Pasaulyje pripažintos ir Lietuvoje puikiai žinomos architektų studijos „Zaha Hadid Architects“ direktorius Gianluca Racana teigia, kad jų architektūra tampa tobulesnė su kiekvienu nauju projektu ir atskleidė, kokia kryptimi studija dirba po COVID-19 pandemijos.
Kone tūkstantį projektų 44 pasaulio šalyse įgyvendinę „Zaha Hadid Architects“ neseniai laimėjo konkursą ir atnaujinti Vilniaus traukinių stotį. Tai tik vienas iš šios architektų studijos darbų, kuris, pasak jų pačių, žavi viso pasaulio vaizduotę.
„Mes iš naujo apibrėžėme XXI amžiaus architektūrą. Forma ir erdvė yra įaustos į mūsų pastatų struktūrą, kuri vystosi iš aplinkos, kad galėtų bendrauti su vietinėmis bendruomenėmis. Gaudami aukščiausius apdovanojimus iš pilietinių, profesinių ir akademinių institucijų visame pasaulyje, esame viena išradingiausių architektūros studijų pasaulyje jau keturis dešimtmečius. Derindami novatoriškas projektavimo technologijas su ekologiškomis medžiagomis ir tvariomis statybos praktikomis, nežiūrime į skirtingas dalis, o stengiamės suprasti jas kaip visumą – pateikdami sprendimus mūsų eros iššūkiams.
Negativ.com
Negativ.com
Negativ.com
Su kiekvienu nauju projektu, prie kurio dirbame, mūsų architektūra tampa tobulesnė erdviškai, efektyvesnė struktūriškai ir pažangesnė technologiškai. Kaip pavyzdį galima pateikti Vilniaus geležinkelio stotį, „Ülemiste“ terminalą Taline (Estija) ar „Zuglo“ projektą Budapešte (Vengrija)“, – sako Gianluca Racana.
Jis atskleidžia, kad „Zaha Hadid Architects“ pirmauja kurdami darbo vietų interjerą ateičiai po COVID-19 pandemijos.
„Jau dabar reikia naujų darbo būdų. Naudojame duomenų analizę ir žmogaus elgesio modeliavimą, kad suderintume unikalius individualių darbuotojų pageidavimus ir kolektyvinę naudą komandai. Šios technologijos leidžia mums akimirksniu išanalizuoti kelių dizaino variantų naudą, kad sukurtume sveiką ir produktyvią aplinką, kuri padidintų gerovę ir būtų pritaikyta bendrai ir individualiai gerovei, be to, geriau prisitaikytų prie kintančių poreikių“, – teigia G. Racana.
Gianluca Racana
Jis tikina, kad po pandemijos žmonės daug labiau atkreipia dėmesį į namų interjerą ir patalpas. Namų biuro erdvės, taip pat atviros erdvės, tokios kaip privatūs sodai, vidaus kiemai ir terasos, bus aktualus kiekvieno namo bruožas ateityje.
„Projektuojame namus, kurie yra specifinis ekologinis atsakas į regiono klimatą, reljefą ir kultūrą. Šie projektai integruoja vietinę statybų patirtį, tradicijas ir tinkamumą klimato sąlygoms kartu su vietinės tiekimo grandinės logistika.
TegMark
TegMark
Naudojame naujus skaitmeninio projektavimo būdus ir statybos technologijas, kurios užtikrina, kad kiekvienas namas būtų iš esmės tvarus, jo statybai ir eksploatacijai naudojant kuo mažiau medžiagų ir energijos“, – sako „Zaha Hadid Architects“ direktorius.
Kartu su kitais pranešėjais, Gianluca Racana dalyvaus vasario 3 dieną vyksiančioje STRUCTUM organizuojamoje konferencijoje „Namų DNR: funkcionalumo ir dizaino sinergija“. Daugiau informacijos apie tai ir registracija: https://bit.ly/3rOXtvw