Geriausių Europos fasadų konkurse triumfavo Vilniaus modernaus meno muziejus MO

2021 m. birželio 10 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Balandžio 22 d. vykusiame tarptautiniame Europos fasadų konkurse „Baumit Life Challenge“ nugalėtoju išrinktas MO muziejus. Vilniuje įkurtas modernaus meno muziejus nurungė beveik 400 konkurentų iš 26 Europos šalių. Muziejaus pastatą projektavo Danielio Libeskindo „Studio Libeskind“ komanda, bendradarbiaudama su Lietuvos architektų studija „Do architects“, o projektą įgyvendino Lietuvos statybos bendrovė „Naresta“.

Konkursas tapo kasmetine tradicija

Tarptautinė, iš 13 Europos šalių sudaryta architektų komisija įvertino net 385 statybos projektus ir jų fasadus, sukurtus naudojant „Baumit“ fasado medžiagas. Iš jų atrinkti 36 finalininkai iš 26 Europos valstybių. Kas dvejus metus organizuojamas ir 2020 m. turėjęs įvykti geriausių Europos fasadų konkurso finalas dėl pandemijos buvo net keletą kartų atidėtas ir šiemet surengtas nuotoliniu būdu. Šio konkurso graži tradicija tęsiasi nuo 2014 metų.

MO fasadas išsiskiria unikaliu atspalviu

„MO muziejaus pastatas ir architektūra sulaukia tarptautinio dėmesio nuo muziejaus atidarymo iki dabar. Džiaugiamės, kad tarp daugybės atrinktų projektų šiame konkurse laimėjimas atiteko būtent MO muziejui. Esame modernus Vilniaus miesto ir visos Lietuvos muziejus, kurį pastebi ir atranda įvairi tarptautinė publika“, – teigia Milda Ivanauskienė, MO muziejaus direktorė.

MO muziejaus fasadui buvo pasirinkta labiausiai senamiesčiui būdinga apdaila – dekoratyvinis tinkas. Specialiai MO muziejui „Baumit“ spalvų centre sukurtas ypatingas rausvas atspalvis – toks, kokį matome Vilniaus senamiestyje. Šios įmonės specialistai įdėjo labai daug pastangų, kad suformuotų geriausiai tinkančią spalvą. Kadangi pastatas turėjo harmoningai įsilieti į visą ansamblį, tačiau jame nepaskęsti, akinamai baltam fasadui suteikta šiek tiek subtilumo. „Baumit Life“ dekoratyvinių tinkų paletę sudaro net 888 specialiai fasadams tinkamos spalvos.

„Siekėme, kad muziejaus pastatas harmoningai įsilietų į visą miesto ansamblį. Muziejus yra intensyvaus eismo miesto dalyje, todėl fasadui parinkome medžiagas, kurios užtikrina savaiminį fasado išsivalymą ir ilgalaikiškumą“, – pasakoja Edmundas Radavičius, „Baumit“ generalinis direktorius Baltijos šalyse.

1988 m. įsteigta įmonė „Baumit“ yra vienas termoizoliacinių kompozicinių fasado sistemų gamintojų lyderių ne tik Europoje, bet, ko gero, ir visame pasaulyje. Kasmet „Baumit“ apšiltina net 45 mln. kv. m fasadų. Taip pat bendrovė užima trečiąją vietą Europoje sausųjų statybinių medžiagų gamybos srityje. „Baumit“ grupė turi padalinių 25 Europos šalyse. 2019 m. grupės apyvarta sudarė 1,1 mlrd. eurų.

„Baumit Life Challenge 2020/2021“ konkurso nugalėtojas:

Mo muziejus, Vilnius (Lietuva)

Nuotr. Norbertas Tukaj

Kategorija „Vienai šeimai skirtas namas“

„Longitudinal-Axis Home“, Budapeštas (Vengrija)

Nuotr. Benedeko Bognáro

Kategorija „Negyvenamosios paskirties namas“

„The Courtyard“, Trnava (Slovakija)

Nuotr. „BoysPlayNice“

Kategorija „Istorinė renovacija“

„Vivienda Alcoba“, „Alcoba de la Torre“ (Ispanija)

Nuotr. Rubén Bescos

Kategorija „Daugiabutis gyvenamasis namas“

„Murgle Apartments“, Liubliana (Slovėnija)

Nuotr. Žiga Lovšin

Kategorija „Apšiltinimo renovacija“

„Secession“, Viena (Austrija)

Nuotr. „Baumit“

Kategorija „Stulbinanti tekstūra“

„Rue Curial“, Paryžius (Prancūzija)

Nuotr. „Nuotraukų fabrikas“

Daugiau informacijos apie konkursą „Baumit Life Challenge“ galite rasti adresu www.lifechallenge.baumit.com

https://structum.lt/wp-content/uploads/2021/05/geberit_pbc_340x430_structum_lt.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!