3D baldai – interjero ateitis: Zaha Hadid avangardinės baldų kolekcijos

2019 m. gegužės 31 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

3D spausdinimo galimybės vis dažniau įrodo, kad šios technologijos potencialas yra beribis. Nieko keista, kad vieni garsiausių architektų bei dizainerių pasaulyje taip pat kurdami atsižvelgia į šios inovacijos pranašumus, juk didelio masto 3D spausdinimas atvėrė naujas duris baldų dizaino pasaulyje.

Puikiai visame pasaulyje žinoma architektų komanda „Zaha Hadid Architects“ – ne išimtis. Kūrėjai dar prieš kelerius metus pasauliui pristatė unikalias 3D spausdinimo metodu sukurtas kėdes, sužavėjusias avangardinio futurizmo stilistika. Pirmoji kolekcija rodyta iškylančioje parodų salėje Breros dizaino rajone, Italijoje (angl. Brera Design District). Tokių baldų tikslas – naujo, drąsaus pasaulio kūrimas, pasitelkiant sumanų dizainą ir išnaudojant dirbtinio intelekto bei trimačio spausdinimo technologijos teikiamas galimybes.

Kolekcija „Bow and Rise“

Unikalios Z. Hadid „Bow and Rise“ 3D spausdinimo būdu sukurtos kėdės su kreivomis, kūrėjai būdingomis, išskirtinėmis geometrinėmis formomis buvo pagamintos po daugelio tyrimų, atliktų su 3D spausdinimo technologija, ir tinkamomis spausdinti medžiagomis. Šiuose eksperimentuose nuosekliai dalyvavo ir pati Z. Hadid, siekdama 3D metodu išspausdintus baldus „ištraukti“ iš mokslo fantastikos filmų ir paversti juos realybe.

Visuomenei matomas „Bow and Rise“ rezultatas pasiektas po daugybės bandymų ir testų. Galutinis variantas – originalus dizainas, jungiantis autentišką estetinį vaizdą ir struktūrinius optimizavimo procesus, paprastai randamus gamtoje. Kolekcija sukurta naudojant novatoriškas medžiagas ir, žinoma, pažangiausius gamybos būdus.

Dar daugiau futurizmo

Nors geriausiai žinoma kaip architektė, Z. Hadid taip pat buvo talentinga produkto dizainerė, skolinusi skulptūrinę estetiką objektams nuo baldų ir armatūros iki juvelyrinių dirbinių ir batų. Dauguma interjero elementų, nepaisant to, kaip anksti sukurti (pavyzdžiui, 2008 m. sukurtos futuristinės durų rankenos), visuomet puoselėjo inovatyvią modernizmo užuominą, sukuriančią jausmą, jog kūriniai yra tarsi atklydę iš ateities.

Medžiagos, naudotos Z. Hadid vizijoms išpildyti, buvo pačios įvairiausios – nuo nerūdijančiojo plieno, atgimusio kėdėmis lyg erdvėje perpjautomis kaligrafiniais zigzagais, iki ištaigingų marmuro stalo ir popierinių kūrinių, skirtų ambicingiausioms koncepcijoms realizuoti.

Z.Hadid palikimas

Architektė Z. Hadid mirė prieš trejus metus, tačiau jos darbai ir planai toliau tęsiami komandos „Zaha Hadid Architects“, kuriai vadovauja Patrikas Schumacheris. Interviu su „Deezen“ architektas sakė, kad kompanija neprarado nė vieno kliento, tačiau pateisinti lūkesčius, kurie visi buvo paremti ikonine Z. Hadid vizija, nebuvo lengva.

Schumacheris taip pat spaudai užsiminė apie planus pakeisti kompanijos pavadinimą, į kurį nebūtų įtraukta „Hadid“ pavardė. Tačiau taip pat pabrėžė, kad, jo nuomone, Zaha buvo vienas ryškiausių, sąžiningiausių ir paprasčiausių kada nors jo sutiktų žmonių.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/04/PAROC_ULTRA_2020_Structum_340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!