Sostinės Visorių rajonas sparčiai auga: siūlomas naujas prekybos centras ir daugiabučiai


Šiaurinėje sostinės dalyje, Visoriuose planuojami nauji administracinės ir prekybos paskirties pastatai. Daugiau nei 6 tūkst. kv. m. sklypuose tarp Bajorų kelio ir Mokslininkų gatvės iškils šiuolaikiški pastatai, kuriuos vysto „ARGINTA Group“, o projektuoja „313 Architects“.

Prekybos paskirties pastatas projektuojamas per du sklypus: Bajorų kel. 6 pietinėje-centrinėje sklypo dalyje, o sklype Mokslininkų g. 11B šiaurės rytinėje sklypo dalyje. Pagrindinis prekybos paskirties pastato fasadas atsuktas į Mokslininkų gatvę ir yra projektuojamas lygiagrečiai šiais gatvei, taip formuojant gatvės perimetrą.

Administracinės paskirties pastatas projektuojamas šiaurinėje Bajorų kel. 6 sklypo dalyje. Pagrindinis projektuojamo pastato fasadas atsuktas į Bajorų kel. pusę. Priešais šį pagrindinį (šiaurinį) fasadą numatoma piltuvo formos aikštė skirta visuomenės reikmėms. Aikštėje numatoma klomba, atsisėdimo vietos. Į aikštę atsukti pagrindiniai įėjimai į administracines patalpas ir prekybos paskirties patalpas projektuojamas administraciniame pastate.

Aikštė tai pat veda į terasą palei projektuojamo prekybos paskirties vakarinį fasadą, kurios dėka, parduotuvės klientai eidami pėsčiomis ar naudodamiesi dviračiu gali tiesiogiai iš to pačio lygio patekti į prekybos salę.

Šiuo metu sklypuose stovi gamybinis pastatas, kurį numatoma nugriauti. Naujieji pastatai projektuojami taip, kad atitiktų A++ energetinio naudingumo klasę.

„Pailgas pastato tūris komponuojamas palei rytinę sklypo ribą, bei esamą prekybos paskirties pastatą, adresu Bajorų kel. 4. Pietinis administracinės paskirties pastato fasadas glaudžiamas su šiauriniu prekybos paskirties pastato fasadu su tikslu sukurti vientisą projektuojamą tūrį, taip pat formuoti perimetrinio užstatymo liniją tiek nuo Bajorų kel. pusės, tiek nuo Mokslininkų gatvės.

Prekybos paskirties pastato tūrinė-erdvinė kompozicija formuojama pailgo netaisyklingo daugiakampio plano. Pastato aukštingumas – 1 požeminis aukštas ir 1 aukštas su antresole, o bendras prekybos salės plotas numatomas daugiau nei 1500 kv. m. Administracinės paskirties pastatas taip pat netaisyklingo daugiakampio plano. Turi 1 požeminį ir 3 antžeminius aukštus“,  – rašoma aiškinamajame rašte.

Pastatų fasadų apdailoje architektai pasirinko naudoti penkis pagrindinius paviršius – antracito spalvos mineralinį struktūrinį tinką (pastato perimetru), aliuminio berėmes pagrindines vitrinas šiauriniuose bei pietiniuose pastatų fasaduose. Vakarinis projektuojamo prekybos paskirties pastato fasadas skaidomas šviesaus fasadinių klinkerio plytelių, langų ir tamsaus tinko juostų segmentais, tarp segmentų projektuojant vijokliais apželdinto fasado intarpus.

Šalia administracinės ir prekybos paskirties pastatų, „313 Architects“ to paties statytojo užsakymu projektuoja ir penkiaaukštį daugiabučio gyvenamojo namo projektą. „Tarp privažiavimo kelio, skiriančio komercinės paskirties pastatą ir gyvenamuosius namus formuojama pėsčiųjų alėja su epizodine motorizuoto transporto intervencija, apsodinta vidutinio dydžio medžiais, pomedžiai apsodinami žemų krūmų masyvais“, – teigia projektų autoriai.

Viešas projekto svarstymas vyks nuotoliniu būdu lapkričio 14 d.

 

Tinklalaidės DnA+ epizode pristatomas Vilniaus stoties regeneracijos projektas:


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Šiaulių karinis miestelis jau atidarytas

Šiauliuose iškilmingai atidarytas naujausias ir didžiausias Lietuvoje karinis miestelis, kuris tapo Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono ir KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų