Naujausia Tokijo „pramoga“ – skaidrūs viešieji tualetai

2020 m. rugpjūčio 20 d.

„Structum“ redakcija.

portalas@structum.lt

Nors viešieji tualetai nekelia malonių asociacijų, tačiau vienoje judriausių ir populiariausių Tokijo vietų naujausia atrakcija tapo būtent jie.

Išskirtinius viešuosius tualetus suprojektavo Prickerio premijos laureatas, architektas Shigeru Banas. Jie yra išskirtiniai tuo, kad turi skaidrias stiklines sienas, kurios žmogui įėjus į vidų tampa nepermatomomis. Pirmieji tualetai buvo pastatyti šalia dviejų parkų, esančių Tokijo Šibujos seniūnijoje.

Toks viešųjų tualetų dizainas buvo pasirinktas neatsitiktinai – norint pakeisti įsisenėjusį požiūrį. Skaidriomis sienomis į vidų norintiems patekti žmonėms siekiama parodyti, jog patalpos yra švarios ir tuščios. Permatomumas niekaip nepažeidžia privačios erdvės, nes įėjus į vidų ir užsirakinus jos tampa nepermatomomis.

Naujausia Tokijo „pramoga“ – skaidrūs viešieji tualetai

„Du dalykai, dėl kurių nerimauja viešuoju tualetu besinaudojantys žmonės, yra švara ir ar kas nors yra viduje. Panaudoję naujausias technologijas, mes išsprendėme šias dvi problemas“, – paaiškino architektas.

Kiekvienoje patalpoje yra moterims, vyrams ir neįgaliesiems skirti tualetai, kurie atskirti veidrodinėmis sienomis.

Vykdant projektą „Tokyo Toilet“, siekiama suprojektuoti 17 permatomų viešųjų tualetų, kurie būtų pastatyti Šibujos teritorijoje. Dar 12 naujų viešųjų tualetų planuojama pastatyti iki 2021 metų vasaros.

Tiesa, šie viešieji tualetai naudojami ne tik pagal paskirtį. Nemažai žmonių prie jų ateina tiesiog nusifotografuoti.

The Nippon Foundation nuotr.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/03/LV_structum_outdoor_340x430_0320.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!