimo zonos ir dušo patalpos, dviračių saugyklos, 429 automobilių stovėjimo vietos uždaroje ir atviroje automobilių aikštelėse, darbuotojams skirta 40 elektromobilių krovimo stotelių.

Verslo centre įdiegti žalieji sprendimai užtikrina taupymą: saulės jėgainės moduliai ant stogo gamina dalį pastatui reikalingos elektros energijos, kurią ketinama naudoti bendroms patalpoms, tokioms kaip konferencijų salės, holai, taip pat liftai, dušinės ir persirengimo zonos,  apšviesti ir šildyti ir taip sumažinti nuomos sąnaudas.

A+ klasės energinio efektyvumo pastatui siekiama „BREEAM New Construction“ sertifikato.

Meraki verslo centras

Meraki verslo centras

Užtikrintas energinis efektyvumas ir individualūs poreikiai

Verslo namams „Meraki“ siekiant aukšto energinio efektyvumo, pastate instaliuota inovatyvi ir energijos išteklius tausojanti kondicionavimo ir šildymo įranga. Parinktos tylios, efektyvios, patogios eksploatuoti ir valdyti sistemos.

Kaip sakė UAB „GL CO“ direktorius Darius Lastauskas, įmonė šiam objektui tiekė pačią efektyviausią rinkoje siūlomą įrangą – šilumos siurblius „oras–oras“ su energijos grąžinimo funkcija, vadinamąsias trivamzdes VRF sistemas, kurios išsiskiria aukščiausiais naudingumo EER (vėsinimo) ir COP (šildymo) koeficientais, sertifikuotais „Eurovent“. Aukštas įrangos efektyvumas tiesiogiai lemia itin mažas energijos sąnaudas. VRF sistemos su šilumos grąžinimo funkcija gali vienas patalpas vėsinti, o kitas tuo pat metu šildyti – taip vyksta energijos mainai pastato viduje ir į aplinką pašalinamas tik energijos perteklius.

Verslo centre VRF sistemų lauko blokai, skirti ventiliacijos sistemai, sumontuoti ir prie vėdinimo kamerų. Šildymo sezono metu tai leidžia papildomai pašildyti per ventiliacijos sistemą tiekiamą šviežią orą, o vasarą šviežias oras vėsinamas.

Meraki verslo centras

D. Lastausko teigimu, „Meraki“ objektas ypatingas tuo, kad pirminiame variante trivamzdės VRF sistemos su šilumos grąžinimu pasirinktos kaip bazinis sprendimas, o objekte dirbantys rangovai adaptuoja sistemas pagal individualius nuomininkų poreikius ir šios lanksčiai keičiamos sistemos yra pritaikomos, priklausomai nuo realaus patalpų plano.

„Meraki“ pirmajame pastate instaliuota ~435 kW bendros vėsinimo galios įranga „LG Electronics“ su šilumos siurblio ir šilumos grąžinimo funkcijomis ir laisvai pasirenkamu klimato kontrolės režimu, neskaitant šilumos siurblių prie vėdinimo sistemų. Tai yra tik pirmasis pastato korpusas, ateityje numatomas dar vienas, analogiškas, pastato korpusas, greta. Pasirinkta įranga gali itin efektyviai šildyti patalpas esant žemai aplinkos temperatūrai – iki -25 °C.

Kaip sakė D. Lastauskas, svarbus vidaus blokams keliamas reikalavimas buvo žemas triukšmo lygis. Vidaus įrenginiai parinkti pagal patalpų specifiką – kasetiniai arba sieniniai blokai. Vidiniai sistemos blokai sujungti su šildymo sistemos radiatoriais specialiu valdikliu. Tai leidžia kontroliuoti sistemos persijungimą iš orinio šildymo į radiatorinį pagal užsakovo poreikį arba automatiškai ir rinktis efektyviausią patalpų šildymo būdą su minimaliomis energijos sąnaudomis.

Meraki verslo centras

Privalumas – gera lokacija ir išvystyta infrastruktūra

UAB „BH Meraki“ direktorė L. Kurtinaitytė sakė, kad investuotojai patenkinti projektu, nes gali pasiūlyti lanksčius biuro patalpų planavimo sprendimus įmonėms, pageidaujančioms A klasės verslo centro kokybės itin patraukliomis nuomos sąlygomis. Ji akcentuoja „Meraki“ privalumus – gerą lokaciją sparčiai besivystančioje šiaurės vakarinėje sostinės dalyje, prie Ukmergės gatvės, toms įmonėms, kurioms reikalingas patogus ir greitas susisiekimas su kitais Lietuvos miestais ir su patogiai pasiekiamu sostinės centru.

Pasak įmonės vadovės, išvystyta šio sostinės rajono infrastruktūra tenkina kasdienius verslo namų „Meraki“ darbuotojų poreikius: visai šalia įsikūręs ne vienas prekybos centras, restoranai, sporto klubas su baseinu, taip pat įvairių paslaugų įmonės leidžia taupyti laiką.

Sparčiai išaugusiame sostinės rajone, kur gyvena dešimtys tūkstančių žmonių, kasdien galima patogiai vienoje vietoje naudotis moderniomis darbo erdvėmis, paslaugų infrastuktūra ir kartu mėgautis gražia ir modernia viešąja erdve, kokios nėra kituose sostinės rajonuose.

Meraki verslo centras

OBJEKTAS: verslo namai „Meraki“ (A korpusas)

ADRESAS: Eitminų g. 3, Vilnius

VYSTYTOJAS: „Baltic Horizon Fund“

ARCHITEKTAI: UAB „Architektūros kūrybinė grupė“

(architektai Remigijus Bimba, Raimondas Gudauskas)

GENERALINIS RANGOVAS: UAB „Conresta“

ENERGINĖ KLASĖ: A+

Projekto bendras plotas: 16 000 m2 (A korpusas – 8600 m2)

Aukštų skaičius: 8 (7 ir 1 cokolinis)

STATYBOS PRADŽIA: 2019 m.

STATYBOS PABAIGA: 2022 m.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų