XVI a. pastato metamorfozė: jame įsikurs apartamentai ir komercinės patalpos


Vilniuje, Pilies gatvėje, ruošiamasi rekonstruoti 2 tūkst. kv. metrų ploto XVI amžiaus pastatą. Istorija dvelkiančiame pastate suplanuoti devyni apartamentai ir keturios komercinėms patalpoms skirtos erdvės.

Autentiškų elementų ir modernių sprendimų dermė

Antrajame ir mansardiniuose aukštuose suplanuotų devynių apartamentų plotas svyruos nuo 43 iki 128 kv. metrų, vidutinė vieno kv. metro kaina siekia 3,4 tūkst. eurų. Apartamentai pasižymės tokiais išskirtinumais, kaip du vonios kambariai, vaizdai į raudonus čerpinius Senamiesčio stogus, Gedimino pilies bokštą ar Trijų kryžių kalną. Be to, apartamentuose tiek ant sienų, tiek ir ant lubų išlikusi autentiška tapyba, plytų ir mūro fragmentai – XVI amžiaus architektų, stačiusių namus Mikalojui II Radvilai, palikimas. Patys didžiausi, 128 kv. metrų ploto, apartamentai, pavadinti Radvilų apartamentais, turi ir 10 kv. metrų ploto terasą bei arkinį langą, vienintelį tokį visame pastate. Dar iki projekto įvedimo rinką buvo rezervuoti dveji iš devynių apartamentų.

„XVI amžiaus pradžioje pastatytas pastatas pirmuosius šešiasdešimt metų priklausė Radvilų šeimai. Iš viso per daugiau nei penkis šimtus metų jame gyveno dešimtys istorinių asmenybių, tarp kurių ir poetas Kazys Bradūnas ar legendinis estrados dainininkas Antanas Šabaniauskas. Todėl, planuodami ir įgyvendindami konversijos projektą, siekiame saugoti ir puoselėti pastato istoriją. Sujungę ją su moderniais sprendimais, galime pasiūlyti savo klientams apartamentus, kurių išskirtinumai ir vertė ilgainiui tik dar labiau augs“, – sako projektą vystančios nekilnojamojo turto plėtros bendrovės „Build Me“ bendraįkūrėjas P. Dubickas.

Unikalūs istoriniai elementai apartamentuose bus derinami su šiuolaikiniais technologiniais sprendimais, padedančiais tausoti resursus ir kartu užtikrinančiais komfortišką gyvenimą. Juose bus įrengtos rekuperacijos ir kondicionavimo sistemos. Taip pat – išmani apskaitos sistema, leidžianti optimizuoti šildymą, elektros energijos bei vandens sąnaudas. Be to, pagal poreikį bus galima pritaikyti bei naudoti ir kitus jos elementus: valdymą balsu, virtualų asistentą, nuotolinį apšvietimo, garso, vėdinimo ir kitų funkcijų reguliavimą. Gyventojų privatumą užtikrins įrengta speciali įėjimo į pastatą kontrolės sistema.

Komercinės patalpos vienoje judriausių sostinės gatvių

Pirmajame pastato aukšte bus įrengtos keturios erdvės komercinėms patalpoms. Šių patalpų plotas svyruoja nuo 77 iki 606 kv. metrų, jos pritaikytos skirtingo verslo – kavinių ar restoranų, parduotuvių ir kt. – poreikiams. Kiekviena patalpa turi savo atskirą apskaitą ir vitrininius įėjimus iš Pilies gatvės.

„Vienoje judriausių Vilniaus gatvių esantis pastatas turi gilias verslo tradicijas. Unikali lokacija ir praeityje išskirtinė atmosfera nulėmė tai, kad jį ilgus metus garsino čia įsikūrę verslai. Pavyzdžiui, XX a. pradžioje pastate veikė parduotuvė, vilniečiams siūliusi garsaus austrų skrybėlių fabriko gaminius. Čia taip pat gyveno ir komercines patalpas nuomojosi juvelyras ir laikrodininkas Ipolitas Ruseckas. Šiame laikrodininkų ceche pagaminti laikrodžiai kokybe ir tikslumu nenusileido Vakarų Europos gaminiams. Lietuvos verslas neabejotinai turi, ką pasiūlyti vietos bei užsienio klientams ir dabar, o istorinės patalpos gali būti puiki vieta su jais susitikti“, – sako P. Dubickas.

Investicijos į XVI amžiaus pastato atnaujinimą sieks daugiau kaip 5 mln. eurų. Pastato rekonstrukciją numatoma užbaigti 2021 m. pirmąjį ketvirtį.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų