vilniaus rajonas

Visuomenininkė A.Adamowicz: džiugina skiriamas vis didesnis dėmesys regionui


Vilniaus rajono savivaldybė yra žiedinė, kurios centras – Vilniaus miesto savivaldybė, o aplink vystomi perspektyviniai seniūnijų centrai, kuriuose ir numatomas reikšmingas urbanizacijos procesas.

Aplinkos patrauklumą savivaldybė numato kurti per rekreacinę infrastruktūrą gamtinio karkaso teritorijose, išskirtinumą – per išsaugojamus kultūros paveldo kompleksus ir daugiafunkcį jų pritaikymą

Vilniaus rajono savivaldybė dalyvauja žurnalo STRUCTUM organizuojamame nacionaliniame architektūros ir urbanistikos konkurse „Išmanusis miestas 9“.

Portalas Structum.lt kalbina konkurse dalyvaujančių miestų žinomus žmones ir šį kartą pristato pokalbį su mokytoja, visuomenininke, kultūros veikėja, gide, renginių vedėja  Anna Adamowicz, kuri visą savo gyvenimą gyvena šioje vietovėje.

Kaip ji pati sako, ši vietovė – jos namai, kuriuose gyveno tėvai, seneliai, proseneliai. A. Adamowicz gyveno vienkiemyje tarp Nemenčinės ir Paberžės, vėliau persikėlė į bažnytkaimį Buivydžius.

„Šias vietoves pažįstu labai gerai, todėl džiaugiuosi, kad pastaraisiais metais itin plėtojamas regioninis turizmas. Nepaisant to, kad Vilniaus miestas pritraukia didžiąją dalį turistų, bet pačiame Vilniaus rajone taip pat yra labai daug įdomių vietovių, prieš dešimtmetį atidarytų muziejų“, – patikina pašnekovė.

vilniaus rajonas

A. Adamowicz pasakoja, kad į Bareikiškės susirenka poetai, žmonės norėdami užsiimti rankdarbiais, pasikultūrinti. Antroji įdomi vieta Maišiagaloje – kunigo Juzefo Obrembskio namukas, kuriame veikia interaktyvus muziejus.

Taip pat atnaujintas Houvaldo dvaras Maišiagaloje, tapęs vietinių ir atvykusių kultūros centru. Glitiškėse dėmesį patraukia Jelenskio dvaras. Vienas iš įdomių projektų, organizuojamas vietinės keramikės – „Vasara su moliu“.

„Vilniaus rajono savivaldybės nuopelnas, kad  buvusios dvarvietės atgimsta ir sulaukia vis daugiau lankytojų dėmesio“, – atkreipia dėmesį pašnekovė ir patikina besidžiaugianti, kad prie Vilnojos ežero, nuostabi pakrantės teritorija – Sudervės paplūdimys – sulauks rekonstrukcijos.

Pasak jos, ne tik pati gamta, bet ir šioje vietovėje esantys objektai – verti dėmesio. Pavyzdžiui, netoliese yra bažnyčia rotundos formos, turinti labai įdomią istoriją, papuošta gražiomis freskomis.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų