Nekantriai laukiamas Dubajaus Ateities muziejus bus atidarytas vasario 22 d. Šią naujieną ketvirtadienį paskelbė Dubajaus viceprezidentas ir vadovas šeichas Mohammedas bin Rashidas.
Atskleisdamas paleidimo datą socialiniame tinkle „Twitter“, šeichas Mohammedas gyrė įspūdingą statinį kaip „gražiausią pastatą pasaulyje“.
Jis sakė, kad iškilmingas Dubajaus miesto centro atidarymas bus „išskirtinių metų“ Emyratams dalis.
Muziejus jau seniai buvo giriamas kaip architektūros stebuklas ir jau pelnė pasaulinį pripažinimą.
Liepos mėnesį žurnalo „National Geographic“ sudarytame sąraše jis buvo pavadintas vienu iš 14 gražiausių planetos muziejų.
Kiti akį traukiantys muziejai buvo Šanchajaus astronomijos muziejus Kinijoje, Nacionalinis afroamerikiečių istorijos ir kultūros muziejus JAV sostinėje Vašingtone ir Gugenheimo Bilbao muziejus Ispanijoje.
Įspūdingas orientyras Dubajuje buvo giriamas už savo akinantį dizainą ir pažangiausias technologines naujoves.
30 000 kvadratinių metrų ploto septynių aukštų pastatas yra 77 metrų aukščio.
Didžiulėje erdvėje bus tyrimų centras su laboratorijomis ir klasėmis, taip pat erdvė muziejaus lankytojams susipažinti su naujomis technologijomis.
Nerūdijančio plieno fasadas, kuris tęsiasi daugiau nei 17 000 kvadratinių metrų, apšviestas 14 000 m arabiškos kaligrafijos, kurią sukūrė Emyratų menininkas Mattar bin Lahej.
Su muziejumi jungiasi du tiltai. Pirmasis tęsiasi iki Jumeirah Emirates Towers, kurio ilgis yra 69 m, o antrasis – 212 m – jungia jį su Emirates Towers metro stotimi.
Fasadą sudaro 1024 plokštės, pagamintos vien robotų, pirmą kartą Viduriniuose Rytuose. Pasak pareigūnų, kiekvieną plokštę sudaro keturi sluoksniai, kurių kiekvienas yra sukurtas 16 žingsnių.
Dubajaus ateities muziejus bus maitinamas 4000 megavatų saulės energijos, kurią pagamins prie pastato prijungta stotis.
Muziejų supančiame parke yra 80 augalų rūšių ir įrengta pažangiausia išmanioji ir automatinė drėkinimo sistema.
Futuristinis muziejus yra sukurtas kaip išradingumo inkubatorius, pritraukiantis ryškiausius išradėjus ir verslininkus bei atveriantis langą į ateitį plačiajai visuomenei.
Jame bus pristatytos pažangios technologijos, kurios formuosis visuomenę ateinančius dešimtmečius, įskaitant virtualią ir papildytą realybę, didelių duomenų analizę, dirbtinį intelektą ir žmogaus bei mašinos sąveiką.