Mistinė jūros dugno imitacija netoli Kopenhagos ir Milano šventovė yra vieni iš geriausių 2018 metų namų interjerų pavyzdžių, kuriuos pasirinko interjero žurnalistė Natasha Levy.
„Pajūris„, Danija
„Norm Architects„ šiuose namuose pritaikė ramius, švelnius tonus ir tekstūras tam, kad galėtų akcentuoti šalia vėjų pustomą pakrantę.
Netoli Kopenhagos, esančio namo virtuvė – smėlio spalvos, virtuvės paviršiai imituoja dirvožemį. Gyvenamosiose patalpose esanti medinė siena atspindi neapibrėžtus laukus, supančius namo išorinę sieną.
„Sant Gervasi“ butas, Ispanija,
Antikvarinės drabužių spintos durys, pagamintos iš plokščių yra tik vienas iš daugelio Barselonos apartamentų akcentų. Interjero dizainerė Isabel Lopez Vilalta pritaikė porai ir trims jų vaikams.
Nors studijoje pabrėžiamos kai kurios originalios namų savybės, pavyzdžiui, katalonų skliautuotos lubos. Architektė taip pat įterpė naujus elementus, pavyzdžiui, naują žaidimų aikštelę.
Namas „Flat„, Singapūras,
„Nitton Architects” bandė sukurti „mini namus”. Beveik visos vidinės pertvaros buvo nugriautos ir pakeistos slankiojančiomis pertvaromis. Sienos – baltos. Buto patalpose įrengtas sodas.
Butas Vilniuje, Lietuva,
Kristina Lastauskaitė–Pundė 19 amžiuje pastatytus apartamentus atnaujino. Ji pasirinko žalvarines duris. Virtuvės spnintelės išdėstytos prie didžiosios arkos, papuoštos freskų fragmentais.
Likusi namų dalis yra neutrali, su šviesiai pilkais paviršiais ir minkštais baldais.
„Workstead House„, JAV, pagal „Workstead„
Architektų studija „Worksdays” kūrė „pietų modernizmą”, atnaujindami istorinį „Charleston” namą, kuris istoriniais laikais buvo naudojamas kontrabandinių prekių saugojimui.
Atnaujinus originalius durų rėmus ir sienų paviršius, architektai pasirinko klasikinius baldus ir portretus.
Highbury Grove, Australija, „Ritz & Ghougassian„
Architektai „Ritz & Ghougassian” projektuodami šį namą, grubius mūrinius paviršius dengė eukaliptu. Taip pat rinkosi minkštas sofas.
„Casa Salvatori“, Italija, Elisa Ossino
Dizainerė Elisa Ossino tiksliai pristatė marmurinius meno kūrinius, papuošalus ir apstatymą į šį 200 metų skaičiuojantį butą Milane.
Spalvos, matomos terasos grindyse – nuo raudonos iki geltonos aukso naudojamos visų namų sienoms ir koridoriams.
„Chelsea Pied-a-Terre„, JAV, „Stadt Architecture„
Šis Niujorko apartamentų miegamasis, kurį „Stadt Architecture” suprojektavo pagal Vankuverio kraštovaizdį, atrodo, kaip aukso ir smaragdo karalystė.
Gyvenamojoje erdvėje yra žalios spalvos stiklo kavos staliukas ir margas auksinis kilimas.
„Din-a-ka„, Taivanas, „Wei Yi International Design Associates”
Visuose apartamentuose, kuriuos projektavo „Wei Yi International Design Associates” architektai, jaučiamas gaivumas, lengvumas. Vos keli baldai.
Taip pat namuose yra skaitymo kampelis, kuriame yra japonų stiliaus „tatami” kambarys. Jame klientai gali gerti arbatą arba medituoti.
Architektų studija „Atelier Vens Vanbelle” šio namo gyvenimui sukurti naudojo neapdorotas žaliavas. Pagrindiniu akcentu tapo vonios kambario spalva – išraiškinga ir eksperimentuoti skatinanti terakota.
Projektų autorių nuotr.