Upė, Miestas, Debesys ir Toliai 


Vilniaus TV bokšte – net ketverios įkurtuvės. Antrojo bokšto rekonstrukcijos etapo pirmoji dalis įveikta: atidaryti prašmatnūs apartamentai, konferencijų salė ir bistro baras labai simboliniais – žvilgsnio trajektoriją čia apibūdinančiais pavadinimais. Nekantraujame sužinoti, kaip bus pavadinta netrukus 160 m aukštyje pradedama įrengti naujoji apžvalgos aikštelė stiklinėmis grindimis.   

„Antrasis bokšto rekonstrukcijos etapas padalytas į dvi dalis. Per pirmąją dalį 67 aukšte įrengtas ir atidarytas baras „Toliai“, 68 aukšte – apartamentai ir konferencijų salė „Debesys“, 69 aukšte – suremontuotos techninės patalpos. Kitaip tariant, atnaujinta daugiau kaip 700 kv. m vidinių erdvių. Antroji rekonstrukcijos dalis užtruks iki metų pabaigos. Planuojama rekonstruoti restoraną „Paukščių takas“ 66 aukšte ir 65 aukštą – dar beveik 900 kv. m vidinių erdvių. Taigi, per antrąjį rekonstrukcijos etapą bus rekonstruota iš viso apie 1600 kv. m patalpų. Jau planuojami tolesni rekonstrukcijos etapai – TV bokšto pirmųjų aukštų ir bokšto aplinkos tvarkymo darbai“, – vardija Margarita Akelaitytė, Lietuvos radijo ir televizijos centro projektų vadovė, atsakinga už Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos projektą. 

Bistro baras „Toliai“ TV bokšto viršutinėje taurėje, 67 aukšte, lankytojams atvertas balandį. Šiame aukšte taip pat įrengta ekrano zona privatiems renginiams ir edukacinėms programoms. Prie palangių sijų (struktūrinių žiedų) galima prisėsti taip pat patogiai kaip ir prie baro. Priešais barą įrengti laiptai, jais bus galima nusileisti į restoraną „Paukščių takas“, tačiau kol jame vyksta darbai, laiptai yra uždengti. 67 aukšte taip pat veikia 2023-iaisiais atverta lauko terasa, čia galima išbandyti aukščio pramogą – pasivaikščioti TV bokšto taurės atbraila. Visas 67 aukštas yra atviro plano struktūros, palikta erdvės judėti aplink bokšto kamieną.  

68 aukšte, be konferencijų salės „Debesys“, įrengti du dviviečiai apartamentai – „Upė“ ir „Miestas“. M. Akelaitytės teigimu, apartamentuose yra išskirtinių interjero sprendinių: specialiai pagamintos spintos pritaikytos prie banguojančių sienų, o lovoms išrinkta apskrita forma, be to, įdiegta automatizuota apšvietimo, užuolaidų ir kt. valdymo sistema, panaudotos tvarios natūralios medžiagos, tarp jų teraco (it. terrazzo) plytelės.  

67 ir 68 aukštai lankytojams atverti pirmą kartą per visą TV bokšto istoriją. Anksčiau čia buvo techninės paskirties patalpos, tačiau jos jau kurį laiką stovėjo tuščios, po fasado remonto darbų nebebuvo nė pertvarų. Dabar abiejų aukštų patalpų planas pakeistas kardinaliai.  

Įveiktas ir dar vienas iššūkis – atnaujintos visos TV bokšto inžinerinės sistemos. Neseniai pradėjo veikti modernizuotas liftas, pritaikytas naudoti gaisro atveju. Šiais metais planuojama pradėti ir antro lifto naujinimo darbus.   

Šiuo metu rekonstrukcijos darbai sutelkti į restoraną „Paukščių takas“ 66 aukšte. Jau keičiami langai, bus plečiama besisukanti platforma ir sumontuota nauja virtuvės technologinė įranga, suteiksianti galimybę lankytojams pasiūlyti išskirtinį restorano valgiaraštį. Restoraną papuoš žinomo Lietuvos menininko kūrinys. Langus planuojama keisti ir 65 aukšte, be vidaus darbų, bus čia remontuojama ir aikštelė po taure.  

„Tokios aikštelės 160 m aukštyje nerasite visoje Lietuvoje – jos grindys bus stiklinės!“ – atskleidžia sumanymą Vilniaus TV bokšto rekonstrukcijos projekto vadovė M. Akelaitytė. 

Moderni mozaikinio betono grindų danga  

Vienas ryškesnių naujojo TV bokšto bistro baro interjero akcentų – bendrosiose erdvėse įrengta „Mapei“ cementinių liejamųjų grindų sistema „Ultratop Terrazzo Effect“. Šią sistemą tiekė UAB „Velve M.S.T.“ – išskirtinis „Mapei“ statybinės chemijos atstovas Lietuvoje. 

Naudojant dekoratyvinio betono liejamųjų grindų sistemą „Mapei Ultratop“ įrengta mozaikinio betono efekto („Ultratop Terrazzo Effect“) grindų sistema pagal architektų suformuotą užduotį. Mozaikinio (teraco) betono grindims architektai pasirinko baltos spalvos mišinio „Ultratop White“ ir stambesnės frakcijos balto bei rusvo natūralaus akmens užpildų kombinaciją, puikiai derančią su kitomis interjero detalėmis ir baldais.  

Siekiant stambesnės frakcijos užpildais sukurti vientisą raštą, „Ultratop“ sistemoje naudotas specialus epoksidinis rišiklis, užtikrinantis užpildų akmenukų struktūros vientisumą tiek dangą liejant, tiek eksploatuojant. Rišiklio naudojimas – unikali „Ultratop Terrazzo Effect“ grindų sistemos technologinė savybė. 

Liejimo proceso pabaigoje dangos paviršius buvo padengtas specialiais apsauginiais sluoksniais, kad taptų itin atsparus vandeniui, nešvarumams, dėmėms ir supaprastėtų tokios dangos valymas bei kasdienė priežiūra.  

Didžioji dalis „Mapei“ grindų sistemose naudojamų produktų yra ekologiški ir nekenksmingi aplinkai, tai patvirtina ypač vertinga dokumentacija – EPD (angl. Environmental Product Declarations). Šios produktų poveikio aplinkai deklaracijos grįstos produktų gyvavimo ciklo įvertinimu, apimančiu informaciją apie produkto ar paslaugos poveikį aplinkai. Toks sertifikavimas ypač aktualus šiais tvarios statybos laikais, kai į projektus vis dažniau įtraukiama sąlyga atitikti LEED V4 ir BREEAM reikalavimus. 

UAB „Velve M.S.T.“ specialistai yra pasirengę konsultuoti projektuotojus, rangovus ir užsakovus visais klausimais, susijusiais su MAPEI statybinių sistemų parinkimu ir panaudojimo galimybėmis. 

 

Norimas komfortas vieno mygtuko paspaudimu  

TV bokšto 67 ir 68 aukštuose įdiegta sistema JUNG HOME – novatoriškas automatizavimo sprendinys, išmaniai sujungiantis technologijas, dizainą bei energijos vartojimo efektyvumą.  

Ši vieninga sistema leidžia ne tik valdyti apšvietimą, stebėti buitinių prietaisų energijos sąnaudas, kontroliuoti patalpų klimatą, bet ir kurti įvairius scenarijus: įrenginiai veikia tik tada, kai reikia, ir būtent taip, kaip pageidaujama. Tokiu būdu taupoma energija ir mažinamas vidaus patalpų sukuriamas anglies pėdsakas. 

„Išmanesnių namų sistema JUNG HOME gali nustatytu laiku atitraukti ar užtraukti žaliuzes, sureguliuoti temperatūrą iki komfortiško lygio, palengva sustiprinti ar susilpninti apšvietimą. Ji taip pat taupo elektros energiją: kai patalpa nenaudojama, šviesa automatiškai pritemdoma arba išjungiama, o termostatas pereina į energiją taupantį režimą. Išmanieji JUNG HOME SCHUKO® kištukiniai lizdai ne tik matuoja energijos suvartojimą, bet ir suteikia galimybę per nuotolį išjungti budėjimo režimu veikiančių prietaisų maitinimą ir taip dar labiau sumažinti energijos suvartojimą“, – JUNG HOME privalumus vardija jungiklių ir protingų namų sistemų centro „JUNG Vilnius“ direktorius Raimundas Skurdenis.  

Vienas didžiausių JUNG HOME sistemos pranašumų – jos paprastai suderinamos su esamomis 230 V elektros instaliacijomis, todėl nereikia atlikti didelio masto elektros instaliacijos permontavimo darbų, ardyti sienų – pakanka senuosius jungiklius, kištukinius lizdus ir kitus komponentus pakeisti JUNG HOME analogais. Dėl to ši sistema tinkama ne tik naujoms, bet ir renovuojamoms ar rekonstruojamoms patalpoms. 

Visi jungikliai, kištukiniai lizdai, termostatai ir kiti JUNG HOME įrenginiai į sistemą sujungiami naudojant belaidę „Bluetooth® Mesh“ technologiją. Įrenginių ryšys visiškai užšifruotas, jų tarpusavio sąveikos ir scenarijai nustatomi JUNG HOME programėle išmaniajame telefone ar vienu jungiklio mygtuko paspaudimu.  

JUNG HOME komponentai yra lengvai priderinamų spalvų, tad juos galima harmoningai integruoti į kiek-vieną interjerą. Vadinasi, nereikia daryti dizaino kompromisų – patalpos gali būti ir išmanesnės, ir gražios. Būtent toks rezultatas ir pasiektas TV bokšte: jo lankytojai gali gėrėtis nepriekaištingais vaizdais, o darbuotojai, užuot sukę ratus po įstiklintą erdvę, – vieno mygtuko paspaudimu arba telefonu paprastai valdyti apšvietimą, temperatūrą, vėdinimą, žaliuzes, užuolaidas ir užtikrinti visišką komfortą. 

 

 

Esamus TV bokšto liftus komercinio-visuomeninio statinio poreikiams pritaikė jų gamintojas „Schindler“: pakeitė duris į priešgaisrines, atnaujino kabinų apdailą ir įrengė ekranus per visą kabinos sieną. 

Viena iš prabangiausių naujųjų TV bokšto apartamentų detalių – išskirtiniai „Antoniolupi AGO85“ praustuvai, stebinantys ne tik neįprasta išlieta forma, bet ir dizaino galimybėmis – galima rinktis iš skirtingų „Antoniolupi“ spalvų ir tekstūrų. 

Objektas: Vilniaus TV bokšto antrasis rekonstrukcijos etapas, Karoliniškės, Vilnius 

Užsakovas: Lietuvos radijo ir televizijos centras („Telecentras“) 

Generalinis rangovas: UAB „Infes“ 

Architektai: UAB „Plazma“, architektas Rytis Mikulionis 

Dano Ruginio („Telecentro“ archyvo) nuotraukos 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Atidaromas pirmasis Tvarumo centras Lietuvoje

VILNIUS TECH Tvarumo centras – pirmasis šalyje universiteto įsteigtas centras, kurio tikslas – jungti edukaciją, mokslą, verslą. Laboratorijos moksliniams tyrimams…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų