Vilniaus televizijos bokšte atvertos naujos erdvės


Valstybės valdomas Lietuvos radijo ir televizijos centras (Telecentras) baigė dalį Vilniaus televizijos bokšto rekonstrukcijos, čia atvertos naujos erdvės, kainavusios 5,35 mln. eurų.

Į bokšto viršutinės taurės rekonstrukciją per trejus metus Telecentras jau investavo 8,34 mln. eurų.

„Iki šiol Vilniaus televizijos bokštas vis dar dvelkė tokia sovietine era. Šiandien žymime dieną, kai jis persitvarko“, – per atidarymo renginį antradienį sakė Vilniaus vicemeras Andrius Grigonis.

Iki šių metų pabaigos už 4,1 mln. eurų bus rekonstruotas „Paukščių tako“ restoranas ir po juo esantis aukštas, o už likusius maždaug 2,6 mln. eurų 2025 metais planuojama atnaujinti požeminę galeriją ir pirmąjį aukštą, sutvarkyti teritoriją, antradienį pranešė įmonė.

„TV bokšto viršutinėje taurėje atvėrus naujas erdves, rekonstrukcijos darbai bus tęsiami toliau – jie persikels į „Paukščių tako“ restoraną, o po restoranu esančiame aukšte numatoma atverti dar vieną originalios konstrukcijos atvirą apžvalgos aikštelę “, – renginyje sakė Telecentro vadovas Remigijus Šeris.

„Pabaigus bokšto rekonstrukciją, jis pritrauks dar daugiau lankytojų ir miesto svečių. Tokį tikslą ir keliame įmonei“, – sakė susisiekimo ministras Marius Skuodis.

Anot jo, 2023 metais čia apsilankė apie 150 tūkst. svečių, o po rekonstrukcijos jų turėtų būti ir daugiau.

67–ame bokšto aukšte antradienį atidarytas bistro-baras „Toliai“, o aukšte virš jo – posėdžių salė „Debesys“ su poilsio kambariais, skirta nedideliems renginiams, susitikimams bei jų poilsiui. Taip pat įrengtas greitaeigis liftas.

Vilniaus televizijos bokštas yra aukščiausias Lietuvos pastatas, įtrauktas į Kultūros paveldo registrą. 326 metrų aukščio  bokštas pastatytas 1980 metais.

BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų