statybos nekilnojamasis turtas
BNs nuotr.

Visuomeninių pastatų statybose nuo 2024-ųjų – 50 proc. organinių medžiagų


Siekiant didinti antrinių žaliavų naudojimą ir mažinti statybų atliekas, Vyriausybė ketina įpareigoti visuomeninius pastatus statyti naudojant bent pusę organinių ir medienos medžiagų.

Aplinkos ministerija siūlo, kad skelbiant tokių pastatų projektavimo ir rangos pirkimus, kai jie finansuojami valstybės ir Europos Sąjungos lėšomis, turėtų būti naudojama bent 50 proc. tokių medžiagų.

Nauja tvarka būtų taikoma nuo 2024 metų lapkričio 1 dienos administraciniams, transporto, kultūros, mokslo ir sporto  pastatams, o nuo 2028 metų – visiems naujos statybos visuomeniniams pastatams.

Anot ministerijos, taip norima skatinti tvarią pastatų statybą, žaliųjų pirkimų ir su tuo susijusių inovacijų bei technologinę pažangą statybose.

 

 

Šaltinis: BNS


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

Namai lego principais

Kas sieja prieš 6000 metų nutiestą medinį sweeto taką netoli somerseto Didžiojoje britanijoje, 19 a. Pradžioje darbininkams skirtas mobiliąsias kavinukes…

Has photos

Fasadai, kuriems nėra blogo oro

Vėdinamieji ir jiems giminingi bioklimatiniai fasadai šiuo metu laikomi vienais iš geriausių sprendimų siekiant palaikyti optimalią vidaus temperatūrą ir garso…

Has photos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų