3 klausimai bim programinę įrangą archicad atstovaujančiai uab „design solutions“


Konferencijos „Skaitmeninė statyba“ metu buvo pateikta informacija, kad Lietuvoje 3D ir BIM technologijas projektui parengti naudoja apie 7 % įmonių, o tų, kurios vadovaujasi BIM standartais, yra dar mažiau.

Suomijoje, kur nuo 2002 m. pagal valstybės užsakymą statomų visuomeninės paskirties pastatų projektams reikalaujama taikyti BIM, šių technologijų naudojimas sudaro apie 30 %. Tačiau toks BIM paplitimas neatsirado iš karto. Suomijoje šis rodiklis buvo pasiektas daugiau negu per dešimt metų.

Didžiojoje Britanijoje BIM reikalavimų taikymas ir jų išplėtimas taip pat suskirstytas į etapus. Kad ir kaip norėtųsi greičiau pasivyti kaimynus, Lietuvoje būtų klaida versti įmones taikyti BIM technologiją tam nepasiruošus, skubotai. Turi būti suteiktas protingas laikotarpis pasiruošti – nuo reikalavimų paskelbimo iki jų taikymo pradžios. Esant per mažai įmonių, galinčių nedelsiant taikyti BIM technologiją ir standartus, tai gali iškreipti konkurenciją dėl pasiūlos stokos ir sukelti valstybės vykdomų pirkimų kainas.

BIM technologijos taikymas – tai ne tik programinės įrangos įsigijimas, bet ir darbuotojų mokymai, proceso organizavimo pertvarkymas ir valdymo pokyčių diegimas.

2. Ar BIM technologijos taikymas yra brangus, ar verta to imtis?

Neabejotina, kad BIM technologija yra ateitis ir tikrai jos mokytis verta. Būtų teisinga, jeigu reikalavimų dėl BIM taikymo įvedimas būtų suderintas su finansavimo klausimu. Dauguma įmonių prie BIM pereitų lengviau, jeigu galėtų gauti paramą programinei įrangai įsigyti ir mokytis iš Europos Sąjungos fondų ar Lietuvos biudžeto. Kaina yra skausmingas klausimas. Svarbu, kad rinkdamiesi vartotojai priimtų apgalvotą sprendimą, išbandytų bent dviejų gamintojų programinę įrangą, jos suderinamumą su kitomis partnerių naudojamomis ar numatomomis naudoti BIM programomis. Didžiausią naudą iš BIM gauna užsakovai, todėl jiems taip pat reikia žinoti, ko jie gali tikėtis iš šios technologijos. Konferencijoje buvo minėtas net 30 % laiko ir lėšų sutaupymas, tačiau net jeigu jis būtų tik 5 %, vis tiek dėl šių procentų labai verta pasistengti ir kiekvienas užsakovas tai patvirtintų.

3. kaip galite padėti įmonėms pradėti taikyti skaitmeninės statybos BIM technologiją?

Tikrai galime padėti priimti apgalvotą ir praktiškai patikrintą sprendimą. Galime pasidžiaugti, kad mūsų įmonės atstovaujama BIM technologijos architektūros srityje pradininkės „Graphisoft“ projektavimo programinė įranga „ArchiCAD“ jau 30 metų užima lyderio pozicijas tiek inovacijų, tiek suderinamumo su kitų disciplinų BIM technologijos programine įranga. Kompanija „Graphisoft“ ne tik yra viena iš IFC formato taikymo lyderių, bet taip pat ir organizacijos „Open BIM“ steigėja ir aktyvi narė. Galite patys išbandyti „ArchiCAD“, gauti mokomąją medžiagą jos naudojimui bei BIM taikymui visiškai nemokamai, atsisiuntę iš www.myarchicad.com arba per mūsų įmonės UAB „Design Solutions“ svetainę www.designsolutions.lt. Taip pat galime padėti sutaupyti laiko gaunant reikalingų žinių. Mes organizuojame mokymus, konsultuojame, padedame įmonėms diegti „ArchiCAD“ ir BIM realioje darbinėje aplinkoje, suteikiame laikinas licencijas bandomiesiems projektams. Svarbiausia, kad būtų noras eiti pažangos keliu, o būdų kliūtims įveikti rasime.


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų