Sostinės tarybai bus teikiamas pakoreguotas Daugiafunkcio komplekso projektas – mažinama projekto vertė


Vilniaus miesto savivaldybės administracija praneša koreguosianti Daugiafunkcio komplekso projektą. Projekto korekcijas darkart svarstys Vilniaus miesto savivaldybės Taryba.

„Po derybų su visomis projekto šalimis, projekto finansiniame modelyje svarbiausi VPT pastebėjimai bus atliepti, o projektui įgyvendinti reikalingų biudžeto lėšų kiekis šiek tiek sumažės“, – sako Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Vasario mėnesį Vilniaus savivaldybės patvirtinta projekto vertė (157 256 473 eurų) mažės iki 157 231 115 eurų sumos – numatytas biudžeto lėšų poreikis bus 25 tūkst. eurų mažesnis nei iki korekcijų.

Derantis dėl Daugiafunkcio komplekso investicijų indeksavimo ir papildomų darbų kainos, buvo sprendžiama ne tik dėl tiesioginio investicijų padidėjimo, bet ir dėl statybos finansavimo kaštų. Koncesininkas derybų metu sutiko padaryti nuolaidą statybos finansavimo kaštams statybos metu ir sumažino juos nuo 6,37 proc. iki 5,25 proc. per metus.

Atsižvelgiant į VPT pastabas, Vilniaus miesto savivaldybė ir Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) investicijų indeksavimo intensyvumą sumažins, kaip rekomenduoja viešųjų pirkimų specialistai. Tačiau jau dabar aišku, kad koncesininkas atsisakys minėtų institucijoms suteiktų statybos finansavimo nuolaidų. Dėl šios priežasties bendras viešųjų lėšų poreikis keisis minimaliai – į mažesniąją pusę Savivaldybės ir ŠMSM naudai.

„Dar kartą teiksime projektą Tarybos tvirtinimui. Tikimės, kad svarstymą pavyks atlikti artimiausio posėdžio metu, nes turime kuo greičiau atnaujinti skaičiavimus Europos Komisijai, šiuo metu vertinančiai koncesijos sutarties pakeitimus. Kuo greičiau tai pavyks padaryti, tuo sparčiau gausime išvadą ir rangovai galės atnaujinti darbus“, – pabrėžė Vilniaus miesto meras.

Vilniaus miesto tarybos posėdis suplanuotas gegužės 15 d. Europos Komisijos išvadą tikimasi gauti dar iki vasaros.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų