Socialinių būstų renovacijos projektui – apdovanojimas už dizainą

2019 m. balandžio 15 d.
Šiuolaikinio dizaino Europos konkurso „EU Mies Award” 2019 m. pagrindiniu nugalėtoju paskelbtas trijų socialinio būsto pastatų, kuriuose yra 530 butų, transformavimo projektas „Grand Parc Bordeaux”. Iki pertvarkymo šiuos praėjusio amžiaus šeštojo dešimtmečio namus buvo svarstyta nugriauti.

Projekto autoriai – „Lacaton & Vassal architectes“, „Frederic Druot Architecture“ ir „Christophe Hutin Architecture“, projekto architektai Anne Lacaton, Jeanas Philippe’as Vassalis, Fredericas Druot, Christophe’as Hutinas.

Projekto aprašyme nurodoma, kad renovacijos kaštai siekė 365 Eur už kv. m.

Siekiant darbus atlikti greičiau, statybos metu buvo naudojami atvežami surenkamieji moduliai, plokštės ir kolonos. Vietoje buvo maišomas tik betonas, naudojamas pamatams.

Skelbiama, kad efektyvus statybos darbų ir medžiagų tiekimo planavimas leido vieno buto renovaciją atlikti per 12-16 dienų. „Mies van der Rohe“ fondas kas dvejus metus įteikia ES šiuolaikinės architektūros apdovanojimą bei „Mies van der Rohe“ premiją. Tai bene prestižiškiausia šiuolaikinės architektūros premija Europoje ir viena prestižiškiausių Europoje.

Europos Komisija buvo atrinkusi 383 projektus, skirtus 2019 metų Europos Sąjungos šiuolaikinės architektūros „Mies van der Rohe“ premijai. Atrinkti projektai yra įvairios tipologijos ir 36 šalių visame Europos žemyne. Daugiausia projektų yra Ispanijoje ir Belgijoje (atitinkamai 27 ir 21 kandidatai).

Iš daugiausiai nominantų sulaukusių miestų buvo Londonas (12), Paryžius (8 ) ir Vilnius (9).

Europos Sąjungos premija už šiuolaikinę architektūrą buvo įkurta 1987 metais ir skiriama kas dvejus metus. Laimėtojas gauna 60 000 eurų apdovanojimą. Visą dalyvių sąrašą galite rasti čia.

Grand Parc Bordeaux“ (bendrasis plotas – 81.000 m²). Gerai apgalvota renovaciją padėjo smarkiai pagerinti komplekso gyvenimo sąlygas bei optimizuoti išlaidas. O renovacijos metu komplekso gyventojams net neprireikė išsikelti.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2019/03/download-2.png

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!