Dubajaus ateities muziejus – nauja pasaulio piktograma?

2019 m. birželio 11 d.

„Ateities” muziejus Dubajuje bus pastatytas iki 2020-ųjų, – skelbia vietos spauda. Tikimasi, kad muziejus „ištirs didžiausius iššūkius ir padės sukurti technologijas, kurios formuos ateitį“.

„Plataus užmojo” projektas

Muziejaus struktūra kyla prie ikoninių „Emirates Towers“. Architektūros firmos „Killa Design“ vadovas Shaun Killa teigia, kad muziejaus techniniai reikalavimai padėjo šiam „ambicingiausiam“ projektui.

Įmonė naudojo sudėtingas modeliavimo priemones, kad suplanuotų unikalią, išlenktą struktūrą, kurią sudaro tūkstančiai blokuojančių plieninių trikampių. Jie naudojo 3D spausdintuvus, kad gamintų fasadą sudarančias plieno ir stiklo pluošto plokštes.

„Išorinio apvalkalo sukūrimas turi būti sklandus ir tvarus. Tai yra architektų kūrybiškumo išbandymas. Visa fasado sistema yra vieninga, o tai reiškia, kad struktūra, langai, izoliacija ir hidroizoliacinė sistema yra viena sistema. To niekada nebuvo pasiekta ankčiau”, – sako jis. S. Killa mano, kad muziejus turi potencialą „tapti viena iš tų pasaulio piktogramų“ ir, kad čia panaudoti novatoriški statybos metodai gali būti naudojami įvairios paskirties projektuose.

„Mes stengiamės sukurti naujus metodus ir naujoves, statybos technologijų požiūriu. Mes ieškome naujų būdų, kaip ateityje atlikti beprecedentinius projektus“, – sako S.Killa.  Dizainas jau laimėjo apdovanojimus Dubajuje organizuojamuose architektūros konkursuose, nors muziejus neplanuoja atidaryti iki kitų metų. Muziejaus tikslas – ištirti didžiausius iššūkius ir technologijas, kurios formuos ateitį, nuo klimato kaitos iki medicininių laimėjimų.

Ateities muziejus iš nerūdijančio plieno, dekoruoto arabų kaligrafija. Interjero planai yra vienodai ambicingi.

Akį traukiantis dizainas

„Mes nesusitelkiame į futuristinius įtaisus. Norime atsakyti į tokius klausimus: kaip žmonės gali gyventi orbitoje? Kaip galėtume reaguoti į ekosistemų žlugimą? Ir kaip pokyčius galime priartinti prie individo? Kaip turime sutelkti dėmesį į sveikatingumą ir emocinę sveikatą? Kokia ateitis mūsų laukia“, – sako vykdomasis direktorius Lathas Carlsonas, anksčiau valdęs „Living Computers“ muziejų Sietle. L. Carlson sako, kad jis visada priešinosi muziejų koncepcijai, kurioje eksponatai yra užsandarinti už stiklo. Trys iš septynių šio muziejaus aukštų bus perduodami patrauklių patirčių kūrimui. „Tai panašiau į teatro patirtį nei tipišką parodą“, – sako jis.

Pašnekovas vardina, kad klimato kaitos problemos bus atvaizduojamos milžiniškuose ekranuose. Čia bus rodomi įvairūs scenarijai, kurių galime sulaukti jeigu nesumažinsime išmetamųjų teršalų kiekio. Svarbiausia, kad gydymas nešvelnins krizės sunkumo, bet paskatins tikėjimą sprendimais. Sveikatos sistemos pokyčiai bus patiriami per įvairius jutimus. Tokius, kaip uoslė, klausa, lytėjimas.

Vykdomasis direktorius nori pabrėžti, kad muziejus bus pavyzdys tvarumui. LEED sertifikuotame pastate energija bus gaunama iš saulės jėgainės. Šalia statinio – elektrinių automobilių įkrovimo įrenginiai. Tvarumo sumetimais bus informuojama apie maisto restoranų pasirinkimą.

Muziejus turi strateginę reikšmę

Muziejus yra statomas Dubajaus ateities fondo iniciatyva, kuriai vadovauja Dubajaus meras Sheikh Mohammed bin Rashid Al Maktoum. Jis turi įgaliojimus padaryti miestą „naujovių centru ir technologijų centru“, – skelbia CNN korespondentai.

Kiti Fondo projektai apima pasaulinės blokų grandinės tarybą, savarankišką transportą. Kultūros plėtra yra raktas į miesto turizmo strategiją, kuria siekiama tapti „pasauliniu kūrybinių industrijų centru … ir kultūros turizmo sostine“. Tai ambicinga Dubajaus vyriausybės programa.

 „Dubajuje nėra tikrai gerų muziejų ir kultūros. Šis projektas iš dalies yra kuriamas tam, kad tokie muziejai atsirastų“, – sako architektas.

Vyriausybė taip pat mano, kad pažangių technologijų plėtra yra gyvybiškai svarbi jos ambicijoms, o muziejus sujungs kultūrinį patrauklumą su techninio meistriškumo demonstravimu. Projektas bus atidarytas Dubajaus „Expo 2020“ parodoje ir taps renginio centru. Tikimasi, kad tai bus tik ilgos sėkmės pradžia.

Architektų studijos „Killa Design“ vizualizacijos

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!