Dideliems ar sudėtingiems pastatams, kuriuose dėl funkcijos kolonos erdvėje yra kliuvinys, o standartiniai konstrukciniai elementai tampa per masyvūs, tenka ieškoti inovatyvių sprendimų. Parametrinis modeliavimas leidžia tiksliai apskaičiuoti tenkančias apkrovas ir sudaryti reikiamų konstrukcijų „žemėlapį“, kuriam unifikuoti gelžbetonio gaminiai tiesiog nebetinka. „VikingDome“ siūlo tris laikančiąsias sistemas tiems, kas ieško technologiškai pažangių ir ekonomiškų konstruktyvinių sprendinių nuo modeliavimo iki realizavimo.
ORTZ erdvinė laikančioji sistema
Ši konstrukcinė sistema susideda iš dviejų pagrindinių elementų: sferinio mazgo (jungties) ir apvalaus profilio strypo (spyrio). Pilnaviduris mazgas gaminamas iš konstrukcinio plieno, formuojant rutulio formą su individualiai pagal tam tikrą kampą gaminamais sriegiais spyriui tvirtinti. Spyriai – konstrukciniai vamzdžiai, kurių galuose yra atitinkami sriegiai. Ši dviejų krypčių sriegių sistema leidžia sumažinti montavimo operacijų skaičių ir akivaizdžiai pagreitina montavimo darbus. Su sistema ORTZ statybų metu galima sureguliuoti mikrojungtis ir keisti konstrukcijų ilgį. Visa tai užtikrina tikslumą ir konstrukcijos stabilumą. Unikalus dalykas tas, kad fiziškai ar mechaniškai pažeistus gaminius galima pakeisti neardant visos konstrukcijos jau eksploatuojant statinį.
Sporto arenose, prekybos centruose, lėktuvų ir kitos technikos angaruose, industrinių ir pramoninių paviljonų statyboje kolonos tampa kliuviniu. Tuomet dažniausiai konstruktoriai apskaičiuoja ir pasiūlo atitinkamo aukščio ir medžiagų santvaras, kurių pačių masė verčia stiprinti visas kitas konstrukcijas, įskaitant ir pamatus. Tai, žinoma, nėra ekonomiška. Na, o ORTZ laikančioji konstrukcinė sistema tinka perdengti net iki 300 m tarpatramiams, turi didelį atsparumą apkrovoms, tačiau pati nėra didelio svorio ir neatrodys masyviai, nes sukurs ažūrinį konstrukcinių spyrių tinklą. Kadangi tinka perdengti įvairių formų statiniams, tai leidžia atsiriboti nuo standartinių angarų ar sandėliavimo pastatų formų ir kurti ne tik funkciją atitinkantį, bet ir estetišką objektą. Taip pat naudojant sistemą ORTZ galima daug greičiau realizuoti objektą: „VikingDome“ atstovai teigia, kad „per vieną mėnesį montuojant šios sistemos gaminius galima uždengti net tiki 2 500 m² ploto“.
SLO vienasluoksnė karkaso sistema
Kita „VikingDome“ pristatoma konstrukcija SLO, arba kitaip vienasluoksnė laikančioji sistema, skirta didelės apimties stiklo fasadams, stogams ir stoglangiams. Šios konstrukcijos tokios plonos, kad vizualiai pasislepia už stiklo sandūrų. Tai leidžia estetiškai išspręsti didelių tarpatramių turinčias konstrukcijas nesumažinant natūralios dienos šviesos.
SLO vienasluoksnė sistema susideda iš dviejų pagrindinių komponentų: cilindro formos mazgo ir stačiakampio profilio spyrio. Cilindrinis mazgas gaminamas iš pilnavidurio konstrukcinio plieno su individualaus kampo sriegiais spyriui tvirtinti, kurio abiejuose galuose yra sriegiai. Ši dviejų krypčių sriegio sistema suteikia panašių pranašumų kaip ir anksčiau aprašytoji sistema ORTZ. Tačiau yra ir esminių skirtumų. SLO sistema skirta konstrukcijoms laisvai formuoti vienu sluoksniu ir dažniausiai naudojama kartu su itin sunkiais trikampiais stiklo paketais. Taip pat SLO laikančioji sistema yra nedidelio savojo svorio, todėl patogi sandėliuoti ir transportuoti.
T-STAR universali sistema
Ši sistema gali būti naudojama kaip vienasluoksnė arba transformuojama į erdvinę struktūrą. Dėl šios savybės laikančioji T-STAR sistema gali būti pritaikoma beveik visų tipų kupolams, didelio gabarito stoglangiams ir inžineriniams, rekreaciniams statiniams realizuoti.
Žvaigždės formos mazgas jungiamas varžtais su karkaso elementais spyriais. Spyriai gali būti įvairaus profilio, pasak „VikingDome“ atstovų, populiariausias T formos profilis, tačiau pats karkasas gali būti ir U, C ar H / HEB profilio. Taip pat šios konstrukcijos universalumas atsiskleidžia, kai karkasą galima rinktis iš didelio spektro medžiagų: plieno, aliuminio, klijuotosios medienos ar net stiklo pluošto. T-STAR pliusas yra galimybė paslėpti šildymui ar apšvietimui reikiamas elektros sistemas karkase nepabloginant apšviestos ir negadinant gaminio estetinio vaizdo. Kadangi konstrukcinės detalės gaminamos iš anksto, montavimo darbai vyksta greitai, kaip ir montuojant kitas „VikingDome“ laikančiąsias sistemas.
Visos trys laikančiųjų konstrukcijų sistemos našiai paskirsto apkrovas, todėl yra itin efektyvios. Tai pasiekiama naudojant stipriausią pradinę formą – trikampį. Trikampiai elementai leidžia efektyviausiai įgyvendinti didelių gabaritų ir laisvų formų projektus, kurie dabar išgyvena renesansą. „VikingDome“ kuria inovatyvias laikančiąsias sistemas išskirtiniams architektūros projektams nuo modeliavimo iki realizavimo.