„Workland Quadrum“ – darbo erdvė, įkvėpta Islandijos dangaus


Objektas: „Workland Quadrum“

Užsakovas: UAB „Workland Lithuania“

Architektai: studija „Noarchitects“

BALDAI: ERGOLAIN

Plotas: apie 1600 m2

Įgyvendinta: 2019 m.

Šviesus, išgrynintas, neblaškantis dėmesio, bet stebinantis netikėtais sprendimais. Toks yra bendradarbystės erdvės „Workland Quadrum“ interjeras, kurio ramumą ir neutralumą atsveria ryškiaspalviai, įdomesnių formų baldai, neoninės kompozicijos ar geometrinių raštų danga išklotos grindys bendrose erdvėse. Visa tai vos čia įžengusius darbuotojus turėtų nuteikti pakiliai, o pietų ar kavos pertraukos metu prablaškyti ir padėti pailsėti nuo minčių apie darbą.

„Komplekse „Workland“ biurų erdvės yra tarsi meno mėgėjų klubas, kuriame sienos alsuoja gyvybingu modernaus meno kūriniu, o už kampo naudotoją pasitinka netikėtas baldų spalvų derinys“, – taip „Workland“ interjerą pristato patys jo kūrėjai – architektūros studija „Noarchitects“.

Šiuolaikiškas interjeras: ryškus, drąsus, inovatyvus

Šiame interjere netrūksta nei bendrų, nei privačių erdvių, kuriose galima ramiai pakalbėti telefonu arba padirbėti vienumoje, kai užduočiai reikia itin susikaupti.

„Workland Quadrum“ interjero kūrėja, „Noarchitects“ partnerė ir architektė Ulė Grinevičiūtė atskleidžia, kad dirbant su šiuo projektu labiausiai norėjosi bendroje standartizuotoje verslo centro aplinkoje išskirti šiuolaikišką „Workland“ bendradarbystės erdvę – ryškią, drąsią, inovatyvią.

Ryškūs akcentai buvo parinkti ir todėl, kad verslo centro „Quadrum“ teritorija yra gana pilka, architektūra neutrali, santūri, pritaikyta dideliam žmonių srautui.

„Norėjome išskirti „Workland“ spalvomis, įlieti čia gyvybės. Didžiąją dalį „Workland“ patalpų sudaro darbo kabinetai, kurių estetika rami, netrukdanti darbui. Kaip kontrastą bendroje verslo centro poilsio zonoje norėjome pridėti spalvų, meno, ryškių formų baldų, šviesos kompozicijų“, – paaiškina U. Grinevičiūtė.

Pasirodo, parinkti ryškią „Workland interjero spalvinę gamą architektus įkvėpė ir atšiaurioji Islandija. „Vienas iš „Noarchitects“ partnerių lankėsi Islandijoje, kuri garsėja šiaurės pašvaistėmis. Spalvinė „Workland“ interjero gama buvo įkvėpta svajingo Islandijos dangaus“, – pasakoja architektė.

BIM sprendiniai padėjo išvengti klaidų

Užsakovai buvo maloniai nustebinti architektų darbo rezultato. „Su „Workland“ dirbame prie kelių objektų. Visuomet ieškome akcentų ir stengiamės stebinti, pristatydami naujas koncepcijas. Pamatę „Quadrum“ interjerą, užsakovai juokavo, kad jis primena amerikietišką serialą „Miami Vice“, – prisimena U. Grinevičiūtė.

Dauguma „Workland“ interjero detalių buvo gaminamos individualiai: pradedant specialiai šiam verslo centrui sukurtų apvalių priimamojo baldų bei darbo baldų linija, baigiant ypač patalpas pagyvinusiomis neoninėmis kompozicijomis ar neįprasta vaivorykštės spalvų metalo virtuvės apdaila.

Visi baldai buvo projektuojami pasitelkiant BIM baldų modeliavimo būdą, kuris leido detaliai iki mažiausių elementų nurodyti sprendinius ir taip padėjo išvengti daugybės klaidų.

Renkantis baldus ir apdailos medžiagas, ypatingas dėmesys skirtas jų kokybei. Siekta, kad visos medžiagos būtų atsparios dėvėjimui, ilgalaikės ir nesudėtingai prižiūrimos. Ypač daug dėmesio kreipta į austinės kiliminės dangos kokybę, kuri, pasak architektės, yra labai svarbi tokio tipo objektuose.

Lengvai transformuojamos erdvės leidžia keisti patalpų funkcijas

„Workland“ biurų centrus Lietuvoje valdančios bendrovės vadovė Laura Panovienė sako, kad įrengiant patalpas ir kuriant jų interjerą užsakovas įsiklauso į architektų nuomonę ir priima jų drąsius sprendimus: „Siekiame turėti išskirtinius ir patogius biurų centrus. Svarbu yra kasdieninio naudojimo patogumas, patalpų išdėstymas, kad esant poreikiui galima būtų keisti patalpų funkcijas, pavyzdžiui, kad poilsio zona būtų lengvai transformuojama į renginių erdvę, o biurų darbo vietas galėtume išdėstyti keliais būdais.“

Lietuvoje šiuo metu veikia 6 „Workland“ biurų centrai – po tris Vilniuje ir Kaune. Visose Baltijos šalyse tokių centrų yra 11. Jiems įkurdinti pasirenkami žinomi pastatai centrinėse miestų dalyse. Kaip sakė L. Panovienė, palyginti naujas visiškai aptarnaujamų privačių biurų ir bendradarbystės erdvių konceptas sparčiai populiarėja dėl kelių priežasčių: dirbant tokiose erdvėse galima naudotis patogiais ir stilingais biurais į juos neinvestuojant, nebūtinas ilgalaikis nuomos įsipareigojimas. Biurų centrai orientuojasi į įmones, kuriose dirba nuo 2 iki 15 darbuotojų, tokias biurų patalpas taip pat naudinga rinktis dirbant individualiai.

Išskirtinės baldų formos, daug dėmesio medžiagų derinimui ir spalvoms

„Workland“ erdvę užpildyti baldais buvo patikėta daugiau nei 20 metų baldų srityje dirbančiai įmonei „Ergolain“.

„Sukurti biurą, kuris atitiktų ir „Workland“ klientų interesus, ir pačios kompanijos bei architektų Marko Grinevičiaus ir Ulės Grinevičiūtės sukurtą koncepciją, buvo malonus iššūkis. Dauguma baldų, kitų sprendinių buvo gaminami individualiai. Projekto išpildymas, įgyvendinimas parodo mūsų kompanijos galimybes ir atsidavimą, siekiant individualizuoti kliento poreikius“, – teigia „Ergolain“ vyresnysis pardavimų projektų vadovas Edmundas Kurlinkus, kuris šiame projekte dirbo kartu su vyresniąja projektų vadove Indre Uždaviniene bei projektuotoja Neringa Kasperavičiene.

Interjere naudojami išskirtinių formų baldai, daug dėmesio skiriama pasirinktų medžiagų derinimui, spalvoms. Pavyzdžiui, vis dažniau atvirose darbo erdvėse matomų pokalbio būdelių išpildymas šiame projekte taip pat neeilinis – akį traukia vidinių baldų sprendimai.

Anot E. Kurlinkaus, kuriant šiuolaikinių biurų erdves, reikia atsižvelgti į konkrečios kompanijos veiklą. Be to, darbo erdvė per funkcinius ir estetinius sprendimus turi sumažinti neigiamus didelio darbo tempo bei jį lydinčio streso padarinius. Darbuotojai turi turėti galimybę efektyviai, kūrybingai atlikti savo užduotis ir kartu išvengti perteklinio diskomforto. Todėl, kuriant darbo vietas, būtina atsižvelgti į socialinę ergonomiką, garso suvaldymą ir bendrą funkcionalumą.

„Tuo pasižymi ir „Office 5.0“ biurų koncepcija: lanksti bei dinamiška darbo bei susitikimų erdvė, kurioje dauguma darbuotojų neturi pastovių vietų, o darbo organizavimo procesus prižiūri IT sistemos ir išmaniosios programėlės, kurios gali tapti įrankiu efektyviai valdyti biuro išlaikymo sąnaudas. Ir, žinoma, svarbu tai, kad visi šie kompleksiniai biuro darbo organizavimo ir planavimo sprendimai parenkami pagal konkrečios kompanijos veiklos specifiką bei iškeltus poreikius“, – įžvalgomis dalijasi E. Kurlinkus.

Nuotr. Leonas Garbačauskas


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų