plaukiojantis viesbutis
Projekto vizual.

Vilniaus centre netrukus prisišvartuos plaukiojantis viešbutis, jo viduje – 23 apartamentai


Į Vilnių atvykę svečiai ar patys sostinės gyventojai jau visai netrukus galės apsistoti išskirtinėje vietoje – pačioje sostinės širdyje, Neries upės krantinėje prisišvartuos plaukiojantis viešbutis (floating hotel – floatel), pro kurio langus atsivers nuostabūs sostinės vaizdai, skelbiama pranešime spaudai.

Naujai duris atversiančio viešbučio svečiams bus siūloma apsistoti 23 šiuolaikiškai įrengtuose studijos tipo apartamentuose. Gyvenamieji kambariai bus įrengti abejuose viešbučio aukštuose, kiekvienas iš jų turės atskirą įėjimą, privatų vonios kambarį, o dalies kambarių vitrininiai langai atvers vaizdą į Nerį.

plaukiojantis viesbutis
Projekto vizual.

Ant viešbučio stogo planuojama įrengti restoraną ir barą, o atvira erdvė bus skirta viešajam naudojimui, tad ja kaip laisvalaikio zona naudotis galės tiek viešbučio svečiai, tiek ir miesto gyventojai. Šiltuoju metų laiku ši erdvė taps puikia sveikos gyvensenos ar sporto, pavyzdžiui, jogos, užsiėmimų vieta.

Pirmasis tokio tipo viešbutis Lietuvoje sezono metu svečius priims pačioje Vilniaus širdyje – kairiajame krante prie Karaliaus Mindaugo tilto, priešais Gedimino pilį ir Katedros aikštę.

Ši lokacija pasirinkta neatsitiktinai – miesto centre esanti vieta nesunkiai pasiekiama tiek automobiliu, tiek ir viešuoju transportu, o sostinės senamiestis bei sutvarkyti žaliuojantys parkai kone ranka pasiekiami.

Ne sezono metu floatelis savo veiklą tęs Žirmūnų rajone esančiame žiemos uoste. Iki šiol šis uostas tėra vos kelių laivų žiemojimo vieta, tad šaltuoju metu veikiantis viešbutis galėtų prisidėti prie uosto atgijimo, pagyvintų rajono kasdienybę, šiai miesto daliai suteiktų naujų atspalvių bei pritrauktų turistų.

plaukiojantis viesbutis
Projekto vizual.

Investuotojų laukia papildomos naudos 

Statistikos departamento duomenimis, į Lietuvą per metus atvyksta apie 1,7 mln. turistų iš viso pasaulio. Augant susidomėjimui sostine, mieste auga ir pramogų, maitinimo bei apgyvendinimo įstaigų, lankytinų objektų poreikis. Nepaisant kasmet duris atveriančių naujų viešbučių, išskirtinių apgyvendinimo vietų sostinėje nėra daug.

Šiandien Neries potencialas Vilniuje nėra pilnai išnaudojamas, tad laivas-viešbutis galėtų tapti upės atgaivinimo pradžios projektu, išskirtine vieta, kurioje turistai turėtų galimybę pažinti Vilnių kitaip, o vietiniai atrastų jaukų kampelį poilsiui neišvykdami iš miesto.

plaukiojantis viesbutis
Projekto vizual.

Kaip pastebi floatelio projektą Vilniuje finansuojančios „InRento“ platformos vadovas Gustas Germanavičius, didžiuosiuose pasaulio miestuose itin populiarios floatelio tipo apgyvendinimo įstaigos labai patrauklios ne tik turistams, bet ir finansuotojams, mat gali generuoti aukštą grąžą.

„Jeigu žiūrėtume į teikiamas naudas vystytojams ir investuotojams, tokie projektai yra labai rentabilūs, nes floatelius galima pastatyti vietovėse, kuriose žemės pirkimas arba nuoma būtų labai brangus arba žemės pasiūlos iš viso nėra.

Atsižvelgiant į tai, grąža, kurią investuotojai gali generuoti iš nuomos, yra kur kas didesnė nei grąža, kurią generuotų bet kokie viešbučiai ar NT statiniai aplinkinėse vietovėse. Jei žiūrėtume iš kultūrinės pusės, tai puikus būdas padidinti miesto patrauklumą turistams ir suteikti galimybę patirti unikalias patirtis”, – dalijasi G. Germanavičius.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Sostinės centre užbaigti 2 daugiabučiai

Centrinėje sostinės dalyje esantis Šnipiškių rajonas, kuriame telkiasi didieji sostinės verslai ir neseniai duris atvėrė ramybe alsuojantis Vilniaus japoniškas sodas,…

Has photos

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų