Architektai suprojektavo neįtikėtinus namelius medyje


Namelis medyje dažnam asocijuojasi su vaikyste, žaismingumu, svaiguliu, svajonėmis ir gamta. Juk dažnai susimąstome kaip smagu būtų tiesiog kurti, turiu omenyje šiuolaikinius namus, plūduriuojančius virš žemės.

Architektūra paprasta, o įspūdis nepakartojamas

„Studio MM“ architektai dirba su unikaliu projektu, kurį patys apibūdina žodžiu „kūryba“. Kaip pasakoja vadovaujančioji architektė Marica McKeel, pats projektas yra įkvėpimas.

„Mūsų klientai – menininko ir rašytojo pora. Užduotis sukurti dvi atskiras studijas, kurios įkvėptų kūrybingumą. Iš pradžių norėjome sukurti dvi studijas. Vieną planavome atnaujinti, kuri buvo įrengta garaže, kitą – gyvenamajame name. Tačiau dėl topografijos svyravymų prie pagrindinio namo, nusprendėme vieną iš studijų įrengti – medyje”, – šypsosi architektė.

Nereikia nė sakyti, kad įkvėpimo paieškos šiam projektui buvo įdomios.

Šio projekto kriterijai buvo natūralios šviesos, lanksčios, bet funkcinės darbo vietos ir „kūrybiškumo skatinimas“.

Šimtametis ąžuolis tapo viešbučiu

Dar vienas projektas sukurtas Prancūzijoje. Paryžiuje įsikūrusi „Atelier Lavit“ pastatė šį pastatą aplink šimtmečio ąžuolo kamieną Raray mieste, Prancūzijoje. Architektai pasakoja, kad klientas pas juos atėjo prašydamas sukurti svečių namelį. Klientas nurodė, kad patalpa turėtų būti patogi, funkcionali ir, kaip ir kitos namuose esančios patalpos, primintų paukščio lizdo išvaizdą.

Architektų studijai „Atelier Lavit” vadovauja architektas ir dizaineris Marco Lavit. Architektai namelį „užkėlė” į maždaug trečio aukštą, pasirinko aštuoniakampį grindų planą, Šimtametis ąžuolas tapo erdvę formuojančiu „veikėju”.

Lankytojai įeiti į apartamentus gali per 10 metrų nuo žemės paviršiaus esantį medienos taką, kuris prijungia namelį medyje prie kitų, šalia esančių apartamentų, SPA ir poilsio kambarių.

Norint suformuoti 23 kvadratinių metrų aukščio pastato išorę, Lavitas ir jo komanda nusprendė naudoti plonąsias „Douglas” pušies plokštes.

„Visuomet žavėjausi paukščių sugebėjimu pastatyti neįveikiamus inkilus. Norėjau racionalizuoti svečių kambarių išdėstymo logiką ir perkelti į šią estetiką naują architektūrinį požiūrį“, – sakė Marco Lavit.

Namelio vidus išklotas šviesiomis tuopomis, kad erdvė būtų šviesi ir erdvi. Iš didelių langų atsiveria vaizdas į apylinkes.

„Vienas iš svarbiausių projekto uždavinių buvo paslėpti viešbučio struktūrą šimtmečiame ąžuolyne tam, kad gyventojai jaustųsi kaip vieni. Vieni su gamta, neatsiejami nuo pasaulio. Tačiau tuo pačiu buvo siekiama išlaikyti nestabilumo (plaukiojimo) jausmą, atsirandantį medžio viršūnėje“, – aiškino Lavitas.

Medinės kopėčios, esančios šalia apartamentų centrinio medžio kamieno, kviečia svečius pakilti į stogo terasą.

Italijos dolomitų apsuptyje

Arhitektūra

„Peter Pichler“ suprojektavo namelius medyje Italijos Dolomituose. Tai viešbučio kambariai su ryškiais smailiais stogais, pastatyti iš nudažytos medienos dangos.

Milane įsikūrusi studija, vadovaujama architektų Peterio Pichlerio ir Silvanos Ordino, sukūrė namelius medyje, kurie tarnauja kaip viešbučio kambariai, turistams suteikiantys galimybę susisiekti su gamta.

„Projektas suprantamas kaip turizmo forma, kur pagrindinis vaidmuo tenka gamtai ir architektūros integracijai joje. Tikime, kad turizmo ateitis grindžiama žmogaus ir gamtos santykiais. Gerai integruota, tvari architektūra gali sustiprinti šiuos santykius“, – sakė studija.

Trijų pastatų plotas svyruoja nuo 35 iki 45 kvadratinių metrų, tačiau kiekvienas iš jų turi tą patį stačiakampį stogą ir betoninius pamatus. Papildomą konstrukcinę atramą sukuria stiklo sienos.

Konstrukcijos pastatytos vien tik iš vietinės maumedžio ir eglės medienos, o fasadas nudažytas juoda spalva tam, kad susilietų su aplinka.

Viduje Peteris Pichleris panaudojo neapdorotą eglės medį ir taip sukūrė šiltą interjerą, kuris tampa lyg kontrastu fasadams.

Interjerai suskirstyti į du lygius, o viską vienija milžiniški langai, atsiveriantys į kvapą gniaužiantį kraštovaizdį.

Projektų autorių iliustracijos


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

Paskutinės naujienos

Pradėtos bažnyčios statybos Kauno rajone

Šie metai prasidėjo svarbaus projekto įgyvendinimu – startavo Giraitės (Kauno rajonas) Šventosios Šeimos parapijos bažnyčios statyba. Šio svarbaus pastato paskirtis…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų