Virš Naujamiesčio pakyla jo įkvėptas „Uptown Park“

2020 m. balandžio 30 d.

Admin Structum.

admin@estructum.lt

Vizualizacijos: „Do Architects“ ir „AKG group“

Nuotr. Laimonas Ciūnys

Pavadinimas: verslo centras „Uptown Park“

Užsakovas: UAB „Vilbra“

ADRESAS: Švitrigailos g. 13, Vilnius

Pastato architektas: Remigijus Bimba ir UAB „Architektūros kūrybinė grupė“

Interjero architektai: UAB „Do Architects“ – G.T.Gylytė, V.Babij, G.Nevulytė, M.Mileikytė

Statinio statybos valdytojas ir techninės priežiūros vykdytojas: UAB „Keista“

Bendras plotas: 12 500 kv. m

Energinė klasė: A+

Aukštų skaičius: 5 a. ir 2 a. po žeme

Automobilių vietų skaičius: 301

Pradėtas: 2018 m.

Baigtas: 2020 m.

Investicijos: 22 mln. Eurų

Vilniaus Naujamiesčio rajonas yra unikalus: taisyklingas jo gatvių tinklas, skirtingos architektūrinės epochos pastatų perimetrinis išdėstymas sukuria mažus, atskirus daugiafunkcius kvartalus. Jie taisyklingų formų, bet skirtingo aukščio, lyg „iškarpyti“ iš viršaus. Visi pastatai apjuosę savo saugomus vidinius kiemus ir tarsi priaugę prie žemės. Šioje sostinės dalyje plevenanti jauki šeimyninė namų atmosfera traukia investuotojus ir naujakurius.

Švitrigailos gatvėje iškilusio naujo verslo centro „Uptown Park“ architektūrinę koncepciją jo autoriams padiktavo šio kvartalo gatvių ir pastatų urbanistinė sistema. Kaip teigė UAB „Architektūros kūrybinė grupė“ direktorius architektas Remigijus Bimba, visuose sostinės Naujamiesčio kiemuose, kiekviename kvartale galima rasti dešimtmečius juose gyvenančių senbuvių, užsukti į nuo seno išlikusias skirtingas manufaktūros dirbtuves, aplankyti naujakurius, įsikūrusius renovuotuose gamybiniuose pastatuose, žvilgtelėti į kepyklas, siuvyklas, garažus ir dar daug ką, kas urbanizuotuose rajonuose gyvenančiam miestiečiui atrodo neįprastai. „Kiekvienas Naujamiesčio kiemas yra savitas, kiekviename gali rasti skirtingą pasaulį su savo tvarka, kvapais ir spalvomis“, – sako architektas.

Jau du dešimtmečius Naujamiestyje įsikūrusios ir ne pirmą verslo centrą čia valdančios objekto užsakovės UAB „Vilbra“ direktorius Vygantas Brajis sako, kad nedvejojant buvo pasirinkta investuoti į dar vieną pastatą šioje gerai pažįstamoje sostinės dalyje, o pasiektas optimalus rezultatas tenkina investuotojus. Tarp pagrindinių naujojo verslo centro privalumų įmonės vadovas mini erdvius naujojo pastato aukštus, kurių vieno plotas siekia net 2 700 kv. m, ir įžvalgius patalpų suplanavimo sprendimus, kurie leidžia lanksčiai bei patogiai planuoti jaukius biurus ir ergonomiškas darbo erdves. Po pastatu įrengta dviejų aukštų požeminė 300 vietų automobilių stovėjimo aikštelė, iš kurios patogu liftu pakilti iki savo biuro, taip pat yra dviračių saugykla.

Saugomo paveldo aplinka Naujamiesčio kvartaluose lėmė, jog naujasis pastatas yra penkių aukštų. „Toks pastatas tenkina verslo ir įmonių darbuotojų poreikius, o perimetrinis sklypo užstatymas, „neišsišokanti“ pastato forma, šviesus jo fasadas ir žalia vidinio kiemo erdvė itin dera prie Naujamiesčio dvasios, – mano V. Brajis. – Naujamiestyje statomiems naujiems pastatams keliama daug paveldosauginių reikalavimų, bet verta nepabūgus iššūkių čia realizuoti sumanymus.“

Verslas tokias investicijas vertina – „Uptown Park“ pastatas išnuomotas dar jo statybos pradžioje: baigus pastato vidaus apdailos darbus į naują biurą, kurio interjeras dabar įrengiamas, įsikels pirmasis Lietuvos vienaragis – internetinė naudotų drabužių mainų ir prekybos platforma „Vinted“. Taip pat šiame verslo centre įsikurs JAV kapitalo IT bendrovė „Bentley Systems“.

Pastato tūris suderintas su aplinka

Švitrigailos gatvės 13 numeriu pažymėtas naujasis verslo centras „Uptown Park“ – tai pastatas kvartalas, kurio perimetras apjuosia gretimas gatves. Kaip ir visi Naujamiesčio kvartalai, jis turi vidinį kiemą. Naujojo pastato tūris yra vizualiai pakeltas, tarsi sklendžiantis virš gatvių, ir ne saugo, o atveria ryšį su viduje esančia kiemo erdve – ne tik vizualiai, bet ir funkciškai. Į pastato kiemą galima patekti nuo Švitrigailos ir Naugarduko gatvių sankryžos bei atkuriamos istorinės Amatų gatvės.

Kaip pasakoja architektas R. Bimba, nelengvas iššūkis buvo parinkti naujojo pastato mastelį. „Aplinkinės gatvės labai spalvingos – įvairūs pastatų tūriai, laikotarpiai ir medžiagiškumas. Tad buvo svarbu naujojo pastato tūrio proporciją suderinti su Naugarduko gatvės septintojo dešimtmečio gamyklinių pastatų matmenimis ir Švitrigailos gatvėje išlikusiais tarpukario medinukais bei mūriniais 3–4 aukštų pastatais“, – sako jis.

Šviesus pastato rūbas – jo fasadas – sukurtas į visumą sudėjus jį supančių namų mastelį ir jų langų ritmiką. Jame atsispindi Naujamiesčio esmė – ritmas, dydis, spalva ir šviesa. Fasadų medžiaga pasirinkta kaip alternatyva skirtingų laikotarpių gretimų pastatų medžiagiškumui – greta dominuoja medis, geltonų plytų mūras ir silikatinės plytos. Stiklinis fasadas su varstomais langais užtikrina natūralią dienos šviesą darbo vietose. Vidinio kiemo fasado konstrukcija tokia pat, kaip išorinio, tad visose pastato patalpose užtikrintas natūralus apšvietimas per langus.

„Uptown Park“ matomas atvažiuojant iš pietvakarinės miesto dalies, nuo oro uosto ir nuo miesto centro pakilus ant Tauro kalno. Nuo jo pėsčiomis galima pasiekti Senamiestį.

Dalis verslo cento pastato vidaus struktūros architektūrinių sprendimų buvo priimti užsakovui pageidaujant. Pasak architekto, buvo orientuojamasi į smulkius nuomininkus. „Tokių biurų išdėstymui yra efektyvus perimetras su galerijomis į vidinį kiemą. Atsiranda nuomojamo ploto lankstumas. Todėl nuo pat pradžių buvo kuriama tokia planinė koncepcija“, – sako R. Bimba. Jis pripažįsta, kad norėjosi dar labiau suskaidyti pastato tūrį skirtingų gatvių išklotinėse, bet šio sumanymo teko atsisakyti, nes jis mažino pastato plotą ir užsakovo lūkesčius jį eksploatuoti. Todėl buvo nuspręsta dėmesį skirti fasadų ritmikai ir grafiniam masteliui.

A+ energinės klasės pastatas užtikrins geras darbo sąlygas ir mažas eksploatacines sąnaudas visus metus. Kaip sakė architektas, derinant techninius ir estetinius iššūkius, netradicinio sprendimo reikėjo pastato vėdinimo sistemai. Didelių centralizuotų agregatų įrengimo ant stogo teko atsisakyti išlaikant tūrio estetiką, nes pastatas iškilo saugomo paveldo Vilniaus dalyje. Tad nuspręsta įrengti decentralizuotą pastato aukštų vėdinimą. Ta įranga, kurios nebuvo galima atsisakyti, sumontuota ant pastato stogo, bet uždengta dekoratyvinėmis pergolėmis, o tai estetine prasme pagyvino stogo plokštumą.

Kad gatvės gyvenimas neliktų už durų

„Uptown Park“ bendrųjų erdvių ir „Vinted“ biuro interjerą, pastato prieigas, vidinį kiemelį bei Švitrigailos ir Naugarduko gatvių atkarpą projektuojanti DO ARCHITECTS komanda, tęsdama pastato architektų, studijos AKG, persiliejančių erdvių idėją, sumanė visas projekto dalis susieti taip, kad žali gatvės sprendiniai tarsi įsilietų į pirmąjį pastato aukštą ir miesto gatvės gyvenimas neliktų už durų.

Kaip sako architektė Gilma Teodora Gylytė, norėjosi, kad į pastatą pakliūtų kuo daugiau šviesos ir viduje jaustųsi ryšys ir su gatve, ir su vidiniu kiemeliu. Per didžiulius vitrininius pirmojo aukšto langus darbuotojai, būdami erdviame pirmojo aukšto vestibiulyje ir kitų aukštų biuruose, matys vidun besiveržiančią žalumą ir gatvės gyvenimą. Iš pastato vidinio kiemelio pro stiklo terasas bus galima žvilgtelėti į kolegas biuruose. O iš lauko pro gatvės sprendinius bus matomas gyvastingas holas.

Pastato, kuriame įsikurs „Vinted“, „Bentley“, „Vilbra“ ir „Caffeine“, pirmajame aukšte prie pagrindinio įėjimo įrengtas didelio ploto vestibiulis aukštomis lubomis atlieka daug funkcijų ir truputį primena bibliotekos stilių. Apdailai pasirinktos natūralios medžiagos – daug medžio ir betono. Vestibiulyje daug erdvės. Iš jo patenkama į dvi šviesias ir erdvias laiptines. Interjero detalės ir baldai įkvėpti Naujamiesčio:  bus visko – ir inovatyvių sprendimų, modernių medžiagų, šiuolaikiškumo, ir „pagyvenusių“ jaukių namų stiliaus, kad užėjusieji į biurų pastatą jaustųsi jaukiai ir norėtų čia likti.

Vidiniame pastato kieme DO ARCHITECTS architektai pasiūlė jaukią medinę terasą, juosiančią vidinį pastato perimetrą, pagyvintą vazonuose vešinčiais įvairiais augalais, ir centre žaliuojančią pievelę, kurioje galima prisėsti piknikauti. Taip pat suprojektuotos terasos su šildytuvais, atgręžtos į gatves su suoliukais ir želdynais.

Dar praėjusį rudenį rengiant Naujamiesčio urbanistinę analizę paaiškėjo, kad Naugarduko gatvė gali tapti centrine viešąją viso Naujamiesčio erdve, papildyti trūkstamų žalių viešųįų erdvių poreikį. Šia įžvalga užsakovas “Vilbra” patikėjo ir kartu su DO ARCHITECTS pasiūlė Švitrigailos ir Naugarduko gatvės sprendinius. Suprojektuota ir jau įrengta plati pėsčiųjų alėja, dviračių takai, apšvietimas, dviračių stovai. Važiuojamąją dalį nuo pėsčiųjų alėjos užstos medžiai ir krūmai, integruotos suoliukų ir terasų salos. Architektų komanda sukūrė jaukias poilsio salas gatvės šurmulyje ir mato šią gatvę gyvą, bruzdančią, pilną pėsčiųjų ir dviračių, suoliukus užsėstus žmonių, gyvenančių miestietišką gyvenimą.

Projektas sutampa ir su Vilniaus miesto savivaldybės planais per pora metų atkurti istorinę Vilniaus Amatų gatvę ir įrengti miesto parką. Bus įrengtos poilsio, sporto ir bendruomenės renginių erdvės, parko tipo paviljonas, pieva, kalvelės, vaikų žaidimo aikštelė. Jau surengtas šio projekto pristatymas. Pradėjus nuo „Uptown Park“, Naugarduko gatvė per pora metų pasikeis neatpažįstamai.

Patirtis užtikrino sklandų darbą

Nuo verslo centro „Uptown Park“ statybos pradžios buvo keliami aukšti reikalavimai rangos darbų kokybei ir jų atlikimo terminams, taip pat nuo pasiruošimo statyboms proceso pradžios iki atskirų darbų įvykdymo didelis dėmesys skirtas kokybiškoms naudojamoms medžiagoms bei gaminiams, itin akcentuota darbų vykdymo kultūra ir sauga. Šių reikalavimų įgyvendinimą sėkmingai koordinavo statinio statybos valdytoja ir techninės priežiūros vykdytoja UAB „Keista“.

Objekto apimtis nuo pat statybos pradžios kėlė iššūkius sėkmingam darbų organizavimui. Požeminė „Uptown Park“ pastato dalis užėmė visą sklypo plotą, tad vienas iš pirmųjų svarbių konstrukcinių statybos sprendinių buvo pastato 7 m gylio požeminės dalies atraminių sienų įrengimas visu sklypo perimetru, neįkeliant „kojos“ į kaimyninius sklypus. Kaip pasakojo statybų valdytojos ir statinio statybos techninės priežiūros vykdytojos UAB „Keista“ projektų vadovė Skirmantė Giedrytė, buvo atsisakyta standartinio inkarų įrengimo ir atraminiai pastato poliai išramstyti metalinėmis konstrukcijomis sklypo viduje.

Darbų planavimą taip pat sunkino objekto vieta: juk darbus teko organizuoti prie vienos judriausių Vilniaus  centre – Švitrigailos gatvių. Per visą statybos laikotarpį objekte dirbo daugiau kaip 50 rangovų įmonių, o statybos aikštelėje vienu metu dirbdavo iki 200 darbininkų. Taip pat teko koreguoti darbų vykdymo planus ir, žinoma, imtis skubių priemonių dėl pasaulinės pandemijos ir karantino paskelbimo šalyje.

Sėkmingai suvaldyti statybos procesus ir vykdyti užsakovo įsipareigojimus nuomininkams, besikeičiant sprendimams bei išorės aplinkybėms, bendrovei „Keista“ padėjo didelė šios statybų valdytojos patirtis įgyvendinant ne vieną didelį projektą.

Statybos valdytojos nuomone, labai svarbu statybos darbams pasiruošti iš anksto. Stiklinio daugiau kaip 20 m aukščio fasado montavimo darbus labai paspartino dar prieš statybos pradžią priimtas sprendimas fasado segmentus surinkti gamykloje, o objekte juos montuoti pakėlus bokštiniu kranu – pastatas kilo sparčiai ir vilniečiai gana greitai išvydo galutinį pastato išorės vaizdą.

Tačiau ne visus statybos procesus buvo galimybė numatyti iš anksto. Statybai jau vykstant, nuomininko pageidavimu esamose pastato konstrukcijose teko išpjauti 5 m skersmens angas ir sujungti 1-4 aukštus, įrengiant erdvią vidinę plieno konstrukcijų laiptinę. Sėkmingai įveikti iššūkius ir įgyvendinti šiuos sprendinius padėjo įmonės „Keista“ patirtis užtikrinant kokybišką analogiškos laiptinės įrengimą MO muziejuje.

Patalpų įrengimui nuomininkai pateikė interjero projektus, kuriuos realizuojant, visus sprendinius teko derinti ne tik vizualinio  įgyvendinimo, bet ir kainos ir kokybės atžvilgiu. Prie interjero projektų buvo derinami ir inžinerinių komunikacijų projektai.

Visas „Uptown Park“ statybos procesas vyko sklandžiai, nes buvo atliktas didelis pasiruošimo darbas dar prieš statybos leidimo gavimą ir iki pirmųjų ekskavatorių įvažiavimo į teritoriją, o statybose darbų metu atsiradusius nenumatytus uždavinius sprendė didelę inžinerinę patirtį turinti UAB „Keista“ specialistų komanda.

Fasadų profiliai atitinka dizaino ir šilumos reikalavimus

Projekte „Uptown Park“ panaudoti kompanijos „Reynaers“ nestandartiniai elementinių fasadų (EF) profiliai, sukurti „CW86Hi“ sistemos pagrindu. Pastato architektai sukūrė unikalų dizainą: aliuminio ir stiklo fasadas papuoštas didelėmis vertikaliomis dekoratyvinėmis apdailos detalėmis, o horizontaliai naudotos „struktūrinės“ siūlės. Stiklo paketų briaunos neuždengtos stiklajuostėmis ir stiklo vaizdas yra vientisesnis. Pritaikant fasado profilius, teko atsižvelgti į +/- 12 mm galimą perdangos įlinkį, taip pat ir į neįprastą horizontalią +/- 5 mm galimą deformaciją. Tarp elementų buvo naudojamos „burbulinio“ tipo tarpinės. Viską įvertinus, buvo pasirinkta „Reynaers“ sistema „CW86Hi“. Panaudoti matomi vidiniai horizontalūs profiliai yra tik 50 mm storio. Įrengtas fasadas atitinka ne tik vizualinius, bet ir šilumos reikalavimus: pasiekta Ucw=0,78 šiluminė vertė. Visus sisteminius mazgus, sujungimus, tvirtinimus sukūrė „Reynaers“ elementinių fasadų skyriaus inžinieriai.

Pagaminti įstiklinti fasado blokai buvo gana dideli: jų pasitaikė net 2750 x 4658 mm dydžio. Tai net 13 kv. m ploto išorinės sienos fasado elementai, kurie iš gamyklos buvo atgabenti į statybos aikštelę. Daugumos jų stiklo paketai svėrė per 200 kg. „Reynaers“ veikloje tai įprasti svoriai ir dydžiai, nes ji projektuoja bei tiekia ne tik standartines, bet ir specialiai pritaikytas aukščiausios kokybės sistemas. „Langų sistemos – tai technologija, kurios esminė šilumos dalis yra profilių izoliavimas, įklijuojami ir užspaudžiami izoliaciniai barjerai. „Reynaers“ vienintelis Europoje suteikia 10 metų garantiją savo produkcijai. Tai liudija kasmet atnaujinamas tarptautinis draudimo polisas. Įmonė konsultuoja langų gamintojus ir statybų proceso dalyvius, kaip tinkamai projektuoti, gaminti ir montuoti aliuminio ir stiklo konstrukcijas“, – sako UAB „Reynaers Aluminium“ vadovas Linas Kėvelaitis.

Stogo sprendimai, taupantys energiją

„Uptown Park“ statybos projekte dalyvavo UAB „Mida LT“, įeinanti į korporacijos TECHNONICOL sudėtį bei gaminanti hidroizoliacines ir šiltinimo medžiagas stogo dangos sluoksniams įrengti, taip pat pamatų ir įgilintų konstrukcijų hidroizoliavimui.

Verslo centro pastato ir automobilių stovėjimo aikštelės stogams įrengti buvo panaudotos kokybiškos medžiagos ir modernūs sprendimai, kurie padeda mažinti energijos sąnaudas. Pastato 3 200 kv. m ploto stogui uždengti panaudota MIDA TECHNOELAST PV S4s danga ir MIDA TECHNOELAST PV S4b su baltos spalvos pabarstu. Po pastatu įrengtos dviejų aukštų automobilių stovėjimo aikštelės eksploatuojamas 3 000 kv. m stogas įrengtas panaudojant du sluoksnius TECHNOELAST PV S4s dangos.

Šios aukščiausios kokybės TECHNONICOL medžiagos naudojamos įrengti viršutiniams ir apatiniams stogo dangos sluoksniams. Gaminiai pasižymi didesniu atsparumu nusidėvėjimui, naudojami kaip patikima ir ilgalaikė medžiaga pastatų, rūsių ir kitų konstrukcijų hidroizoliavimui.

Kaip teigia UAB „Mida LT“ techninio palaikymo vadovas Aleksėjus Lisovskis, balta spalva atspindi saulės šviesą, todėl stogas ir pastato patalpos ne taip stipriai įkaista, jose sumažėja vėsinimui panaudojamos energijos poreikis. Dangos MIDA TECHNOELAST PV S4b paviršius padengtas stambiagrūdžiais mineraliniais pabarstais (skalūnu), apsaugančiais bituminį sluoksnį nuo ultravioletinių spindulių poveikio. Baltos spalvos pabarstas atspindi iki 75 proc. saulės energijos. Uždengus stogą juoda danga, pastatai kenčia nuo kaitros, kurią gausiai sugeria juodas stogas. Kaitriomis dienomis stogai taip įkaitinami saulės, kad ant jų įrengti kondicionieriai dirba nesustodami ir visą parą ryte ryja elektrą, didindami pastatų savininkų išlaidas energijai.

Kaip sako A. Lisovskis, prieš dešimt metų stogo danga su baltos spalvos pabarstu dar buvo pasirenkama retai. Bet jau penkerius pastaruosius metus modernių pastatų statytojai pirmenybę teikia būtent stogų su baltu pabarstu sprendimams, mažinantiems išlaidas vėsinimo įrangos energijai. Be to, dėl aukštų šviesos atspindžio rodiklių sumažėja ir ardomasis ultravioletinių spindulių poveikis viršutiniam stogo dangos sluoksniui, o tai pailgina visos stogo sistemos eksploatavimo laiką.

Pažangiausios sistemos, užtikrinant energinį efektyvumą

UAB AIRCS, įrengusi oro kondicionavimo ir vėdinimo sistemas „Uptown Park“, panaudojo pasaulyje gerai žinomų rinkos lyderių gaminamą produkciją.

Oro kondicionavimo sistemai verslo centre AIRCS specialistai parinko įmonės „LG Electronics“ įrangą, užtikrinančią komfortišką mikroklimatą darbuotojams bei garantuojančią mažiausias sąskaitas už suvartotą energiją. Įdiegta trivamzdė oro kondicionavimo sistema su šilumos atgavimo funkcija. Toks sprendimas leis jos naudotojui turėti pageidaujamą mikroklimatą kiekvienoje patalpoje individualiai, o tai labai aktualu pereinamojo sezono metu ar netikėtai subjurus orams – naudotojas visada galės mėgautis vėsa karštą vasaros dieną arba šiluma – esant darganai ar atvėsus orams.

Visų sistemų bendra instaliuota šalčio galia pastate siekia 1,1 MW.

„Uptown Park“ pastatui vėdinti pasirinkti Europoje gerai žinomo gamintojo „Komfovent“ aukšto efektyvumo vėdinimo įrenginiai su rotaciniais rekuperatoriais. Šis gamintojas sėkmingai konkuruoja su garsiausiais Europos prekių ženklais tiek kokybės, tiek energinių rodiklių prasme.

Užsakovo tikslas buvo maksimalus komfortas, t. y. pageidaujama temperatūra turi būti pasiekta naudotojui nejaučiant oro srautų ir didelių temperatūros svyravimų, bei minimalus skleidžiamas sistemos triukšmas. Tai buvo įgyvendinta pasitelkus novatoriškiausius sprendimus ir unikalią „LG Electronics“ valdymo sistemą, kuri valdo tiek oro kondicionavimo, tiek ir šildymo sistemų darbą. Įdiegus šią sistemą, kiekvienam vartotojui šaltuoju periodu suteikiama galimybė pasirinkti, kokiu būdu bus šildomos jo patalpos – naudojant šilumos siurblius ar centralizuotus šilumos tiekimo tinklus, t.y. naudotojas pasirenka, kas šildo patalpas – oro kondicionierius ar radiatorius. Tai atliekama vos keliais valdymo pultelio mygtukų paspaudimais, bet pastato naudotojui užtikrinamas nepriekaištingas komfortas ir lankstus sistemos valdymas.

„Didelis dėmesys skirtas pastato energiniam efektyvumui. Dėl to buvo pasirinkti gamintojo „LG Electronics“ gaminiai, užtikrinantys komfortišką mikroklimatą, – sako AIRCS vadovas Andrius Germanovič. – Pagal energinius rodiklius tai yra rinkos lyderis. Šis gamintojas suteikia itin kvalifikuotą techninį palaikymą bei ilgesnius nei kiti gamintojai garantinius įsipareigojimus, todėl užsakovas gali būti garantuotas gavęs kokybiškiausią sprendimą.“

AIRCS vadovo teigimu, bendrovės tikslas – kiekviename projekte drauge su vystytoju rasti optimaliausią sprendimą, kuris atitiktų aukštus kokybės standartus, ir užtikrinti geriausius rezultatus pagal tvarumo, saugumo ir ilgalaikiškumo kriterijus.

Gaisrų prevencijai – patikimiausi „ginklai“

Švitrigailos gatvėje iškilusiame verslo centre FES BALTIC, UAB suprojektavo ir sumontavo automatinę (sprinklerinę) gaisrų gesinimo sistemą ir vidaus priešgaisrinį vandentiekį. Gaisrų gesinimo sistemas projektuojantys specialistai iš anksto, atsižvelgdami į pastato specifiką, parinko optimalius sprendimus, kurie leidžia pasiekti efektyvų rezultatą. „Daugelis dabar diegiamų nestandartinių sistemų yra pagrįstos vandens kiekio išpurškimu į pastato kvadratinį metrą ploto, o mūsų tikslas šiame objekte buvo – maksimaliai optimizuoti gesinimo sistemą, t. y. suprojektuoti ir įrengti ją kuo mažesnėmis vandens sąnaudomis“, – sako bendrovės vadovas Arnoldas Juzėnas.

Šiame pastate AGGS suprojektuota ir įrengta vadovaujantis LST EN 12845 standarto reikalavimais, o visi sistemos komponentai yra sertifikuoti notifikuotos laboratorijos VdS, LPSB, FM arba UL ir turi tai patvirtinantį sertifikatą bei CE ženklinimą.

Įrengiant gaisro gesinimo sistemą, buvo naudojamos žinomiausių pasaulio gamintojų medžiagos bei įranga. Gaisro gesinimo sistema įrengta iš plieninių cinkuotų vamzdžių, kuriems sujungti nebuvo naudojami suvirinimo dujomis ar elektros lanku darbai – naudota vadinamoji „koplingavimo“ sistema, tad darbas buvo saugus ir švarus, nesusidarė nuodingų dūmų ar neatsirado šalutinių medžiagų vamzdžiuose. Tokiu būdu sistema lengvai ir greitai montuojama bei yra patikima.

Gaisro gesinimo sistemos prietaisai kiekviename „Uptown Park“ aukšte buvo parinkti ir išdėstyti atsižvelgiant į pastato interjero dizainerių ir nuomininkų sumanymus. Panaudoti įvairaus dizaino ir spalvų purkštukai, gaisro gesinimo skydai.

Apdailos darbai: visada svarbiausia kokybė

Didelė dalis pastato apdailos darbų naujajame verslo centre Naugarduko gatvėje patikėta įmonei „Vilkeda“. Bendrovė atliko 3–4 aukštų gipsinių pertvarų ir gipsinių lubų įrengimo darbus, taip pat atliko atsakingus glaistymo, dažymo ir plytelių klijavimo darbus, kuriems reikia užtikrinti aukštą kokybę.

Bendrovės direktorius Andrius Dabriega pabrėžia, kad objekte buvo keliami tik aukščiausios kokybės reikalavimai, jis džiaugiasi, kad darbus pavyko atlikti laiku ir kaip visada kokybiškai. Nors didelė dalis darbų buvo standartiniai ir įprasti šiai įmonei, bet, pasak vadovo, didžiausias iššūkis, dalyvaujant kiekviename projekte, yra kokybė, kuri apdailos darbų įmonei visada yra svarbiausia kaip jos vizitinė kortelė.

Įmonės specialistai montuodami naudojo kokybiškas ir patikimas Vokietijos gamintojo „Knauf“ gipso kartono sistemos plokštes ir medžiagas. Gipso kartono plokštės ne tik padeda išlyginti paviršius, puikiai izoliuoja garsą, bet ir stabdo žemų dažnių triukšmą bei gerina sienų priešgaisrines savybes.

Tam tikrose pastato vietose, kur buvo keliami aukštesni reikalavimai dėl garso izoliacijos, teko priimti technologine prasme netradicinius sprendimus užduotims įvykdyti, bet su šiais iššūkiais įmonė puikiai susidorojo.

A.Dabriega džiaugiasi, kad jauna ir ambicinga jo vadovaujama komanda puikiai suvaldė darbo procesus objekte, dėl pandemijos dirbdami nelengvomis sąlygomis – su apsauginiais respiratoriais ir lateksinėmis pirštinėmis, o galutiniu rezultatu užsakovas liko patenkintas. „Didžioji dalis mūsų įgyvendinamų projektų yra sudėtingi, nes darbus reikia atlikti per trumpą laiką ir itin kokybiškai“, – sako pašnekovas.

Gyvybinga ir šilta erdvė

UAB „Eurokeramika“ naujajam verslo centrui pasiūlė Italijos gamintojo „Armonie Ceramiche“ akmens masės plyteles „Briccola Nocciola“. Šios tikroviškai atrodančios medžio imitacijos plytelės Lietuvos interjeruose jau pamėgtos: puikus tradicinės ir modernios medžiagos derinys viename suteikia erdvei gyvybingumo ir šilumos.

Klasikinis dizainas ir aukščiausia kokybė

Verslo centro „Uptown Park“ interjerui pasirinkti neblėstančio populiarumo JUNG gaminiai: baltos spalvos klasikinė LS990 serija. Šį JUNG jungiklių bei kištukinių lizdų pasirinkimą lėmė aukščiausia gaminių kokybė, ilgas eksploatavimo laikas ir patrauklus dizainas. Kokybiškų medžiagų, griežtų linijų jungiklių serija LS990 nepraranda populiarumo jau daugiau nei 50 metų – tai jungiklių dizaino klasika.

„Klasikinės serijos baltos spalvos LS990 modelio jungikliai ir elektros lizdai simbolizuoja ir modernumą, ir laikui atsparų dizainą, vientisai išbaigia interjero spalvinius sprendimus“, – sako Raimundas Skurdenis, jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ vadovas.

Klasikinės serijos jungiklis puikiai dera bet kokioje aplinkoje. Šio modelio JUNG jungikliai yra užkariavę rinką dėl savo klasikinių formų, patvarumo ir kokybės. Jų kukli elegancija puikiai dera daugelyje interjerų, didelis jų funkcijų spektras leidžia įgyvendinti sudėtingas architektūrines ir technines idėjas.

Šiuo metu statybų sektoriuje daug dėmesio skiriama ne tik gaminio išvaizdai, bet ir medžiagoms, iš kurių pagaminti atskiri prietaisai. Interjere naudojami jungikliai turi būti ne tik gražūs, bet ir patvarūs.

Svarbu, kad JUNG prietaisai, net ir ilgai naudojami, nepraranda nei prekinės, nei funkcinės vertės. Itin aukštos kokybės, tvirtas ir negelstantis kompozitinis plastikas, iš kurio pagaminti jungikliai, yra nedužus ir praktiškai nesibraižantis. Tad įrenginiai gali atlaikyti intensyvų naudojimą.

JUNG jungikliai atitinka skirtingose pasaulio šalyse galiojančius techninius standartus. Visa JUNG kompanijos produkcija turi aukštą kokybę ir kilmę įrodantį „Made in Germany“ sertifikatą.

Įgyvendino atsakingas užduotis

UAB „Mosta“ buvo atsakinga už verslo centro konstrukcijų darbus: įrengė monolitines konstrukcijas, atliko mūro darbus.

Viena svarbiausių ir atsakingiausių administracinio pastato įrengimo dalių – vidaus ir lauko elektrotechnikos sistemos bei silpnų srovių inžinerinių sistemų projektavimas ir montavimas – buvo patikėta 24 metų darbo patirtį įvairių paskirčių objektuose sukaupusiai įmonei „Jėgos linija“. Bendrovės specialistai įgyvendino užsakovo užduotis: įrengė jėgos tinklus pastato funkcionalumui, apšvietimą bei kitas elektrotechnikos ir silpnų srovių sistemas.

UAB „Omnistata“ objekte atliko požeminės automobilių aikštelės grindų įrengimo darbus. Prieš atliekant betonavimo darbus, formuojant reikiamus nuolydžius, buvo įrengti ir sutankinti pagrindai. Grindų betonavimo darbai buvo vykdomi keliais etapais, per parą buvo įrengiamas apie 1 000 kv. m plotas. Armavimas atliktas naudojant plieninę fibrą, o galutinis paviršiaus sustiprinimas – naudojant barstomus kietiklius. Darbus vykdė ilgus metus įmonėje dirbantys profesionalai, todėl viskas atlikta sklandžiai ir laiku.

https://structum.lt/wp-content/uploads/2020/08/fete-piramide.jpg

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Būk pirmas!