baumit
Bendrovės nuotr.

Įvykis statybų rinkoje – atidaryta BAUMIT bendradarbystės erdvė


Inovatyvus austrų statybinių medžiagų gamintojas BAUMIT atidarė unikalią erdvę Baltijos šalyse – ji skirta skatinti architektų bei statybų specialistų bendradarbystę, kūrybą ir tobulėjimą.

„Ši erdvė – didžiausia iš fasadų centrų Baltijos regione tiek veiklų galimybėmis, tiek ekspozicijos prasme“, – sako Edmundas Radavičius, BAUMIT įmonės vadovas Baltijos šalims.

Vilniaus verslo parke, Ukmergės gatvėje 364, įsikūrusioje BAUMIT atstovybėje, vos įžengus pro duris, žvilgsnis krypsta į sieną, kur keliomis eilėmis išrikiuoti dekoratyvinio fasado tinko spalvų pavyzdžiai. „Yra ir dar daugiau, nei čia matote, – pakomentuoja E. Radavičius, – BAUMIT turi didžiausią Europoje dekoratyvinio fasadų tinko spalvų sistemą, kuri apima daugiau nei tūkstantį būtent fasadams skirtų spalvų.“

Į šią naują, estetiško interjero BAUMIT erdvę jau nuo gegužės mėnesio kviečiami atvykti architektai vieni ar kartu su savo klientais – čia jie gali išsirinkti fasadui spalvas, patogiai prilipdydami pavyzdžius ant magnetinės lentos, juos palyginti tarpusavyje, išsirinkti tinkamiausią spalvų derinį, pasitarti su čia pat esančiais BAUMIT specialistais. Kadangi patalpos yra pirmame aukšte, patogu išeiti į lauką ir fasado tinko atspalvį įvertinti dienos šviesoje.

Jei reikia unikalių sprendimų, fasado tinko spalvą galima sukurti individualiai. Garsaus architekto Danielio Libeskindo suprojektuoto MO muziejaus nuotrauka patalpoje kabo ne šiaip sau – BAUMIT individualiai sukūrė tinko spalvą muziejaus fasadui, kuris pripažintas vienu gražiausių Europoje, 2020 metais laimėjo „Baumit Life Challenge awards“ pagrindinį prizą. Šis konkursas yra puiki terpė architektams sulaukti tarptautinio pripažinimo

E. Radavičius sako, kad būtent prisidėjimas prie unikalaus pastato Vilniuje atsiradimo ir šio projekto pergalė konkurse buvo įkvėpimas sukurti BAUMIT bendradarbystės erdvę. „Galimybės čia dar platesnės nei vien tik medžiagų pasirinkimas – architektai čia kviečiami organizuoti savo renginius, mokymus, per vaizdo sistemą galima rodyti brėžinius, dalytis patirtimi, o šiuolaikinės telekonferencijų galimybės suteikia puikią galimybę mokytis iš užsienio specialistų“, – sako jis. BAUMIT čia ir patys žada organizuoti renginius, kviesti architektus ir interjero projektuotojus.

Tobulėjimo centras statybų specialistams

Naujoje BAUMIT bendradarbystės erdvėje yra veiklos ne tik architektams – čia sukurtas ir praktinių mokymų centras statybų specialistams. E. Radavičius kitoje patalpoje rodo du nedidelius namelius – su sienomis, durimis, stogu ir sumontuota tikra fasado izoliacijos sistema. Čia kviečiami statybų specialistai išbandyti BAUMIT produktus, jie gali namelio fasadą armuoti, uždėti tinklelį, tinkuoti.

baumit

„Išskirtinumas tas, kad čia specialistai gali natūraliomis sąlygomis išsibandyti mūsų produktus, pajusti skirtumą ir tai gyvai aptarti su čia dirbančiais mūsų specialistais. Juk aktyvi diskusija ir patirtis yra geriausias būdas įgyti naujų žinių“, – sako E. Radavičius.

Ne tik praktinių žinių įsisavinimui, bet ir pramogai tarnauja kita mokymų priemonė – virtualiosios realybės akiniai, kuriuos uždidėjus galima išbandyti visą fasado tinkavimo procesą, pasimokyti, kaip instaliuoti BAUMIT Star Track smeiges.

„Mums svarbu dalytis žiniomis, prisidėti prie statomų pastatų kokybės, todėl niekada neatsisakome atvykti ir į statybų aikštelę, pakonsultuoti vietoje statybų brigadas, padedame spręsti problemas, bendrauti su techninės statybų priežiūros specialistais. Manau, taip kuriame klientams pridėtinę vertę“, – neabejoja E. Radavičius.

Didžiuojasi inovacijomis

BAUMIT bendradarbystės erdvėje direktorius aprodo ir dar vieną įdomybę – priimamojo stalą, atspausdintą 3D technologija. Tai naujausia BAUMIT inovacija – įmonė tobulina šią spausdinimo technologiją betono mišiniams. Nors Lietuvoje ji sulaukia tik pasmalsavimo, kitose šalyse žengiami pirmieji 3D naudojimo žingsniai įmantriems architektūriniams sprendimams. Pavyzdžiui, pagaminti laiptus, kurių kiekviena pakopa yra skirtinga. Tai padaryti labai paprasta – tiesiog suprogramuoji 3D įrenginį ir jis projektą paverčia realybe.

BAUMIT kompanija inovacijų siekia per daugiau nei 200 metų istoriją, kai viskas prasidėjo nuo pirmosios kalkių krosnies Austrijoje 1810 metais. Šiuo metu BAUMIT turi didžiausią pasaulyje inovacijų parką „Vivapark“, bendradarbiauja su Vienos medicinos universitetu, kitomis mokslo įstaigomis, siekdama kurti statybines medžiagas, gerinančias mikroklimatą patalpose, tausojančias žmonių sveikatą.

„Inovacijų parke yra 14 namukų, pastatytų komponuojant skirtingas statybines medžiagas. Yra tiriama, kas su jomis vyksta per laiką. Turėdami aštuonerių metų tyrimo duomenis, galime drąsiai pasakyti, koks yra idealus sienos „sumuštinis“, ir esame suformavę sveikos statybos principus. Šia informacija dalijamės specialiai „Vivapark“ sukurtame internetiniame puslapyje“, – pasakoja E. Radavičius. Jis sako, kad BAUMIT vertybės labai stiprios – statybinės medžiagos turi būti ne tik gražios, energiškai efektyvios ir nekenkti žmogui, jos gali aktyviai prisidėti prie komforto sukūrimo patalpoje bei leisti jam jaustis sveikam ir laimingam.

Kompanija statybų rinkai jau yra pristačiusi ne vieną inovaciją: kvėpuojančią fasado šiltinimo sistemą Baumit Open, izoliacinės plokštės nepažeidžiančias smeiges Baumit StarTrack, savaime išsivalantį dekoratyvinį tinką fasadams NanoporTop, kuris vėliau patobulintas fotokatalize – gebėjimu savaime išsivalyti pasitelkus šviesą, vėją ir lietų, ir daug kitų sprendinių.

Būtent dėl šių inovacijų BAUMIT šiuo metu yra vienas sėkmingiausių statybinių medžiagų prekės ženklų Europoje.

Partnerio turinys


Dalintis:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

NAUJAUSIAS NUMERIS

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų

Paskutinės naujienos

SKAITOMIAUSIA

Savaitės Mėnesio Pusmečio Metų