Tikslas – individualus namas su mažu biudžetu


Juk kiekvienas užsakovas nori jaukių ir įperkamų namų. Jeigu biudžetas šiai svajonei įgyvendinti yra įspraustas į griežtus rėmus, architektui reikia būti daugiau nei kūrybiškam. Per garsiausių Europos portalų el. pašto dėžutes persirito patarimų sąrašas, kaip su ribotomis lėšomis sukurti komfortišką gyvenimą.

Mediena

Danijos architektas Sigurdas Larsenas Kopenhagoje pastatė mažą šeimai skirtą namelį už 95 tūkst. svarų sterlingų (apie 107 072 eurų). Norėdamas sutaupyti jis naudojo medieną ir pasirinko šlaitinį stogą. 80 m2 namas yra paprastos stačiakampio formos, dažytos medienos eksterjero, na, o stiklinis fasadas atveria vaizdą į erdvų sodą. Fasado langai gali būti uždengiami.

Pastatas užima didžiausią leistiną plotą, kurį leidžia vietos planavimo taisyklės. Pertvara dalija erdvę į dvi dalis, kurioje yra gyvenamoji erdvė priekyje ir trys vienodo dydžio miegamieji antrojoje dalyje.

Kitaip nei tamsi išorė, ryškūs interjero elementai yra baltos spalvos, o sienų paviršius papildo monochrominės baldų detalės. Mažiau nei 1 500 eurų už 1 m2 Kopenhagoje sunkiai suvokiama suma. Todėl tai vienas pigiausių namų Danijoje.

Kalbėdami apie panašius projektus, turime paminėti ir Jeilio universiteto absolventą Jimas Vlocko, kuris sukūrė prototipą namo, kainuojančio vos 86 300 svarų sterlingų (94 674 eurų). Pagrindine statybine medžiaga pasirinktas kedras. 

Betonas

Architekto José Carloso Nuneso de Oliveiros suprojektuotas betoninis namas Portugalijoje kainuoja 84 000 svarų sterlingų (94 674 eurų). Architektas, norėdama išlaikyti mažą biudžetą, atsisakė perteklinių pertvarų ir vidinių sienų.

Tai standartinis dviejų aukštų namas. Pastato apdaila kuo paprastesnė: išorėje sienos padengtos šviesiai pilka spalva, o interjere apdailos dar mažiau – betonas paliktas kaip interjero dalis.

„Mes norėjome investuoti į pastato energinį efektyvumą, o ne apdailos medžiagas. Natūralios betono sienos užtikrina puikią šilumos izoliaciją“, – sako jis.

Name erdvės išdėstytos taip pat labai paprastai. Devynių metrų laiptai dalija erdves: pirmajame aukšte – valgomasis, bendrasis kambarys, o antrajame laiptai atskiria du mažesnius miegamuosius nuo vieno didžiojo.

Laiptų blokas pritaikomas ir kaip vonios kambario lentynos. Vonios apdailai naudojamas medis – lyg kontrastas akmeniniam betonui. Visame name taip pat įrengtos medinės grindis, o, norėdamas, kad namas neatrodytų pigus, – architektas suprojektavo didelius langus, kurie apima visą namo fasadą.

Plienas

Švedas Tommy Carlssonas, norėdamas įrodyti, kad pigūs namai neturi būti vien tik moduliniai, pastatė namą iš gofruotos geležies ir suteikė jam skulptūrinę išvaizdą, kuri keičiasi, žiūrint iš skirtingų kampų. Iš kiemo pusės namas atrodo lyg pakeltas nuo žemės ir gražiai įkomponuotas į kraštovaizdį.

93 m2 namas išsiskiria rentabilumu, lanksčiu dizainu. Statybos biudžetas siekė 86 300 svarų sterlingų (90 000 eurų). Dviejų aukštų namo apdailai naudotas raudonasis kedras, pasirinktas cinkuoto aliuminio stogas.

Namų šerdis – medinė virtuvė su svetaine, suprojektuotos priešingoje pusėje nuo už išorinės namo sienos esančios judrios gatvės.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų