Objekto pavadinimas, vieta: viešbutis „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“, Gedimino pr. 44B, ir verslo centras „Live Square“, Gedimino pr. 44A
Užsakovas / šeimininkas: UAB „Live Square LT“ („Eika“)
Architektų komanda: Povilas Čepaitis, Dainius Čepurna, Valdemaras Bučys, Linda Šeženytė, Žilvinas Urbas ir kiti architektų grupės „Unitectus“ nariai
Interjero architektas (-ai): „Unitectus“, „Jurta architektai“
Kraštovaizdžio architektai: „Terra Firma LT”
Įgyvendinimo metai: 2019 m.
Nuo pat projekto pradžios užsakovas turėjo ambiciją statyti aukštesnės, nei reikalaujama pagal minimalius viešbučių tinklo padiktuotus standartus, klasės pastatą. Projekto vieta (pats miesto centras, greta pagrindinės gatvės) ir noras sukurti stiprų traukos centrą, įkvepiantį šiai miesto daliai gyvybės, tiesiogiai lėmė visus architektūrinius sprendinius. Solidūs ir išraiškingi pastatų fasadai, natūralios ir ilgalaikės apdailos medžiagos, elegantiški interjerai su subtiliais ir vos juntamais prabangos akcentais sukūrė patrauklią ir užsakovo ambiciją atitinkančią aplinką, kuri kartu yra atvira ir kviečianti užeiti.
Unikali koncepcija ir interjeras
„Live Square“ – tai tarsi miesto centro urbanistinio veido pokyčio simbolis. Šiandien čia kartu su visais Vilniaus gyventojais ir miesto svečiais esame naujos pradžios, užgimstančios modernios miesto erdvės liudininkai. Vilniaus miesto centras atsiveria nauja aplinka, nauja panorama nuo viešos terasos, naujomis kokybiškomis darbo vietomis, patogiu būstu ir nauja bendravimo, susitikimo ir atvirų minčių vieta.
„Live Square“ – tai ambicingiausias, daugiausia iššūkių iškėlęs UAB „Eika“ projektas. Jis leido mums sutelkti ir panaudoti visą beveik kelis dešimtmečius kauptą patirtį ir kompetenciją. Pavadinime „Live Square“ dera keli elementai. Žodis „live“ reiškia gyvenimą „čia ir dabar“, o „square“ nurodo erdvės viešumą ir dinamiką, kuri turėtų atgaivinti apsnūdusią Gedimino prospekto dalį ties Lukiškių aikšte. Tikime, kad šis prekių ženklo pažadas bus įgyvendintas. Praėjo tik kelios savaitės, kai komplekse pradėjo virti gyvenimas, o gyvybės jau matome labai daug“, – sako UAB „Eika“ generalinis direktorius Domas Dargis.
„Visas projektas „Live Square“ ypatingas savo kompleksiškumu. Jį sudaro daug įvairių funkcijų – ne tik viešbutis, bet ir verslo centras, parduotuvės, restoranai, kavinės, gyvenamoji dalis, bendra komplekso požeminė automobilių aikštelė, dengtas pasažas, kitos viešosios erdvės. Sėkmingas visų funkcijų integravimas, užtikrinant atskirų dalių patogų funkcionavimą ir, kur būtina, privatumą arba, priešingai, – atvirumą, buvo tikrai nemenkas iššūkis architektų komandai. Taip pat, projektuojant istoriniame centre, keliami ypač griežti paveldosaugos reikalavimai, o tanki urbanistinė situacija lemia, kad daug sprendinių reikia derinti prie jau susiklosčiusio miesto audinio, užtikrinant, kad nebūtų pažeisti esamų pastatų insoliacijos ar gaisrinės saugos reikalavimai“, – sako „Unitectus“ architektas Povilas Čepaitis.
Viešbučiai paprastai turi ypač griežtą struktūrą. Visos pastatą sudarančios dalys – viešoji su vestibiuliu, restoranu ir konferencijų centru, aptarnavimui skirtos ir personalo patalpos, svečių kambariai – viskas yra detaliai reglamentuojama. Nepaisant to, architektams pavyko kai kuriuos dalykus pakeisti. Pavyzdžiui, į viršutinį aukštą su įspūdingais panoraminiais vaizdais buvo perkeltas sporto klubas, numatyta terasa ant stogo, skirta svečių poilsiui ir įvairiems renginiams.
Kompleksiškame projekte buvo panaudota daug įvairių konstrukcinių sistemų. Įprastas monolitinio gelžbetonio karkasas požeminėje dalyje ir administraciniame pastate, mišri monolitinio ir surenkamojo gelžbetonio schema viešbutyje, išraiškingos akcentinės plieno konstrukcijos ir klijuoto medžio sijos virš pasažo – visos konstrukcijos sklandžiai buvo surinktos į vientisą visumą. Išvengti daugybės netikslumų ir neatitikimų projekte ir statyboje labai pagelbėjo naudoti trimačio BIM projektavimo metodai.
„Interjero projekto konkursui pateiktą viešbučio registratūros ir pirmo aukšto koncepciją apibūdinome taip: „Hiltonas“ – Vilniuje, Vilnius – „Hiltone“. Norėjome, kad viešbučio svečiai pajustų mūsų krašto ir miesto savitumus. Vilniaus veidas yra jo gatvelės, aikštės, parkų alėjos, turgus. Senamiesčio architektūra bei spalvos lėmė interjero sprendimą ir spalvinę gamą. Ilgo koridoriaus į konferencijų sales sprendimą įkvėpė Vilniaus universiteto arkados. Jas bandėme atkurti ritminiu apšvietimu. Santūrias konferencijų sales inspiravo monumentali ir monochrominė Vilniaus Katedros aikštė. Fojė yra tarsi žalia miesto alėja, atvedanti į aikštę su laisvai išmėtytomis pasisėdėjimo vietomis aplink židinį – aukurą“, – pasakoja „Jurtos architektų“ interjero dizainerė Rūta Goštautienė.
Vilniaus „Hilton Garden Inn“ yra, ko gero, pirmasis ir vienintelis šio prekių ženklo viešbutis pasaulyje, kuris turi visiškai unikalų interjerą – nuo viešųjų erdvių iki svečių kambarių. Įprastai nemaža dalis interjerų būna standartizuoti, tačiau šiame projekte pavyko įtikinti viešbučių tinklo atstovus sukurti anksčiau nenaudotą ir netipinį dizainą visose erdvėse. Taip viešbučio interjere atsirado daug lietuviškų ir baltiškų akcentų – ąžuolo apdaila, žalvariniai elementai, stilizuotų sodų apšvietimo instaliacija pagrindiniame hole, skudučių formos siena, granito girnapusės formos židinys ir kiti akcentai, tarptautinio prekių ženklo viešbutį susieję su vieta, kurioje jis atsirado.
Naujovės vandentiekio sistemai
Inžinerines objektų „Hilton“ ir „Live Square“ sistemas įrengė daugiau nei 17 metų sėkmingai šioje srityje dirbanti UAB „Duventa“. Vėdinimo, vandentiekio, nuotekų, drenažo sistemas įmonės komanda įrengė pagal aukštus užsakovo kokybės reikalavimus. Pasak UAB „Duventa“ direktoriaus Rimanto Šiaučiūno, visos įrengtos pastato sistemos plačiai taikomos naujuosiuose pastatuose ir jų montavimą įmonės darbuotojai išmano gerai. Vis dėlto įmonės specialistai visada atsižvelgia į pastato specifiką ir pasiūlo iš pažiūros paprastus, bet pagal pastato specifiką būtinus sprendinius. Vienas iš pavyzdžių – vandentiekio sistemoje sumontuoti papildomi elementai, kurie užtikrina vandens taupymą ir apsaugą nuo užliejimo. Sistemos ypatybė ta, kad sujungiamos pastato apšvietimo ir vandentiekio sistemos, o vanduo paleidžiamas į konkrečios biuro pastatų patalpos vamzdžių sistemą tik tada, kai joje užsidega šviesa. Iki tol vandentiekio sistemoje įrengtas ventilis lieka uždarytas. Tai leidžia sumažinti riziką, kad nesant žmogaus ir kilus avarijai bus užpilti žemiau esantys aukštai. „Visuose įmonės vykdomuose projektuose stengiamasi atsižvelgti į projekto specifiką ir pritaikyti būtent tam pastatui tinkamiausias sistemas ar jų veikimo būdus, o tai padaryti įmanoma tik turint stiprią projektuotojų, projektų vadovų ir darbininkų komandą, taip pat glaudžiai bendradarbiaujant tiek su rangovu, tiek su kitais subrangovais objekte“, – sako UAB „Duventa“ direktorius R. Šiaučiūnas.
Bendra inžinerinių sistemų valdymo sistema
Elektrotechnikos projektavimo ir montavimo, procesų valdymo ir automatizavimo projektavimo bei montavimo darbus (BMS) viešbutyje „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ atliko UAB „APS grupė“ ir UAB „Eltalis“. Pastaroji turi 20 metų patirtį valdymo procesų automatizavimo srityje, o UAB „APS grupė“ branduolį sudaro daugiau nei dešimtmetį kartu dirbanti komanda. Abi kompanijos turi bendros patirties įgyvendinant sudėtingus projektus. Todėl kartu UAB „APS grupė“ ir UAB „Eltalis“ gali per trumpą laiką ir už konkurencingą kainą įrengti sudėtingas inžinerines sistemas, apjungti jas į vieną valdymo sistemą. Viešbučių „Hilton“ tinklas turi nemažai savo visuose tinklo viešbučiuose naudojamos įrangos prekių ženklų, kurie nepamiršti įrengiant ir viešbutį Vilniuje. Kita įranga ir medžiagos pasitelkti UAB „APS grupė“ ir UAB „Eltalis“ atstovaujamų prekių ženklų. Vienas svarbiausių užsakovo reikalavimų buvo laiku atlikti visus darbus ir būti lankstiems keičiantis projektiniams sprendiniams. UAB „Eltalis“ objektui pasiūlyta sistema unikali gebėjimu sujungti visus valdymo protokolus į bendrą PVS (BMS) sistemą. Taip pat objekte pritaikytas ir vienas netradicinis sprendimas – individualus viešbučio kambarių mikroklimato programavimas. Didžiausias iššūkis UAB „Eltalis“ specialistams buvo integruoti skirtingų gamintojų valdiklius į vieną sistemą ir sklandus specifinių „Hilton“ reikalavimų įvykdymas, apjungiant į viešbučio klientų valdymo sistemą. „Vis dėlto UAB „Eltalis“ dirbant vienoje komandoje su elektrotechnikos rangovu UAB „APS grupė“ pavyko sėkmingai įveikti visus šio sudėtingo objekto iššūkius“, – teigia abiejų įmonių vadovas Andžej Romančikas.
Pažangiausios oro kondicionavimo sistemos
Aukšti produkcijos ir paslaugų standartai buvo keliami visiems objektų „Hilton“ ir „Live Square“ aspektams. Todėl UAB „AIRCS“, įrengusi oro kondicionavimo, vėdinimo ir šildymo sistemas, panaudojo visame pasaulyje puikiai žinomo gamintojo „LG Electronics“ produkciją.
Pagrindinis kliento tikslas buvo maksimalus komfortas, t. y. pageidaujama temperatūra, kuri turi būti pasiekta naudotojui nejaučiant oro srautų ir didelių temperatūros svyravimų, bei minimalus skleidžiamas sistemos triukšmas. Visa tai buvo įgyvendinta pasitelkus novatoriškiausius sprendimus bei unikalią valdymo sistemą. Sistemos suprojektuotos taip, kad triukšmo lygis nesiektų 30 dBA – vertės, kuri beveik negirdima ausimi ir yra prabangiausių viešbučių standartas.
Viešbutyje „Hilton“ įdiegta VRF tipo (angl. variable refrigerant flow) oro kondicionavimo sistema su šilumos atgavimo funkcija. Toks sprendimas leis jos naudotojui turėti pageidaujamą mikroklimatą kiekvienoje patalpoje individualiai, o tai labai aktualu pereinamojo sezono metu ar netikėtai subjurus orams – naudotojas visada gali mėgautis tiek vėsa karštą dieną, tiek šiluma esant darganai ar atvėsus orams. „Live Square“ administraciniame pastate įrengtos analogiškos VRF sistemos, VRF sistemos su šilumos atgavimo funkcija, o oras patalpose recirkuliuojamas naudojant mažo greičio linijinius skirtytuvus, patalpose užtikrinančius maksimalų komforto lygį. Visų sistemų bendra šalčio galia siekia apie 1,4 MW.
Pasak „AIRCS“ vadovo Andriaus Germanovič, pagrindinis įmonės tikslas – kartu su klientu rasti optimaliausią sprendimą, kuris užtikrintų pastatų naudotojui nepriekaištingą komfortą ir ne visada už mažiausią kainą. Juk pati komfortiškiausia sistema naudotojui yra ta, kurios jis nepastebi – nei naudodamas, nei mokėdamas sąskaitas.
Kokybiškai apdailai – didesni pajėgumai
Bendrovė „Iki raktų“ taip pat prisidėjo prie „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ ir „Live Square“ sužibėjimo sostinės centre. Įmonės darbuotojai atliko apdailą 37-iuose viešbučio „Hilton“ kambariuose ir įrengė net 1000 m2 vieno administracinio pastato aukšto. Darbas objekte nebuvo lengvas, nes reikėjo ne tik laikytis aukštų standartų, kurių reikalavo užsakovas, bet ir sugebėti optimaliai organizuoti savo darbus, prisiderinti prie gausaus būrio kitų subrangovų darbų. UAB „Iki raktų“, kaip ir kitoms objekte besidarbavusioms įmonėms, visą darbų eigą apsunkino dėl vėluojančių statybų sutrumpėję darbų atlikimo terminai. Kadangi įmonė pradėjo apdailos darbus dviem mėnesiais vėliau, nei buvo suplanuota, jos darbuotojams teko dirbti ir savaitgaliais. Įvertinusi darbų apimtis UAB „Iki raktų“ vadovybė į „Hilton“ ir „Live Square“ perkėlė specialistus iš kitų objektų. Didelės pastangos ir viršvalandžiai atsipirko su kaupu – apdaila buvo baigta laiku, kad ir kokia buvo sudėtinga logistika.
Unikalus sienų grožis
Sienų grožiu objekte „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ rūpinosi patyrę UAB „Interjero linija“ specialistai. Viešbučiui tiektos vinilinės sienų dangos „Vescom“ kambarių, koridorių, administracinių, sporto, bendrųjų erdvių interjerams. Tokį pasirinkimą lėmė aukšta medžiagų kokybė ir patikimumas, medžiagų ilgalaikiškumas ir puikus estetinis vaizdas visuomeninio sektoriaus pastatuose.
„Interjero linijos“ siūlomos visuomeniniam sektoriui skirtos vinilinės sienų dangos „Vescom“ – tai inovatyvių dizainų, pagal naujausias tendencijas sukurti paviršiai, susidedantys iš vinilo sluoksnio (300–830 g/m2) ir medvilnės pagrindo. Dėl šios struktūros vinilinės sienų dangos „Vescom“ atitinka Bfl-s1 ar s2 ugnies plitimo bei dūmų emisijos klasę, yra ypač atsparios trinčiai, smūgiams, paviršiai estetinio vaizdo nepakeičia ilgus metus. Būtent dėl šių priežasčių „Vescom“ yra vienas prioritetinių pasirinkimų iš viešbučių tinklų apdailos medžiagų tiekėjų. Ieškant geriausių sprendimų projektui „Hilton Garden Inn Vilnius City Center”, platus sienų dangų paviršių pasirinkimas su savita spalvų gama” leido užsakovams bei interjero specialistams surasti optimaliausius sprendimus viešbučio interjerui.
Viešbučio kambariams pasirinkta vinilinių sienų dangų kolekcija „Onari“, papildanti nepriekaištingą kambario interjerą. Koridorių interjerui papildyti ir suteikti sienoms tvarumo pasirinkta jauki vinilinių sienų dangų kolekcija „Lakar“. Subtilus dizainas, matinis dangos paviršius puikiai įsiliejo į bendrą interjero koncepciją. O kur dar atsparus mechaniniam poveikiui paviršius, nekintantis estetiškumas ir eksploatacija ilgus metus, kuriai nereikia skirti papildomų lėšų.
Administracinėse patalpose, konferencijų salėse, sporto salėje, holo erdvėse ir kt. naudotos išraiškingos struktūrinės vinilinių sienų dangų kolekcijos „Palena“, „Hauki“, „Tonga“ ir „Seneca“ puikiai pasitarnaus tiek estetinėmis, tiek techninėmis savybėmis.
Objekte „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ pasirinktos visuomeniniam sektoriui skirtos medžiagos. Tai ilgalaikiai sprendimai, kurie tarnaus ilgus metus nepakeistami estetinės išvaizdos ir taupydami kliento išlaidas eksploatacijai.
Išteklius tausojantys prietaisai
Kompanija „Grohe“ visuomet siekia dalyvauti prestižiniuose projektuose. „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ – ne išimtis. Viešbutyje pasirinkti tradiciniai, laiko patikrinti santechniniai prietaisai, nepriekaištingai atliekantys savo funkciją.
„Grohe“ pardavimų atstovė Lietuvoje Aistė Stankevičienė akcentuoja, kad viešbutis „Hilton“ didelį dėmesį skiria vandens suvartojimui. Todėl pasirinkti vandenį taupantys maišytuvai ir dušai.
„Sumontuotiems termostatiniams maišytuvams dėl technologijos „TurboStat“ būdingas itin greitas reakcijos į slėgio ir temperatūros pokyčius vandens tiekimo sistemoje laikas. Todėl prausiantis duše nejaučiamas temperatūros šuolis. Unikali maišytuvų chromavimo technologija „StarLight“ užtikrina, kad paviršius ilgus metus išliks blizgus, lygus ir gerai valomas. Technologija „SilkMove“ maišytuvų rankenėlei leidžia judėti lengvai, paprastai ir tiksliai fiksuoti pageidaujamą temperatūrą“, – techninius aspektus atskleidžia A. Stankevičienė.
Beje, „Grohe“ produktų dizainas buvo specialiai parinktas pagal gretimas interjero detales (baldus, aksesuarus ir kt.), gaminiai tikslingai įsiliejo į bendrą visumą ir ją papildė. Todėl „Grohe“ specialistai džiaugiasi, kad objekte ypač sėkmingai suderintas funkcionalumas, dizainas ir efektyvus vandens suvartojimas.
UAB „Sanistal“ prie šio objekto prisidėjo tiekdama santechninę keramiką ir vandens maišytuvus, kuriuose puikiai dera estetinis modernumas ir tradicinis patvarumas.
Tikslumas ir kokybė
Prestižinio viešbučio „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ dušo sprendimai buvo patikėti UAB „Baltijos Brasta“ specialistams. Įmonė daugiau nei 16 metų yra viena iš šio sektoriaus lyderių Lietuvoje, o jos asortimentas – išskirtinės kokybės lietuviškos dušo kabinos, atitinkančios griežčiausius Vokietijos ir Skandinavijos šalių keliamus reikalavimus.
Objekto vonios kambariuose „Baltijos Brasta“ įrengė stacionarias dušo sieneles ir sieneles į nišą su durimis. Projektui pasirinktos minimalios nestandartinės dušo sienelės „Dija“ ir dušo durys su stabilia sienele „Irma“.
Įmonės pardavimų vadovė Ona Vaitekūnienė pasakoja, kad viešbutyje buvo nuspręsta tvirtinant dušo sieneles naudoti tik stiklo ir furnitūros konstrukciją, nesirinkti jokių PVC tarpinių, kurias vėliau reikėtų keisti. Taip tvirtindami gaminius specialistai siekė išlaikyti vientisumą ir minimalizmą.
„Visuomeniniuose objektuose dažnai reikia taikyti nestandartinius sprendimus, kad jie būtų naudojami ilgai ir nereikėtų grįžti su garantiniu taisymu. Tad tvirtinimai, stiklo storis, naudojamos medžiagos specialistų parenkamos tokios, kad patenkintų užsakovų reikalavimus, o mes, kaip gamintojai, būtume ramūs dėl savo produktų“, – pasakoja O. Vaitekūnienė.
Kalbėdami apie dušo pertvarų techninius pranašumus, įmonės specialistai tikina, kad, turint ilgametę patirtį nestandartinių dušo sprendimų gamybos srityje, nėra sudėtinga užsakovams pasiūlyti techniškai patikimus gaminius, kuriems nereikėtų daug priežiūros (tai ypač svarbu viešbučiuose).
Vienas efektyvių sprendimų, kuriuos realizavo „Baltijos Brasta“, – dušo sienelių tvirtinimas trijuose taškuose: prie grindų, lubų ir sienos. Taip išvengta dizainerių nemėgstamų laikiklių (specialistai pabrėžia: norint saugiai eksploatuoti stiklą duše, būtina, kad jis būtų įtvirtintas trijuose taškuose, taip garantuojamas gaminio stabilumas).
Didžiausias iššūkis, su kuriuo teko susidurti „Baltijos Brastos“ komandai, – tinkamų matmenų nustatymas, gaminant sieneles. Kadangi stiklas tvirtintas į nišą trijuose taškuose, jį reikėjo gaminti kiekvienam kambariui atskirai, išmatavus milimetrų tikslumu. Nebuvo įmanoma atvežti vienodų matmenų stiklo sienelių ir montuoti. Jei stiklas per mažas bent 5 mm, jo sandariai negalima sumontuoti, nes atsiranda per dideli tarpai, per kuriuos skverbiasi vanduo. Juk didžiausias reikalavimas, keliamas dušo kabinai ar sienelei, ir yra sandarumas.
„Dauguma klientų mano, jei stiklas per didelis, galima jį pašlifuoti, nupjauti ir jis bus tinkamas. Gaila, bet grūdinto stiklo jokiais mechaniniais būdais negalime paveikti, nes jis tiesiog suduš (susprogs). Tad, jei gaminys būna per didelis bent 5 mm, privalome jį pergaminti. Šiame objekte kiekviena sienelė buvo gaminama milimetrų tikslumu, kad užtikrintume sandarumą ir tinkamą montavimą“, – darbus viešbutyje prisimena O. Vaitekūnienė.
Taip pat ji pabrėžia, kad šiame projekte įsiminė ir puikūs objekto vykdytojai – „Eikos statyba“. „Darbai buvo kuruojami puikiai. Mums, kaip gamintojams ir gaminių rangovams, kelta daug reikalavimų, tačiau jie buvo realūs, o ne principiniai, kaip kartais pasitaiko, prisidedant prie didelių objektų. Tikiuosi, kad su šiais rangovais turėsime galimybių dirbti ir kituose objektuose“, – sako pardavimų vadovė džiaugdamasi rezultatais.
Unikalūs kilimai pagal griežtus reikalavimus
Griežtus reikalavimus kiekvienai interjero detalei keliantis viešbutis „Hilton“ koridorių ir kambarių grindų jaukumą sukurti leido UAB „Kitoks požiūris“. Įmonė tiekė ir klojo aukštos kokybės kiliminę dangą. Reikalavimai buvo griežti: tiksli kiliminės dangos gramatūra, ir tankis, kambarių kilimus turi sudaryti 80 % vilnos ir 20 % poliamido pluošto, koridorių kilimai, kur juda didelis srautas žmonių, turi būti 100% sintetiniai, kas užtikrina aukštą atsparumą dėvėjimuisi . Visa kiliminė dangą buvo suklota ant specialaus elastinio pakloto, užtikrinančio ypatingą minkštumą ir komforto pojūtį. Kiliminės dangos dizainas patikėtas „Unitectus“ architektams, kurie ir parengė norimo kilimo rašto eskizą. UAB „Kitoks požiūris“ atstovaujami kiliminės dangos gamintojai gali pagaminti bet kokio storio, tankio ir bet kokio dizaino kiliminę dangą, todėl būtent šiuos kilimus renkasi individualių ir unikalių dangos dizainų pageidaujantys viešbučiai, kazino ar kino teatrai. Užsakovui atsiuntus norimą piešinį, ar jį pasirinkus iš milžiniško dizainų banko jis „spausdinamas“ ant nedidelio 1 m2 bandomojo kilimėlio. Jeigu vaizdas nesutampa su architektų ar užsakovų vizija, piešinys derinamas (koreguojamos spalvos ar dizainas) ir spausdinamas dar vienas kilimas. Kai rezultatas atitinka kliento lūkesčius – pasirinktas dizainas spausdinamas ant viso kilimo ir tampa vienu kertinių erdvės nuotaikos faktorių. Visus šiuos etapus įveikė ir viešbutį „Hilton“ puošianti kiliminė danga. Išlaikydama taip pat aukštai iškeltą kokybės kartelę, UAB „Kitoks požiūris“ verslo centre „Live Square“ išklojo apie 1 700 m2 kiliminių plytelių ir 700 m2 natūralaus linoleumo.
Saulės kontrolė – iš patikimų rankų
Įrengiant A energinės klasės verslo centro efektyvios saulės kontrolės sistemas, pasirinktas daugiau nei 20 metų patirtį turinčios UAB „Dextera“ komandos sprendimas, padedantis užtikrinti verslo centro darbuotojų ir svečių komfortą.
UAB „Dextera“ saulės kontrolės sistemos atitiko aukštus verslo centro „Live Square“ keltus patvarumo ir ilgalaikiškumo reikalavimus. Patyrusi įmonės komanda projekto metu įrengė 260 vnt. mažo šviesos pralaidumo audinio „Screen“ roletų, kurios uždengė daugiau kaip 1 000 m2 langų.
Jiems uždengti pasirinkti vieno prestižiškiausių Europoje gamintojų „Coulisse“ audiniai ir mechanizmai. Atsižvelgiant į pastato fasadų puses, buvo sumontuoti skirtingo saulės pralaidumo audiniai – 1 % ir 3 %. Nors ilgą laiką Lietuvoje vyravo 5 % pralaidumo „Screen“ audiniai, tačiau užsakovai pasitikėjo „Dexteros“ specialistų rekomendacijomis ir pasirinko mažesnio šviesos pralaidumo audinius. Šie aukščiausius standartus atitinkantys audiniai yra ne tik funkcionalūs, ilgalaikiai, bet ir universalaus bei stilingo dizaino.
„Dexteros“ saulės kontrolės ekspertai verslo centre „Live Square“ pritaikė maksimalų olandišką saugumą ir patogumą garantuojančią, rankiniu būdu valdomą sistemą „Absolute“, kuriai būdingas vientisas modernus dizainas, lengvas ir patogus montavimas bei naudojimas.
Nestandartinis langų apipavidalinimas
Visų viešbučio „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ kambarių langus apipavidalino UAB „Iks Forma“. Įmonė montavo karnizus, siuvo ir kabino užuolaidas. Dalyvauti tokio dydžio ir svarbos projekte UAB „Iks Forma“ pavyko dėl ilgametės patirties ir nepriekaištingos reputacijos bei žinomumo, dirbant su dizainerių, architektų ir statybos kompanijomis. „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ projektas nebuvo lengvas dėl keliamų aukštų reikalavimų bei pasaulinio tinklo griežtai patvirtintų standartų, neleidžiančių jokių nukrypimų. Naudoti tik sertifikuoti, atitinkantys viešajam sektoriui keliamus reikalavimus bei „Hilton“ tinklo patvirtintų tiekėjų audiniai ir bėginės sistemos. Kaip ir daugelyje tokio lygio projektų, audiniai privalėjo turėti nedegumo ir 100 % užtamsinimo sertifikatus. Užuolaidų kabinimo bei karnizų montavimo tipas turėjo išspręsti šviesos nepraleidžiamumą pro šonus bei apačią. Kadangi pastatas buvo rekonstruojamas, dauguma sienų turėjo skirtingus kampus ir ilgius, tai lėmė, kad visi karnizai buvo ruošiami ir lankstomi jau pačiame objekte. Visi „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ UAB „Iks Forma“ siūlyti audiniai bei karnizų sistemos yra kruopščiai atrinkti, atitinka aukščiausius 4–5 žvaigždučių viešbučių ir jų tinklų reikalavimus. Dauguma įmonės audinių gaminami 2,80–3,20 m aukščio, todėl leidžia išspręsti aukštesnių patalpų tekstilės apipavidalinimo problemas, nedarant papildomų sujungimų ir sunaudojant mažiau medžiagos. „Konkurso metu rangovas kėlė aukštus reikalavimus patikimam tiekėjui, kuris gebėtų kokybiškai apipavidalinti tiek daug kambarių per trumpą terminą, taikydamas nestandartinius sprendimus rekonstruojamose patalpose. Tam reikia, kad įmonė turėtų rekomendacijas, sėkmingą darbo patirtį, didelius pajėgumus, palaikytų glaudžius ryšius su gamintojais ir galėtų pasitelkti gausų kvalifikuotą personalą“, – sako UAB „Iks Forma“ vadovė Inga Šinkūnienė.
Subtilios interjero detalės efektyviam rezultatui
UAB „Domus Lumina“ buvo patikėtos viešbučio „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ pirmojo aukšto visuomeninės paskirties erdvės: restorano, baro, holo, poilsio bei kt. „Domus Lumina“ specialistai pasakoja, kad architektų komanda akcentavo dėmesį audinio kokybei, lengvumui, techninėms savybėms, todėl pasirinktas Vokietijos tiekėjo audinys, kuris atitiko visus šiuos keliamus reikalavimus. Audinys permatomas, neužgožia dienos šviesos, suteikia erdvėms lengvumo, elegancijos, jaukumo, o kartu harmoningai dera prie viso šių erdvių interjero. Tai – akcentas, kuris dera prie bendros visumos, bet nedominuoja – taip išryškindamas kitus šių erdvių interjero elementus.
Daug dėmesio skirta pasiuvimo kokybei ir visiems siuvimo priedams, kad pakabintos užuolaidos atitiktų vizualizaciją ir, vos tik įžengus pro šio viešbučio duris, džiugintų lankytojų akis. Profesionalių „Domus Lumina“ siuvimo meistrių komanda išpildė šiuos reikalavimus. „Tai padaryti tikrai nebuvo sunku, nes rezultatas, atitinkantis užsakovo reikalavimą, – didžiausias mūsų komandos siekis. Žinoma, kad užuolaidos gražiai susiklostuotų, lengvai trauktųsi, reikia ir tinkamų lubinių bėgelių, sumontuotų į specialiai padarytas nišas. Nors lubinių bėgelių nesimato, jų funkcija labai svarbi. Reikli architektų komanda pasirinko itin geros kokybės „Domus Lumina“ bėgelius. Jų vidus lakuotas, todėl užuolaidos traukiamos lengvai ir tyliai“, – pasakoja pardavimų vadovė Jurga Zuzevičienė, džiaugdamasi, kad „Domus Lumina“ galėjo prisidėti prie šio viešbučio interjero.
Marmuras – „de luxe“ vizijai įgyvendinti
Modernus verslo centras „Live Square“ unikalus ne tik inovatyviais sprendimais, bet ir subtiliu puošnumu bei prabanga, kurią pasiekti padėjo tikslingai pasirinkti interjero sumanymai, pavyzdžiui, marmuro danga.
Vis labiau populiarėjančia apdailos medžiaga – marmuru – objekte „Live Square“ rūpinosi lietuviško kapitalo įmonė „Arsenalas“. „Vykdėme sudėtingus su apdaila susijusius darbus“, – atskleidžia UAB „Arsenalas“ savininkas Virginijus Rutkauskas, akcentuodamas, kad komandos užduočių sąrašas buvo ilgas: plytelių klijavimas aplink liftus, holuose, marmurinių laiptų gaminimas, rūpinimasis grindų danga kituose verslo centro aukštuose ir kt.
Svarbiausia, kad šio projekto metu buvo naudojamos ypatingos plytelės. „Šiems darbams turėjome pasitelkti specialią įrangą, nes darbai buvo sudėtingi dėl plytelių dydžio – 6 mm storio plytelių aukštis siekė net 3 m, o plotis – 1,5 m“, – įspūdingus parametrus pabrėžia V. Rutkauskas ir primena, kad terminai taip pat nebuvo dosnūs. Viską baigti reikėjo greitai, aktyviai bendradarbiaujant su generaliniu rangovu ir kitais subrangovais.
Vis dėlto, nepaisant sunkumų, iššūkius įveikti pavyko ir rezultatas specialistą džiugina. „Šis verslo centras – vienas išskirtinių objektų visoje Lietuvoje, kuriame naudotos tokios keraminės marmuro imitacijos plytelės. Čia susipina ilgalaikis grožis ir prabangi estetika“, – teigia V. Rutkauskas.
Nestandartinis baldų ir maisto gamybos įrangos derinys
Įgyvendinant projektą, užsakovams buvo ypač svarbu užtikrinti aukštą viešbučio „Hilton“ svečių komfortą. Todėl visą virtuvės įrangą, nerūdijančiojo plieno baldus, baro įrangą, šaldymo kameras, indų plovimo įrangą kiekviename viešbučio „Hilton“ aukšte pristatė ir sumontavo ilgametę patirtį turinti UAB „Arvitra Baltic“.
Kadangi viešbučiai „Hilton“ turi ypatingus reikalavimus ne tik savo personalui, bet ir įrangai, baldams, darbo priemonėms, įmonė pasiūlė geriausių pasaulio gamintojų produktus: vokiečių konvekcines krosnis „Convotherm“, italų profesionalią indų plovimo techniką „Dihr“, vokiečių maisto gamybos įrangą „Virtus Group“, italų šaldymo įrangą „Zanotti“. Pagal „Hilton“ standartus „Arvitra Baltic“ ne tik kokybiškai sumontavo, bet ir su statybininkų pagalba atliko įrangos jungimo ir pastatymo vietų estetiškos apdailos darbus.
Viešbutyje „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ UAB „Arvitra Baltic“ sumontavo dvi naujausios 4-osios kartos vokiečių konvekcines krosnis „Convotherm 4 Easy Dial“. „EasyDial“ valdymo koncepcija – greitas ir patogus maisto ruošimo programos nustatymas. Pažangi uždara sistema ACS+ (angl. Advanced Closed System) visiems „Convotherm 4“ įrenginiams leidžia pasiekti geriausius kepimo rezultatus. Taip pat ACS+ užtikrina idealų garų padavimą, automatinį drėgmės reguliavimą kombinuoto kepimo režimu, greitą ir tolygų šilumos paskirstymą konvekcinio kepimo režimu. Pagerintoje ACS+ sistemoje papildomai įdiegta drėgmės ištraukimo sistema.
Taip pat pagal užsakovo reikalavimus UAB „Arvitra Baltic“ specialistai – maisto technologė ir baldų konstruktorius – sukūrė nestandartinį nerūdijančiojo plieno integruotą baldų ir šaldymo stalo modulį bare.
Šis objektas ne tik padėjo UAB „Arvitra Baltic“ eilinį kartą patvirtinti savo kompetenciją, bet ir praplėsti profesines žinias ir galimybes, nes prireikė ieškoti naujų sprendimų, kurie anksčiau Lietuvoje nebuvo žinomi arba naudojami. Pagrindiniu iššūkiu tokio tipo objektuose dažniausiai būna laikas ir „Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ nebuvo išimtis. Jam įrengti prireikė daug pastangų, kad viskas būtų padaryta ne tik kokybiškai, bet ir laiku.
„Realizuojant tokio tipo objektus, pirmiausia reikia tinkamai įvertinti savo pajėgumus, žinias ir patirtį. Mūsų įmonė atstovauja daugeliui žinomų pasaulio gamintojų, turime darbo su panašiais objektais patirties ir tai įvertino mūsų užsakovas, pasirinkęs mus kaip technologinės įrangos tiekėjus šiam projektui“, – sako UAB „Arvitra Baltic“ direktorius Andrzej Rawłuszewicz.
Natūralumą atspindintis „Sorainen“ biuro identitetas
Biurų pastatą „Live Square“ savo buveine pasirinko ir advokatų kontora „Sorainen“, išsinuomojusi 2 200 m2 ploto biurą. Net 140 darbo vietų erdvė pakeri skandinaviško stiliaus modernumo atmosfera – natūralios medžiagos, šiltos spalvos, minkšta šviesa. Interjero autoriai sukūrė kabinetinio tipo biurą, papildytą atvirų, alternatyvių darbo erdvių visuma. Interjero autorių Aurimo Sasnausko, Jorio Šykovo, Gretos Prialgauskaitės nuolatinis darbas su klientu, įsiklausymas į esamas biuro problemas ir pasiūlymai, kaip sukurti erdvę, kurioje tiek klientai, tiek darbuotojai jaustųsi jaukiai ir šiuolaikiškai, galų gale suformavo dabartinę „Sorainen“ biuro koncepciją. Naudojamos medžiagos atspindi įmonės „Sorainen“ identitetą. Medžiu apdailintos sienos ir medinės vitrinos simbolizuoja gamtą, žmogiškumą, natūralumą. Gausiai naudojamas stiklas perteikia įmonės atvirumą, skaidrumą. Žalsvos ir pilkšvos spalvos sukuria ramybės ir patikimumo jausmą.
Idealią atmosferą kuriantys baldai
UAB „Narbutas Lietuva“ komanda kontoroje „Sorainen“ rūpinosi idealią atmosferą biure sukuriančiais baldais. „Nuosaikiame, natūralių gamtos spalvų tonų biure klientas bei architektai drąsiai rinkosi minkštųjų baldų spalvas, pagyvinančias interjerą. Posėdžių salėse, bendrose erdvėse ir poilsio zonose įkurdinome gamintojų „Inclass“, „Arper“, „Sitland“, „Quinti“, „Softline“ bei „+Halle“ baldus. Džiaugiamės, kad darbo vietoms įrengti „Sorainen“ pasirinko reguliuojamo aukščio stalus, atitinkančius individualius darbuotojų poreikius darbui tiek sėdint, tiek stovint. Darbuotojų pozicijos keitimas darbo metu turi teigiamą įtaką darbo efektyvumui ir darbuotojų sveikatai“, – akcentuoja UAB „Narbutas Lietuva“ direktorius Vilius Gudavičius.
Vienetiniai baldai iš profesionalų
UAB „Savero“ prie komplekse „Live Square“ įsikūrusio „Sorainen“ biuro prisidėjo tiekdama nestandartinius baldus. Taip pat įmonės specialistai atliko biuro amfiteatro lubų apdailą. Nestandartiniai 140 darbo vietų baldai gaminti individualiai pagal architektų pateiktus brėžinius ir užsakovo išsakytus reikalavimus. Kiekviename žingsnyje UAB „Savero LT“ glaudžiai bendradarbiavo su advokatų kontoros erdvių architektais, todėl esamas „Sorainen“ biuro baldų dizainas ir jų kuriama atmosfera yra bendro – įmonės ir architektų – darbo rezultatas. „Norint sėkmingai įgyvendinti didesnius projektus, manau, yra būtina patirtis, nuoseklus, protingas projekto valdymas, lankstumas. Architektai turi viziją, o mūsų užduotis yra ją realizuoti. Konstrukcijos turi būti tvirtos ir tuo pačiu nematomos. Eksperimentams tikrai nėra laiko, todėl priimami tikslūs, greiti ir teisingi sprendimai. Visada galvojame, kaip gaminys atrodys mažiausiai po penkerių metų. Visuomeninės paskirties patalpų baldai yra naudojami daugelio žmonių, kasdien. Jiems keliami pagrindiniai reikalavimai – ergonomika, estetika, ilgaamźiškumas“, – sako UAB „Savero LT“ direktorė Kotryna Martinkėnė.
Jaukūs apšvietimo sprendimai
Atsakomybė už vieną svarbiausių erdvės atmosferos kūrimo aspektų – apšvietimą – „Sorainen“ biure teko UAB „Gaudrė“. Įmonė suprojektavo apšvietimą, kuriam buvo keliami aukšti kokybiniai reikalavimai ir kurio uždavinys buvo sukurti maksimalų vizualinį komfortą. „Šis projektas išskirtinis tuo, kad pirmiausia turėjome galimybę dirbti su ypatingu užsakovu, o ir pats objektas kitoks jau vien dėl vietos mieste, taip pat unikalių architektūrinių interjero sprendimų“, – sako UAB „Gaudrė“ pardavimų padalinio vadovas Darius Jankauskas. Apšvietimo sprendimais įmonei pavyko sukurti biure keletą išskirtinių zonų. Unikali amfiteatro zona turi originalias lubas, kuriose funkciniai šviestuvai tiesiog pranyksta ir lankytojai mato tik estetinį apšvietimo sprendinį – pakabinamus šviečiančius „burbulus“. Kita dėmesio verta erdvė – susitikimų kambariai klientų zonoje. Čia apšvietimui panaudoti siauri linijiniai šviestuvai su įgilintais LED šaltiniais. Pagrindinė erdvės idėja buvo ne tik džiaugtis geru bendru apšvietimu darbo zonoje, bet taip pat apšviesti vertikalius paviršius (sienas), siekiant vizualiai padidinti patalpas ir užtikrinti vizualų komfortą.
„Hilton“ puošmena – grakštus klijuotos medienos pasažo denginys
Lengvas medinis „tinklelis“ – tarsi pati gamta, į kurią gali atsiremti tik pradedantis savo kelią žalias vijoklis, drąsiai plevėsuojantis virš miesto centro. Toks pirmojo Lietuvoje viešbučio „Hilton“ architektų parinktas eksterjero akcentas buvo patikėtas įgyvendinti UAB „Jūrės medis“ specialistams.
„Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ projekto autoriai pastato vizitine kortele pasirinko dengtą pasažą, kurio stogui buvo suplanuota pasitelkti grakščiai lengvas konstrukcijas. Tokiai užduočiai puikiai tiko klijuotosios medienos konstrukcijos, nes mediena yra natūrali, ekologiška, atsinaujinanti ir gilias tradicijas mūsų šalyje turinti statybinė medžiaga. Ši koncepcija puikiai dera su viešbučio interjere naudotomis sąsajomis su mūsų šalies istorija ir kultūra. Kadangi įmonė „Jūrės medis“ yra didžiausias ir seniausias tradicijas turintis klijuotosios medienos konstrukcijų gamintojas Baltijos šalyse, nieko keista, kad buvo įvertinta jos patirtis ir būtent jai patikėta atlikti pasažo bei terasos stogo konstrukcijų projektavimo ir gamybos darbus. Projektui įgyvendinti naudotos klijuotosios eglės medienos sijos, kurių stiprumo klasė GL28h. Pagrindinis techninis reikalavimas, kurį UAB „Jūrės medis“ kėlė užsakovas – konstrukcijų atitiktis LST EN 14080:2013 standartui. Kiti reikalavimai buvo šie: operatyvi reakcija į kylančius klausimus ir konkurencingumas.
„Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ naudotos grakščios ir lengvos klijuotosios medienos konstrukcijos yra natūrali, ekologiška ir atsinaujinanti statybinė medžiaga. Ją puikia galima pritaikyti visų tipų pastatams. Nenuginčijamas ir tokio medienos panaudojimo ekologiškumas – jai augant susiurbtas milžiniškas CO2 kiekis ilgam „įkalinamas“ konstrukcijoje, o ne pūdant ar deginant išlaisvinamas atgal į atmosferą. Be ekologiškumo ir atsparumo aspektų, svarbus ir praktinis mito paneigimas, kad klijuotosios medienos konstrukcijos nėra saugios kilus gaisrui. Priešingai – jos ilgiau išsaugo laikomąją galią, palyginti su metalo konstrukcijomis.
„Hilton Garden Inn Vilnius City Centre“ projektas kompanijai „Jūrės medis“ ypatingas dėl vietos ir paskirties, nes tai – sostinės širdyje įsikūręs viešbutis. „Neabejojame, kad jis bus puikiai matomas tiek vietos gyventojams (pasažas / vieša terasa), tiek miesto ir viešbučio svečiams, o ryškiai akcentuotos medinės konstrukcijos padės skleisti žinią, kad Lietuva žengia koja kojon su pasaulyje augančiomis tendencijomis ir idėjomis, kurios siejamos su ekologiniu sąmoningumu, kova su klimato kaita ir žaliąja statyba apskritai“, – pabrėžia UAB „Jūrės medis“ komercijos direktorius Egidijus Pečkys.
Visas Hilton ir Live Square kompleksas jaukiai įrėmintas žaluma. Daugiau nei 20 metų patirtį turinti įmonė UAB“Herbela“subtiliai apsodino ne tik komplekso prieigas, bet ir terasas.
Aukšto standarto pastato infrastruktūra – gerai klientų patirčiai
Mūsų, pastatų infrastruktūros ekspertų, požiūriu, šis, EIKA plėtojamo viešbučio ir verslo centro įrengimo projektas, Lietuvoje buvo ypatingas, nes ne tik architektūriniams, interjero, bet ir visos technologijų infrastruktūros sprendiniams buvo keliami aukšti globalaus viešbučių tinklo „Hilton“ standartai. Projektuodami ir diegdami pastato sistemas viešbutyje „Hilton Garden Inn Vilnius City Center“ kartu su partneriais išsamiai išstudijavome visuose viešbučiuose „Hilton“ taikomo standarto (angl. brand book) reikalavimus ir įdiegėme juos atitinkančią infrastruktūrą.
Tam, kad visos pastato sistemos veiktų patikimai, įdiegėme 6-os kategorijos varinio bei šviesolaidinio tinklo struktūrinio kabeliavimo sistemą, sertifikuotą pagal gamintojo 25 metų sisteminės garantijos programą bei tinklo įrangą (magistralinių duomenų perdavimo kanalų greitaveika – 10 Gbps).
Viena esminių mūsų užduočių buvo kompiuterinio ir ryšių tinklo kokybė, nes „Hilton“, siekdamas aukšto klientų pasitenkinimo, daug investuoja į klientų aptarnavimo skaitmenizavimą, siekia automatizuoti procesus ir taikyti naujausias išmanias technologijas, gerinančias klientų patirtį. FIMA įdiegta didelio saugumo ir patikimumo lygio bei didelės greitaveikos centralizuotai valdoma belaidžio duomenų perdavimo tinklo („Wi-Fi“) sistema tiek svečiams, tiek darbuotojams užtikrina stabilų, pagal standartus reikalaujamą ryšio „padengiamumą“ ir greitaveiką.
Svečių kambariuose ir viešose zonose įrengėme belaides elektronines spynas, kurios gali būti integruotos su sistema „Hilton Digital Key“, leidžiančia išmanųjį telefoną naudoti kaip raktą. Belaidžio ryšio ir svečių įeigos kontrolės sistemas, taip pat telefonų stotį visiškai integravome su viešbučio valdymo ir apskaitos sistema pagal „Hilton“ reikalavimus.
„Hilton“ ypatingą dėmesį skiria saugumui – viešbučių tinklo reikalavimai gaisro signalizacijos, evakuacinio įgarsinimo sistemai ir stebėsenos programinei įrangai, kurias mes įgyvendinome, yra aukštesni nei LR normatyviniuose dokumentuose užfiksuoti reikalavimai. Viešbučio ir svečių saugumui taip pat sumontavome didelės raiškos skaitmeninių IP vaizdo kamerų tinklą – dalis jų vaizdą stebi 360 laipsnių kampu.
Įrengiant konferencijų centrą, prioritetas buvo visos įrangos ir sistemų valdymo paprastumas. Viešbučio darbuotojai gali lengvai transformuoti ir klientų poreikiams pritaikyti konferencijų centro erdves. Trijose konferencijų salėse įrengėme modernias įgarsinimo, vaizdo ir įrangos valdymo sistemas. Sumontavome 3 m pločio aukštos raiškos vaizdo sieną, aukštos raiškos vaizdo projektorius, vaizdą dubliuojančius mobilius monitorius, belaidę vaizdo perdavimo, prezentacijų, radijo mikrofonų sistemą, garso matricą, informacinę sistemą (angl. Digital signage) ir visos įrangos centralizuoto valdymo sistemą. Visų salių garso, vaizdo įranga bei apšvietimas valdomas centralizuotai – arba salėse įrengtomis valdymo panelėmis arba nešiojamais bevieliais lietimui jautriais įrenginiais. Sukurtų algoritmų dėka visos salės gali būti lengvai apjungiamos į vieną didelę ar mažesnes erdves.
Nuotr. „Eika“ archyvas, Karolis Kiniulis, Paulius Čilinskas