Ypatingas projektas kvies pažinti Trakus iš naujo


Trakų miesto krantinė – ypatinga vieta, kur istorinė atmosfera susipina su kasdieniais miesto ritmais, o ežero ramybė puikiai dera su kultūros gyvybingumu. Ši erdvė atrodo lyg atvira galerija, kurioje kiekvienas elementas turi savo vietą ir istoriją. Vilniaus Gedimino technikos universiteto studentės Deimantė Karaliūtė ir Miglė Pakarskaitė krantinėje mato ne tik architektūrinę praeitį, bet ir galimybę ateičiai.

„Šiuolaikinė mažoji architektūra gali papildyti Trakų miesto krantinės unikalų veidą. Mūsų tikslas – išryškinti tai, kas čia jau yra ypatinga, ir įkvėpti lankytojus atrasti šią krantinę vis iš naujo, per modernius, tačiau vietovei jautrius sprendimus“, – sako „Išmaniojo miesto 11“ studenčių komanda.

Trakų savivaldybės nuotr.

„May Architects“ komanda pasakoja, kad Trakų identitetas bus jų projekto pagrindas.

„Siekiame, kad kiekviena detalė atspindėtų šios vietovės autentiškumą, todėl laivų dizaine atsispindės vietinė architektūros kalba, o jų spalvos papildys esamą aplinką ir neužgoš jos. Apšvietimo sprendimai bus modernūs, bet subtilūs, naktį pabrėžiantys krantinės liniją, o mažoji architektūra tarnaus kaip vizualinis ryšys tarp krantinės erdvių, išlaikant jaukią, bet gyvą atmosferą. Mūsų nuomone, sėkmingiausi sprendimai yra tie, kurie subtiliai įsilieja į aplinką ir, netapdami dėmesio centru, prisideda prie vientisos Trakų miesto tapatybės“, – sako komanda.

Paklaustos apie patogų miestą ar miestelį, VGTU studentės neslepia, kad patogus miestas joms yra toks, kuriame net paprastos kasdienybės detalės nustebina.

„Tikra miesto dvasia atsiskleidžia tuomet, kai architektūra tampa miesto audinio dalimi, palaikančia gyvenimo kokybę ir stiprinančia bendruomenės ryšį“, – sako D. Karaliūtė ir M. Pakarskaitė.

Trakų savivaldybės nuotr.

Tiesa, ateities miestą komanda įsivaizduoja kaip vietą, kur architektūra ir technologijos atsakingai susijungia su bendruomenės poreikiais, kur kiekviena erdvė veikia prasmingai, o dizainas atliepia kasdienio gyvenimo dinamiką. Tai miestas, skirtas ne tik gyventi, bet ir būti patiriamas – skatinantis žmones įsitraukti, keistis ir augti kartu. Toks miestas tampa nuolatiniu progreso simboliu, kuris reaguoja į savo žmones ir suteikia jiems erdvę kūrybiškai gyventi.

Projekto dalyvės: „May Architects“ komanda: Deimantė Karaliūtė ir Miglė Pakarskaitė

Kategorija: studentai

Teritorija: Trakų miesto pakrantė

Darbo vadovas: doc. dr. Arnoldas Gabrėnas 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Susiję straipsniai

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų