3 architektai, kuriuos privalote žinoti


Dauguma civilizacijų yra identifikuojamos pagal išlikusius architektūros reliktus: Gizos piramidės Egipe, Eifelio bokštas Paryžiuje, koliziejus Romoje. Architektūra yra viena iš ilgiausiai išliekamąją vertę kuriančių meno sričių. Todėl kiekvienam žmogui būtina žinoti bent kelis iškiliausius mūsų laikmečio architektus.  

Galbūt kam nors akis badys faktas, kad sąraše nesipuikuoja moteriškos pavardės (kol kas). Daugelio šių vyrų gyvenime moterys vaidino lemiamą vaidmenį. Todėl norisi manyti, kad dailiosios lyties atstovės vis dar yra architektų mūzos.  

Danielius Libeskind 

 Danielius Libeskind gimė 1946  metais Lenkijoje. 1959 metais jis su šeima emigravo į Jungtines Amerikos valstijas. Būdamas vos  dvidešimt šešerių (1972 metais) jis dirbo savo laikmetį pranokusio architekto – Ričardo Melerio (angl. Richard Meier) studijoje.  

1989 metais jis su žmona Nina atidarė savo vardu pavadintą studiją ( angl. Studio Libeskind). Vienas iš sėkmingiausių architekto darbų yra žydų muziejaus, Berlyne, projektas.   

Lietuvoje šis architektas sukūrė prieštaringai vertinamą viešbučio ir biurų pastatą „k18B“. Keletas kitų reikšmingų kūrinių yra Didžiojo kanalo teatras Dubline ir Imperatoriškojo karo muziejus Anglijos šiaurėje, MO muziejus.  

Ričardas Meleris  

Ričardas Meleris architektūrą studijavo Kornelio universitete. Po studijų nesėdėjo rankų sudėjęs ir dirbo garsiausiose to meto architektų studijose.  

1963 metais jis pradėjo savo privačią praktiką. Jo geriausiai žinomi projektai – muziejus Los Andžele, Barselonos taikomasis meno muziejus, Hagos miesto rotušė, Nyderlandų centrinė biblioteka.  

Karališkasis Britanijos architektūros institutas Ričardą Melerį apdovanojo aukso medaliu.  

Nobelio premijos laureatas Remas Kolhasas 

Išskirtinis Remo Kolhaso architektūros bruožas yra jo netradiciniai ir kartais provokuojantys pastatai. 1975 m. R. Koolhas, jo žmona Madelon Vriesendorp ir Elia bei Zoe Zengheliai, atidarė kolektyvinę įmonę OMA (angl. Hothouse research lab).  

Tarp garsiausių jų projektų yra Sietlo centrinė biblioteka, Nyderlando ambasada.  

Harvardo profesorius Remas Kolhasas buvo Nobelio premijos laureatas. 


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų