Vilniuje pradėtas tvarkyti į kultūros paveldą įtrauktas Kazbėjų tiltas


Vilniaus savivaldybė pradeda Kazbėjų tilto per Vokės upę rekonstrukciją. Tikimasi, kad remonto darbai užtruks iki kitų metų pradžios ir vėl bus leidžiamas automobilių, dviračių ir pėsčiųjų eismas, kuris nuo 2018 metų buvo apribotas dėl tilto avarinės būklės.

Remonto metu planuojama pakeisti Kazbėjų tilto konstrukciniai elementai – plieninė kniedyta perdanga, susidedanti iš skersinių, išilginių ir įstrižinių sijų, važiuojamosios dalies metalinės sijos, perdangos. Bus restauruota ir briaunuota arkinė santvara (laikančioji konstrukcija). Paveldosauginiu aspektu vertingosios statinio savybės bus išsaugotos.

Po remonto Kazbėjų tiltu galės vykti dvipusis eismas su eismo pirmenybe atvykstantiems iš V. A. Graičiūno gatvės, transporto priemonių svoris bus ribojamas iki 5 tonų, o aukštis – iki 3 metrų.

Tiltą remontuoja įmonė „YIT Lietuva“. Remonto darbai atsieis apie 1,124 mln. Eur. Darbai finansuojami Vilniaus miesto savivaldybės biudžeto ir Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšomis.

36 m ilgio tiltas per Vokės upę pastatytas tarpukario pabaigoje, praėjusio amžiaus 4-ame dešimtmetyje. Po Antrojo pasaulinio karo jis remontuotas, tačiau išvaizdos nekeitė – konstrukciją iki šiol sudaro medinė važiuojamoji dalis, monolitinės krantinių atramos ir dvi plieninės kniedytos erdvinės sijos. Laikui bėgant, Kazbėjų tiltas buvo smarkiai paveiktas korozijos, dalis metalinių konstrukcijų sutrupėjo, tiltas prarado patvarumą, todėl 2018-aisiais dėl žmonių saugumo nuspręsta juo drausti eismą. 2018-aisiais tiltas buvo įregistruotas ir Kultūros vertybių registre kaip pavienis kultūros paveldo objektas.

Senosios tilto konstrukcijos išsaugotos Panerių bendruomenės iniciatyva. Dėl itin didelio nusidėvėjimo iš pradžių planuota senąjį tiltą griauti ir vietoje jo įrengti naują, tačiau, pasitarus su bendruomene, nuspręsta remontuoti dabartinį.

Dėl tilto rekonstrukcijos bus įrengtas laikinas pėsčiųjų tiltas ir takas.

Numatoma sutvarkyti ir kelią iki Kazbėjų tilto – Senojo Gardino plentą nuo V. A. Graičiūno g. iki Kazbėjų tilto ir Kazbėjų gatvę. Šiuo metu pristatomi projektiniai pasiūlymai. Su jais galite susipažinti čia.

 

Sauliaus Žiūros nuotr.

 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų