Unikali dviračių takų infrastruktūra: tarp medžių viršūnių ar vandens


Belgijos mieste, Limburge, įgyvendintas naujas infrastruktūros projektas, pavadintas „Pasivažinėjimas dviračiu tarp medžių“. Architektai apskritą dviračių tako konstrukciją pakėlė į tokį aukštį, nuo kurio atsiveria nuostabūs gamtos draustinio vaizdai.

Šio projekto svarbi dalis yra medžiai, be kurių važiavimas dviračiu naujuoju taku netektų prasmės. Todėl statant naują infrastruktūros objektą visais būdais buvo stengiamasi nepažeisti ir nesunaikinti medžių. Būtent žiedinė tako forma padėjo išsaugoti aplinką.

Statant apskritime buvo pastatytas kranas, kurio pagalba buvo suformuota struktūra. Tokiu būdu žala medžiams ir kitiems augalams buvo minimali. Tačiau kai kurie medžiai turėjo būti iškirsti arba apipjaustyti, kad atsirastų vietos dviračių takui. Iš medienos buvo sukurtos įdomios formos pastogės, kurios pastatytos šalia dviračių tako.

Dviračių tako konstrukciją laiko aukšti, ploni plieno stulpai, kurie įsilieja į aplinką. Stulpai išsklaidyti po teritoriją ir vieną nuo kito skiria maždaug 2-3 metrai. Taigi važinėjant dviračių tako apatine dalimi tarpai tarp stulpų ir gamtos spalvų įvairovė dviratininkus panardina į natūralų pasaulį. Taigi nors vaizdas iš viršuje esančių takų yra puikus, tačiau estetinė patirtis ne ką menkesnė ir būnant apatiniame dviračių tako lygyje.

Tai iš tiesų unikalus projektas, tačiau nėra vienintelis tokio pobūdžio. Limburge 2016 metais buvo suprojektuotas dviračių takas tarp vandens. Važiuojant šiuo maršrutu dviratininkams nereikia dėvėti ypatingos aprangos. Žmogui važiuojant per tvenkinį įrengtu dviračių taku vanduo išlieka akių lygyje iš abiejų pusių.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų