„Marina Nida“ projektas Nidoje. Vizualizacija.

Uždegta žalia šviesa daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ statyboms 


Nidos centre planuojamo daugiafunkcio viešbučio komplekso „Marina Nida“ projektavimo darbai pasiekė finišo tiesiąją – projektui išduotas statybos leidimas. Tikimasi, kad anksčiau gyvenvietės centre buvusi gamybinė teritorija taps kurorto traukos centru su paslaugų, restoranų ir poilsio erdvėmis, pėsčiųjų promenada bei sutvarkyta senąja Nidos prieplauka.

 Skaičiuojama, kad investicijos į „Marina Nida“ kompleksą ir šalia esančios miesto infrastruktūros atnaujinimą sieks apie 35 mln. eurų. Projektą plėtoja UAB „Marina Nida“ ir „Kenova“ įmonių grupei priklausanti įmonė „KNV10“. 

„Marina Nida“ projektas Nidoje. Vizualizacija.

Pasak pastarosios bendrovės atstovo Norberto Faktorovičiaus, planuoti tokio masto objektą Nidos centre, UNESCO saugomoje teritorijoje, buvo didžiulis iššūkis. Rengiant ir derinant projektą kartu su projektavimo įmone „Kančo studija“ buvo suburta didelė specialistų komanda: architektai, urbanistai, kultūros paveldo, kraštovaizdžio ekspertai, teisininkai. Viso proceso metu buvo atliktos net kelios didelės apimties ekspertizės. 

„Rengdami projektą, beveik trejus metus glaudžiai bendradarbiavome su suinteresuotomis institucijomis: Neringos savivaldybe, Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija, Kultūros paveldo departamentu ir kitomis. Kiekviena detalė, nuo statinių tūrių, formų iki fasadų spalvinių sprendimų buvo kruopščiai derinama, kol radom visiems priimtinus sprendimus. Džiaugiamės ir esame labai dėkingi, kad bendromis jėgomis pavyko suplanuoti ir suderinti projektą, kuris įsilies į autentišką Nidos architektūrą ir tuo pačiu pakels miesto bei taip Lietuvoje vertinamo kurorto kokybę į dar aukštesnį lygmenį“, – pasakoja N. Faktorovičius. 

„Marina Nida“ projektas Nidoje. Vizualizacija.

„Marina Nida“ viešbučio komplekse bus beveik 50 viešbučio kambarių ir apartamentų, pritaikytų trumpalaikiam ir ilgalaikiam poilsiui. Apartamentų plotai – nuo 35 iki 150 kv. metrų. Čia taip pat suplanuotas prekybos pasažas, sujungsiantis miesto centrą su mariomis – pirmuose aukštuose įsikurs daugiau nei 2000 kv. metrų užimsiantys restoranai, kavinės, kepyklėlės, parduotuvėlės, taip pat įvairios medicinos, sveikatingumo ir kitas paslaugas teikiančios įstaigos. 

Šalia komplekso plėtotojai nuosavomis lėšomis įsipareigojo įrengti gatvės atkarpą ir viešą skverą, kuriame bus erdvė, skirta viešiems renginiams, poilsiui, meno lauko ekspozicijoms. Čia planuojama organizuoti įvairius koncertus ir susibūrimus, palaikyti Neringos miesto tradicijas kultūros ir išskirtinių meno renginių organizavime.  

„Marina Nida“ projektas Nidoje. Vizualizacija.

Beveik po visu kompleksu yra suplanuota viešbučio požeminė stovėjimo aikštelė su aptarnavimo, dviračių saugojimo, elektromobilių įkrovimo vietomis ir kitomis patalpomis. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų