„Do Architects“ vizual.

Vilniuje rudenį turėtų prasidėti „Do Architects“ projektuoto „stock-office“ objekto statybos


Nekilnojamojo turto plėtros bendrovė „Optimalus progresas“, veikianti su prekės ženklu „Bolds Property Partners“, imasi antrojo ir trečiojo daugiafunkcių patalpų su prekybiniais sandėliais ir biurais (angl. „stock-office“) plėtros etapų greta Ukmergės g. ir Vilniaus vakarinio aplinkkelio sankirtos, adresu Mykolo Lietuvio g. 6B.

Šiam etapui vystyti suplanuotos investicijos siekia 6,5 mln. Eur.

Architektūriniai sprendimais kurs vientisą miestelio viziją

Pagal architektų biuro „Do Architects“ rengtą projektą bus statomi vieno aukšto tūriai su antresole – jie kurs vientiso ir vieningo perimetrinio užstatymo tipo kvartalą. Pastatai nuo jau esamų skirsis architektūrinėmis detalėmis – tūriu, skirtingu aukštingumu, medžiagiškumu. Dvišlaičiai stogai apibrėš kiekvieno segmento ribas bei suteiks architektūrinės dinamikos. Pastatų medžiagiškumu siekiama ieškoti subtilios dermės su aplinka, todėl pasirinktos natūralios medžiagos, tokios kaip medis, metalas, tinklas.

Siekiant kurti jaukią aplinką čia dirbantiems ir apsilankantiems, automobilių stovėjimo aikštelėse planuojami želdynų intarpai su žolinių ir krūminių augalų mišiniu bei medžiais. Teritorijoje numatyti apželdinimo sprendiniai darniai pratęs pirmojo etapo apželdinimo sprendinius.

„Do Architects“ vizual.

Teritorijoje numatoma pėsčiųjų takų tinklas, kuris sukurs jungtis su miesto gatvių pėsčiųjų trasomis bei tarp projektuojamų pastatų. Transporto patekimas į vystomą teritoriją ir iš jos numatomas rytinėje pusėje, S. Neries g., bei per M. Lietuvio g. 6 sklypą – suplanuota įrengti dviejų eismo juostų asfalto dangų eismo jungtis.

„Bolds Property Partners“ vystomo projekto investicijos į pirmąjį prekybinį pastatą Ukmergės ir Mykolo Lietuvio gatvių sankryžoje siekė 6 mln. Eur. Pirmuoju etapu čia buvo išvystyta ir sėkmingai išnuomota 4 000 kv. m.

Statybos prasidės rudenį

„Vietos privalumai ir išskirtinumas šiandieninio ir ateities Vilniaus kontekste – susisiekimas, matomumas, patogumas būti tokių gatvių sankirtoje – argumentai, paskatinę čia pradėti ir tęsti projektą.

Sėkmingai išvystytas pirmasis etapas ir išnuomotos patalpos paskatino ilgai nedelsti ir imtis tolesnės plėtros, kuriant patogią infrastruktūrą tiek verslui, tiek netoliese naujai vystomuose gyvenamuosiuose kvartaluose besikuriantiems gyventojams“, – teigė Paulius Lavrukaitis, „Bolds Property Partners“ partneris.

Planuojama statybas pradėti šių metų rudenį. Jau pradėtas plėsti sklypas prie Mykolo Lietuvio ir Salomėjos Nėries gatvių virs patraukliu, strategiškai patogioje vietoje prekybines įmones sutelksiančiu miesteliu su išskirtine architektūra, modernia infrastruktūra, greitojo įkrovimo elektromobilių stotelėmis, želdynais ir pėsčiųjų takais.

„Do Architects“ vizual.

Antruoju projekto etapu numatyta įrengti elektromobilių greitojo įkrovimo stoteles su kavine bei išskirtinės architektūros beveik 900 kv. m biuro pastatą virš jų, trečiuoju –  daugiafunkcius verslo loftus, pritaikomus prekybai, sandėliavimui ir administracinėms reikmėms. Baigus statybos ir įrengimo darbus rinkai bus pasiūlyta beveik 4 500 kv. m. nuomojamo ploto, o bendra komplekso teritorija apims 2,2 ha.

Projekto nuomai pasitelkta nekilnojamojo turto paslaugų bendrovė „Colliers International Advisors“. Pasak įmonės partnerio Regimanto Kacevičiaus, naujasis projektas užpildys kokybiškų daugiafunkcių patalpų sostinėje trūkumą ir bus orientuotas į įmones, norinčias įsikurti nedidelių prekybinių kompanijų bendruomenėje, strateginėje miesto vietoje, vizualiai patrauklioje aplinkoje su modernia infrastruktūra.

„Patogios, reprezentatyvios patalpos šiuolaikiniam verslui yra ne tik vizitinė kortelė, bet ir svarbus aspektas ieškant darbuotojų. Nors pastaruoju metu šį poreikį sprendžia vienas po kito kylantys „stock-office“ tipo objektai, matome stoką projektų, kurių panaudojimo specifika būtų platesnė, įdomesni architektūriniai sprendimai ir darnesnis jų santykis su aplinkos kontekstu. Būtent į to ieškančius nuomininkus šis projektas ir orientuojamas“, – teigė „Colliers“ atstovas.

„Do Architects“ vizual.

Jau pasirašytas ir pirmasis susitarimas dėl nuomos – kavinių tinklas „Caffeine“ atidarys naujos koncepcijos, skubantiems pritaikytą „drive-in“ tipo kavinę. Šiame etape bus vystoma ir elektromobiliams skirta infrastruktūra – per kelis etapus bus įrengtos aštuonios greitojo elektromobilių įkrovimo stotelės.

„Nors turėjome ne vieną patrauklų pasiūlymą iš tradicinių degalinių operatorių, nusprendėme, kad elektromobilių krovimo stotelės, žvelgiant iš ateities perspektyvos, geriau atlieps modernaus miestelio viziją ir būsimų nuomininkų bei jų klientų poreikius“, – teigė  P. Lavrukaitis.

Trečiuoju etapu planuojamuose daugiafunkciuose verslo loftuose dėl plataus pastatų panaudojimo galimybių, efektyviai apjungiant arba pagal poreikius padalijant erdves, čia galės įsikurti iki dvylikos nuomininkų. Galimybė nuomotis mažesnį (nuo 200 kv. m) plotą, tikimasi, suteiks sąlygas čia kurtis ir smulkesnių prekybos, paslaugų veiklų atstovams.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Lietuva visiems: Žmonės kuria žmonėms

Minint Tarptautinę neįgaliųjų dieną ir žymint trisdešimtmetį pirmojo aplinkos prieinamumo žmonėms reguliuojančio teisės akto Lietuvoje priėmimą (RSN 154-93), LR Seime…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų