Sakoma, nėra to blogo, kas neišeitų į gera. Būtent tokios nuomonės ir buvome, peržvelgusios temas ir nutarusios, kad bene problemiškiausia ir kartu perspektyviausia teritorija glūdi pačiame šiauriausiame Lietuvos pakraštyje. Mus sudomino teritorijos svarba Biržų miestui ir potenciali galimybė centrinėje miesto dalyje įrengti erdvę gyventojams aptarnauti bei rekreacijai, akcentuojant tiesioginį ryšį su upe, kuris šiuo metu yra nustelbtas nebeeksploatuojamų pramoninių pastatų.
Ruošdamos projektą siekiame sukurti tokį traukos tašką, kuriame norėtų apsilankyti ne tik vietiniai gyventojai, bet ir miesto svečiai. Ši teritorija turėtų virsti miesto dvasią pabrėžiančia vieta, skirta tiek lankytojams, tiek investuotojams, kuriai nereikia daug priežiūros. Globaliame urbanizuotų teritorijų kontekste apstu upių krantų sutvarkymo pavyzdžių, kurie ne tik sukuria gyventojų reikmėms pritaikytas gyvybingas erdves, bet ir atsižvelgia į natūralius upės ciklus ir ekosistemas, netrikdydami jų savaiminės veiklos. Mus įkvėpė vienas pirmųjų darniųjų urbanistų Jaime Lerneris, dar 7 deš. pasipriešinęs Kuritibos miesto Brazilijoje planuotojams, suvokęs, kad jų sprendimai gali visiškai sunaikinti miesto identiteto likučius. Tapatiname šią situaciją su pačiame Biržų centre panašiu istoriniu laikotarpiu pastatytais pramoniniais pastatais, užgožusiais priėjimą prie upės krantinės.
Į projektą žadame įtraukti viešąsias erdves, kurias kurdamos vadovausimės Kevino Lyncho ir kitų žymių miestų planuotojų principais. Stengsimės perprasti vietos svarbą miesto plotmėje, jos ryšius su aplinkinėmis teritorijomis ir paties miesto poreikius šiuolaikiniame kontekste. Norime sukurti pokytį, kuris būtų ne tik matomas, bet ir jaučiamas.