Gatves sodininkų bendrijose siūloma priskirti prie viešųjų kelių

2021 m. rugsėjo 8 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Siūloma Kelių įstatyme papildyti viešųjų kelių apibrėžimą išskiriant, kad viešieji keliai yra gatvės gyvenamosiose vietovėse ir sodininkų bendrijose.

Tai numatantį Kelių įstatymo pakeitimo projektą įregistravo Seimo narė Laima Nagienė.

Pasak jos, tokiu teisiniu reglamentavimu siekiama užtikrinti teisinio aiškumo principą ir užkirsti kelią piktnaudžiavimams nuostatos interpretavime, nepriskiriant sodininkų bendrijų kelių viešiesiems keliams.

Parlamentarės teigimu, projektą rengti paskatino dviprasmiškas teisinio reglamentavimo dėl gatvių sodininkų bendrijose aiškinimas. Sodininkų bendrija pagal Teritorijos administracinių vienetų ir jų ribų įstatymą yra priskiriama prie gyvenamųjų vietovių, o gatvės gyvenamosiose vietovėse patenka į viešųjų kelių apibrėžimą pagal Kelių įstatymo nuostatas.

„Būtent šia nuostata vadovaujasi ir Kelių policija, pagal gautus skundus skirdama sodininkų bendrijoms baudas dėl įsirengtų šlagbaumų sodininkų bendrijų gatvėse. Nepaisant to, savivaldybės, piktnaudžiaudamos esamu teisiniu reglamentavimu, kuriame tiesiogiai viešųjų kelių apibrėžime nėra išskirtos gatvės sodininkų bendrijose, gatves sodininkų bendrijose priskiria vidaus keliams“, – sako įstatymo projektą parengusi Seimo narė L. Nagienė.

Šiuo metu Kelių įstatyme numatyta, kad viešieji keliai yra keliai, jungiantys rajoninius kelius, gyvenamąsias vietoves, sąvartynus, rekreacijos objektus, lankomus gamtos, kultūros paminklus, taip pat gatvės gyvenamosiose vietovėse, jungiamieji ir kiti keliai, nepriskirti valstybinės reikšmės keliams.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/11/KS-Structum-web-F10-340x430.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!